V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

luka4615

Snímek The Prince of Egypt Vás zaujme především svou krásnou animací, která legendárnímu příběhu dodává stabilní zázemí a neotřelý punc atraktivity. Přičtěte si k tomu ještě krásné písně, jež celý tento počin rámují a vznikne Vám krásná animovaná pohádka s lehkým morálním přesahem, která ani po neuvěřitelných 22 letech prakticky nestárne a v pohodě snese příměr s některými novějšími animovanými kousky. Skvělá práce! „Yes, Aaron, it's true. Pharaoh has the power. He can take away your food, your home, your freedom. He can take away your sons and daughters. With one word, Pharaoh can take away your very lives. But there is one thing he cannot take away from you: your faith. Believe, for we will see God's wonders.“ ()

Katarine

Nádherná věc, která je jako stvořená pro hodnocení na 4*. Famózní hudební variace Zimmera a Gregson-Williamse (soundtrack je opravdu špičkový) a animace taktéž nemá chybu. Jediné co mi vadilo byly písně nazpívané v češtině, z původního znění bych měla asi větší prožitek. Jinak, na tento film jsem čekala moc dlouho...a čekání rozhodně stálo za to. ()

Lynn

"Princ egyptský" oplývá překrásnou animací, která se snaží vyprávět známý biblický příběh pomocí epické filmové řeči - a to se tvůrcům vskutku daří. Obdivuji tu nekonečnou hodinářsky přesnou práci stovek kreslířů a animátorů studia Dreamworks. Rovněž záměr tvůrců představit Mojžíše spíše jako člověka než jako proroka považuji za více než zdařilý - místo notoricky známých egyptských ran či přechodu Rudého moře (které jsou popsány pomocí filmové zkratky) je tak více prostoru věnováno "tomu co bylo předtím" (tedy v klasických adaptacích legend, bájí a náboženských příběhů téma spíše opomíjené). I tímto se "Princ egyptský" velmi příjemně vymyká zaběhnutým pravidlům. Avšak také musím zdůraznit, že jsem ten nejpřesvědčenější ateista - bohudík. A tedy obsah vnímám z trochu jiného pohledu - obecně - vznik všech světových náboženství lze poměrně racionálně a logicky vysvětlit jako vojensky a politicko-společensky nejschůdnější cestu ke zvýšení konkurenceschopnosti určitého rodu, kmene, národa v dané oblasti a dále jako cestu k expanzi a dobytí dalších území; většinu náboženských "pravd" lze napadnout a zpochybnit, nemluvě o diskutabilnosti institucionalizace víry - neboť víra je pro jednotlivce věc vždy velice pozitivní (zabezpečuje jedinci pocit jistoty při určování identity, je základem při utváření morálky atd.), ale náboženství (ono definování a normování víry) při fungování celku s sebou nese i leckterá negativa (protože náboženství je v podstatě vždy věcí totalitní a jen minimálně tolerantní). Na všechny biblické příběhy se tak dívám jako na hezké "rozprávěnky", protože jejich náboženské poselství ve mně rozčechrává i jistý stín skeptičnosti. ()

anli

Nadherny pribeh nadherne zpracovan!Skvela hudba a obrovska pocta 2-D animaci.Tenhle film dokazuje,ze klasicke animaky mohou stale jeste promlouvat a pokud je nekdo uchopi za skvely scenar a silny pribeh,jsou naprosto stejen kvalitni jako moderni 3-D animaky.Myslim,ze Dreamworks predvedlo,ze opravdu umi!Nadhera! ()

HoneyBunny

Normálně nesnáším takové ty dlouhé a nudné filmy s biblickou tématikou, které v televizi běží na Vánoce a Velikonoce. Princ egyptský je ale jiný. Je to v podstatě animovaná (skvostně!) pohádka s velice dobrými písničkami, které ani při opakovaném shlédnutí nebudete přetáčet (ne jako u Disneyho). Postavy jsou jasně vykreslené, chápete jejich motivace, stejně jako celý příběh. A některé scény jsou naprosto úchvatné a pamatuju si je dodnes (hořící keř, odchod židů z Egypta, celá sekvence se smrtí prvorozených atd.) Církev by si měla zaplatit další díly, třeba Noemovu archu, O potopě světa a tak. (A mimochodem, tenhle film má skvělý český dabing!) ()

• Když mluví Mojžíš s Bohem, Val Kilmer mluví ve skutečnosti sám se sebou, protože namluvil obě postavy. (Martin00x)
  • Postavu Mojžíšovy matky Jocheved nazpívala v 17 jazykových verzích (včetně té české) světoznámá izraelská zpěvačka Ofra Haza. (Myshkin)
  • V české verzi dabingu postavu Jethra (Danny Glover) nazpíval muzikálový herec a zpěvák Petr Dopita. (luka4615)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí