Princ Egyptský

The Prince of Egypt

Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Dobře zpracovaný biblický epos..(3.9.2011)

Velmi vkusně zpracovaný biblický příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější klasické 2D animované pohádky.(11.12.2009)

Kdyby do toho člověk chtěl vrtat, tak by mohl, ona už představa koupele faraonské dcery v Nilu je úsměvná, ale je to tradiční verze vyprávění, které je třeba se držet a děti zbytečně nemást. Deset ran egyptských bylo nastíněno ve zkratce, jak se na příběh pro děti sluší, aby ještě někdy usnuly za světla a neměly tendenci házet po žabách kameny a na každého komára či kobylku lít litry biolitu. Vlastně děsivěji působí příběh o mordování egyptských neviňátek. Když se nad tím člověk zamyslí, tak ono to děsivější bylo. Zatímco deset ran si na sebe Egypťané uvrhli sami (proč lidi nikdy neudělají, co se jim řekne a snaží se polemizovat a chytračit?), tak mordování dětí ze strachu nějakého papaláše je prostě hnus. Nemluvě o tom, že deset ran egyptských pořád byly jen přírodní katastrofy vcelku běžné, jen trochu nakumulované. Trochu mi v příběhu chyběli Geršom a Eliezer, ale chápu, ono se tam všechno nacpat nedalo. Jochabedinu písničku si zpívám často, asi si u výtahu, k radosti sousedů, začnu prozpěvovat i when you belive. Kdybych mohla, udělím bonusovou šestou hvězdu za velblouda, takhle můžu akorát poděkovat supervizorovi jeho animace Rickovi Farmiloe a pak taky tomu, komu došlo, že velbloud potřebuje svého speciálního animátora.(2.8.2013)

Po technické stránce úchvatné, dávám 5*. Bohužel, kromě snad dvou nebo tří písniček, mizerná hudba mě nutí jednu ubrat.(22.2.2006)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/(19.5.2005)

• - Film je mimo jiné zakázán v Malajsii a Indonésii. (Karlos80)

• - Ve své době šlo o nejdražší animovaný film všech dob. (Karlos80)

• - Když mluví Mojžíš s Bohem, Val Kilmer mluví ve skutečnosti sám se sebou, protože namluvil obě postavy. (Martin00x)