Princ Egyptský

The Prince of Egypt

Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

„Keď máš vieru, hneď je bližšie cieľ.“ Jeden z prvých filmov DreamWorksu. Až na tie muzikálové výstupy, štartujúce v najnevhodnejší okamih, to nie je žiadna detská sladkosť, ale tragický, mystický a biblický veľkofilm. Za pozornosť stoja zaujímavé vzťahy medzi postavami a strhujúce scény (Boh, nástenné maľby, oceán, krvavá voda). Zlovestné. Masívne. Snové... ale skôr 60%...(8.6.2006)

Neuvěřitelně silný, biblický příběh s krásnou animací a pěknou hudbou, který mě vážně dostal.(19.11.2007)

Tak takhle inteligentní a vhodný pro všechny věkové kategorie může být jen animovaný film. Každý věk si přijde na své a myslím, že každý na jiné. Dětem udělají určitě radost veselé scény, kterých tu naštěstí nebylo nasázeno tolik, jak se to (podle mě ke škodě) v novějších animácích dělá (ukecané postavičky, co chrlí jednu hlášku za druhou). Já osobně sem ocenila krásný příběh plný lásky i nenávisti. Jeden z lepších animáků poslední doby.(7.3.2005)

Velmi vkusně zpracovaný biblický příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější klasické 2D animované pohádky.(11.12.2009)

Dobře zpracovaný biblický epos..(3.9.2011)