poster

Princ Egyptský

 • USA

  The Prince of Egypt

 • Slovensko

  Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Naprosto adekvátní konkurence Disneyovkám. Výborná hudba, pěkná animace a dobře vyvedený příběh.(13.7.2003)

 • Aidan
  *****

  Výtečné animované zpracování příběhu o exodu Izraele z Egypta. Animované v tomto případě rozhodně neznamená dětinské a scény, kdy Mojžíš hovoří s Bohem, anebo kdy před prchajícími Hebrejci vystoupí oblakový sloup a moře se rozestoupí, opravdu dýchají posvátnem. Navíc je třeba ocenit životnou symboliku, která starozákonní události představuje s mnoha teologickými průhledy k novému zákonu. V tomto čtení je faraonova krutost k hebrejskými dětem představena jako předobraz novozákonního vraždění neviňátek. Mojžíš je mladý muž s "ježíšovským" vzhledem a v jednom okamžiku je - ve zřejmé souvislosti s evangelijním podobenstvím - zobrazen jako dobrý pastýř vydávající se pro ztracenou ovci. Jeho sestra Mirjam je zase, tak jako už v rané církevní tradici, vykreslena jako "nádoba víry" a jako odkaz na Ježíšovu matku Marii. Podobných detailů je zde přehršel. Po duchovní stránce se jedná o nadmíru povznášející snímek o důvěře v Boha, o milosti a o vysvobození z temnot, který dokáže zpětně obohatit čtení oněch prvních patnácti kapitol knihy Exodus, podle nichž je natočen.(2.1.2007)

 • NinadeL
  ****

  Velice pěkné, někdy si ráda poslechnu originál - jsem zvědavá na Michelle Pfeiffer jako Tzipporah.(2.3.2009)

 • mandes
  **

  rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $218,613,188(28.1.2007)

 • LaciLC
  *****

  Ďalší animák s posolstvom, tentokrát ale o mnoho lepší ako ostatné. Tiež si myslím, že nie je ani veľmi určený pre deti, na to si vybral možno až trochu vážnu tému, ktorú však skvele spracoval. Po prvom pozretí som mu dal "len" ****, ale keď nad tým tak rozmýšľam, vlastne ani nemám dôvod nedať *****.(15.8.2007)

 • - Film je mimo jiné zakázán v Malajsii a Indonésii. (Karlos80)

 • - Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)

 • - Keď Ofra Haza nahrávala pieseň "River Lullaby", ktorá znie počas scény, keď malého Mojžiša necháva jeho matka odplávať v prútenom koši, spievala ju bábike, aby dokázala do hlasu vložiť čo najviac emócie. (HelenOfTroy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace