V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Houdini

Oscar 1 : Píseň - "When You Believe" + 1 nominace: Hudba - M . . . . . . . . . Vzhledem k tomu, že jsem tato místa navštívil je pro mne tento film dvojnásobným zážitkem. Protože poušť na Sinaji opravdu vypadá jako ve skutečnosti !!! ()

Isherwood

V době, kdy klasického disneyovky nezajímaly téměř už ani ty nejmenší, přišel Spielbergův DreamWorks s dílem, které nakoplo klasickou animaci ke slávě, po níž marně prahlo od Lvího krále. Rozmáchlý námět Mojžíšova života byl zjednodušen do téměř až pohádkové formy, přesto však zůstal k celému obsahu dostatečně pietní, aby si film užila divácká obec celého věkového spektra. Hlasové obsazení je přesné, Hans Zimmer se při skládání hudby vyhnul svým ohraným motivům a opět stvořil originální a působivou kompozici, animátoři se vyřádili a taková poslední egyptská rána či rozstoupení Rudého moře jsou opravdu působivé. Princ je egyptský je zářným důkazem toho, že i animovaná tvorba může být vysoce inteligentní a zábavná (rozuměj nenudící) zároveň. ()

Radyo

Inteligentní, kvalitně udělané, koukatelné pro všechny věkové skupiny obyvatelstva, myslím, že si ty 4 hvězdičky zaslouží zcela poprávu. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/ ()

gouryella

zdařilá konkurence animovaným filmům studia Disney. Snímek nabízí na daný žánr nadprůměrný scénář a statečně se vyhýbá podbízení se jakékoliv divácké skupině. ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Prince Of Egypt (When You Believe) - Mariah Carey/Whitney Houston ,2. Deliver Us - Ofra Haza/Eden Riegel ,3. The Reprimand - Stephen Schwartz ,4. Following Tzipporah - Stephen Schwartz ,5. All I Ever Wanted (With Queen's Reprise) - Amick Byram/Linda Dee Shayne ,6. Goodbye Brother - Ofra Haza ,7. Through Heaven's Eyes - Brian Stokes Mitchell ,8. The Burning Bush - Stephen Schwartz ,9. Playing With The Big Boys - Steve Martin/Martin Short ,10. Cry - Ofra Haza ,11. Rally - Stephen Schwartz ,12. The Plagues - Ralph Fiennes/Amick Byram ,13. Death Of The First Born - Stephen Schwartz ,14. When You Believe - Michelle Pfeiffer/Sally Dworsky ,15. Red Sea - Stephen Schwartz ,16. Through Heaven's Eyes - K-Ci & JoJo ,17. River Lullaby - Amy Grant ,18. Humanity - Jessica Andrews/Clint Black/Boyz II Men/Shirley Caesar/Jesse Campbell/Carman... ,19. I Will Get There (A Cappella) - Boyz II Men , ()

tron

„Keď máš vieru, hneď je bližšie cieľ.“ Jeden z prvých filmov DreamWorksu. Až na tie muzikálové výstupy, štartujúce v najnevhodnejší okamih, to nie je žiadna detská sladkosť, ale tragický, mystický a biblický veľkofilm. Za pozornosť stoja zaujímavé vzťahy medzi postavami a strhujúce scény (Boh, nástenné maľby, oceán, krvavá voda). Zlovestné. Masívne. Snové... ale skôr 60%... ()

Hal_Moore

Disney dostal od studia DreamWorks roku 1998 pořádně na zadek, tuto ránu umocňuje i fakt, že v Disney stejný námět odmítli. Dobře jim tak, od Lvího krále je to nejdospělejší animák, který svět klasické nepočítačové animace poctivě vyhlížel. Něco podobného by potřeboval i nyní, leč toho se již nejspíš nedočkáme. DreamWorks vsadil na vážné téma, muzikálové podání a jeden z nejstarších příběhů vůbec, dosadil skvělé hlasové obsazení a jeden z nejoriginálnějších výtvorů Hanse Zimmera. Při sledování jsem občas otevřel ústa dokořán a přál si stejný film vidět neanimován. Takový film by však neměl potřebný komerční potenciál, naopak by měl tak šílený rozpočet, že by od něj dal každý ruce pryč. Škoda. ()

Lynn

"Princ egyptský" oplývá překrásnou animací, která se snaží vyprávět známý biblický příběh pomocí epické filmové řeči - a to se tvůrcům vskutku daří. Obdivuji tu nekonečnou hodinářsky přesnou práci stovek kreslířů a animátorů studia Dreamworks. Rovněž záměr tvůrců představit Mojžíše spíše jako člověka než jako proroka považuji za více než zdařilý - místo notoricky známých egyptských ran či přechodu Rudého moře (které jsou popsány pomocí filmové zkratky) je tak více prostoru věnováno "tomu co bylo předtím" (tedy v klasických adaptacích legend, bájí a náboženských příběhů téma spíše opomíjené). I tímto se "Princ egyptský" velmi příjemně vymyká zaběhnutým pravidlům. Avšak také musím zdůraznit, že jsem ten nejpřesvědčenější ateista - bohudík. A tedy obsah vnímám z trochu jiného pohledu - obecně - vznik všech světových náboženství lze poměrně racionálně a logicky vysvětlit jako vojensky a politicko-společensky nejschůdnější cestu ke zvýšení konkurenceschopnosti určitého rodu, kmene, národa v dané oblasti a dále jako cestu k expanzi a dobytí dalších území; většinu náboženských "pravd" lze napadnout a zpochybnit, nemluvě o diskutabilnosti institucionalizace víry - neboť víra je pro jednotlivce věc vždy velice pozitivní (zabezpečuje jedinci pocit jistoty při určování identity, je základem při utváření morálky atd.), ale náboženství (ono definování a normování víry) při fungování celku s sebou nese i leckterá negativa (protože náboženství je v podstatě vždy věcí totalitní a jen minimálně tolerantní). Na všechny biblické příběhy se tak dívám jako na hezké "rozprávěnky", protože jejich náboženské poselství ve mně rozčechrává i jistý stín skeptičnosti. ()

TheDarKnig

EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted ()

TeeAge

|| Scenár: Philip LaZebnik, Nicholas Meyer | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Penney Finkelman Cox, Sandra Rabins, Jeffrey Katzenberg | Distribúcia: Dreamworks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 218,613,188 $ || Velmi pekná, vizuálne strhujúca rozprávka s námetom zo Starého zákona - mierne poupravená samozrejme americkým potrebám, ale ku prekvapeniu, menej než obvykle. Obrazy sú drsné, ako samotné rany Božie. Dej však nie je dosť podrobný k tomu, aby mohol diváka zahltiť nejakou hlbšiou emóciou. Chcelo by to dlhšiu metráž, ale tá je u rozprávky nevhodná. Chyba je tentokrát v kompromise - film je pre všetky vekové kategórie. ()

genetique

Veľmi vkusne (veľmi dospelo a zároveň detsky) spracovaný biblický príbeh, morálne poučný a zároveň zábavný. Muzikálové čísla presiahli moje očakávania, ktoré som si myslel, že budú len v čisto náboženských medziach, o to viac som spokojný. 75%. ()

Jezinka.Jezinka

Kdyby do toho člověk chtěl vrtat, tak by mohl, ona už představa koupele faraonské dcery v Nilu je úsměvná, ale je to tradiční verze vyprávění, které je třeba se držet a děti zbytečně nemást. Deset ran egyptských bylo nastíněno ve zkratce, jak se na příběh pro děti sluší, aby ještě někdy usnuly za světla a neměly tendenci házet po žábách kameny a na každého komára či kobylku lít litry biolitu. Vlastně děsivěji působí příběh o mordování egyptských neviňátek. Když se nad tím člověk zamyslí, tak ono to děsivější bylo. Zatímco deset ran si na sebe Egypťané uvrhli sami (proč lidi nikdy neudělají, co se jim řekne a snaží se polemizovat a chytračit?), tak mordování dětí ze strachu nějakého papaláše je prostě hnus. Nemluvě o tom, že deset ran egyptských pořád byly jen přírodní katastrofy vcelku běžné, jen trochu nakumulované. Trochu mi v příběhu chyběli Geršom a Eliezer, ale chápu, ono se tam všechno nacpat nedalo. Jochabedinu písničku si zpívám často, asi si u výtahu, k radosti sousedů, začnu prozpěvovat i when you belive. Kdybych mohla, udělím bonusovou šestou hvězdu za velblouda, takhle můžu akorát poděkovat supervizorovi jeho animace Rickovi Farmiloe a pak taky tomu, komu došlo, že velbloud potřebuje svého speciálního animátora. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí