poster

Tajemství loňského léta 2: Rok poté

 • USA

  I Still Know What You Did Last Summer

 • Slovensko

  Viem, čo ste robili minulé leto 2

 • Slovensko

  Tajomstvo minulého leta 2: Rok po tom

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 97 min

 • genetique
  ***

  Typický prípad toho, vycucať s predošlej časti nejaké peniaze za akýmkoľvek účelom, bez akejkoľvek snahe dať príbehu vačšiu atraktivitu. Úplne prihľadný scenár, aj keď nejaké prekvapká slušné sa nájdu. V závere je naznačené možné pokračovanie, no kvôli prepadáku, ktorého sa film dočkal, sa žiadne nekonalo, čomu sa pri žmýkaní peňazí z divákov aj tak čudujem. 60%.(17.5.2006)

 • movie
  **

  Klišé teče po kýblech, postavy už ani debilnější být nemůžou a jejich chování taky ne ("měli bychom se rozdělit :)) - ale ano, bavil jsem se - jak se na fanfu horrorů patří!(28.9.2002)

 • honajz
  *

  Naprosto zmatené a zbytečné pokračování na stokrát omleté téma. Bez invence.(28.6.2004)

 • PetrPan
  **

  Rybář se vrátil a s ním i kopec hororového klišé a sympatická Jennifer Love Hewitt. Navíc se nám tu vyloupli už v té době povinní Afroameričané a příběh se údajně odehrává kdesi na ostrově v Karibiku, každopádně moře i palmy tam jsou. Danny Cannon si zřejmě vzal k srdci výtky směřující k prvnímu filmu, a tak rybář s hákem se z cílevědomě vraždícího mstitele mění v psychopatickou zrůdu, která s radostí likviduje vše, co mu přijde pod ruku. Bodycount nám tedy vcelku poskočí vzhůru, což je jedna z dvou věcí, která na dvojce loňského léta potěší, tou druhou je rolička reanimátora Jeffreyho Combse. To už se nedá říct o výrazně tupějším scénáři s jedním "velkým odhalením" a nedostatku napětí a atmosféry, které jedničce přece jen nechyběly. Lepší dvojka.(20.12.2014)

 • castor
  **

  Přežila své spolužáky, navrch tenhle výlet mezi mladé sympaťáky umírající hákem chlapíka v rybářské pláštěnce solidně vydělal. Takže se dalo čekat, že producenti budou chtít dál ždímat peněženky hororových fandů. Navíc někdo pořád ví, co se stalo (už dvě léta zpět). Hlavní hrdinka trpí traumaty, vydá se na dovolenou, jenže ouha, objevuje se i vrah, který mimochodem dokonale čte myšlenky druhých, je bleskurychlý a jako správný světový fotbalový útočník umí být ve správnou dobu na správném místě. Zrežírované je to obstojně, outfit Jennifer Love Hewitt se musí také líbit, jenže scénář musel být spíchnutý zatraceně rychle, takže je tahle story hodně bez invence. A napětí. A atmosféry. A tempa. A pořádných mordů…(13.5.2016)

 • - Chyby ve filmu: Zbraň, kterou použije Julie ke střelbě na Bena Willise může vystřelit jen šestkrát. Nicméně Julie vystřelila celkem osmkrát a Ben Willis je stejně nesmrtelný (Stocki)

 • - Spoiler: Původně měl být osud Nancy (Jennifer Esposito) a Karly (Brandy Norwood) opačný. Karla měla zemřít a naopak Nancy měla přežít. (Stocki)

 • - Skladbu “How Do I Deal“, kterou můžeme slyšet ve filmu nazpívala Jennifer Love Hewitt. Na DVD v bonusech je i videoklip ke skladbě. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace