Tajemství loňského léta 2: Rok poté

Tajomstvo minulého leta 2: Rok po tom

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1998, 97 min

• PetrPan

Rybář se vrátil a s ním i kopec hororového klišé a sympatická Jennifer Love Hewitt. Navíc se nám tu vyloupli už v té době povinní Afroameričané a příběh se údajně odehrává kdesi na ostrově v Karibiku, každopádně moře i palmy tam jsou. Danny Cannon si zřejmě vzal k srdci výtky směřující k prvnímu filmu, a tak rybář s hákem se z cílevědomě vraždícího mstitele mění v psychopatickou zrůdu, která s radostí likviduje vše, co mu přijde pod ruku. Bodycount nám tedy vcelku poskočí vzhůru, což je jedna z dvou věcí, která na dvojce loňského léta potěší, tou druhou je rolička reanimátora Jeffreyho Combse. To už se nedá říct o výrazně tupějším scénáři s jedním "velkým odhalením" a nedostatku napětí a atmosféry, které jedničce přece jen nechyběly. Lepší dvojka.(20.12.2014)

Pokračování průměrného slasheru je, co se kvality týče, na tom podobně jako jednička, ale přece jen se mi zdá trochu zábavnější. A to hlavně díky krvavějším mordům a vyššímu bodycountu. Jinak film samozřejmě trpí nešvary, tolik typickými pro každý sequel. Má průhlednou pointu a spoustu otravných postav, chybí tu moment překvapení, hlavní hrdinka vystřelí osmkrát ze šestiraňáku, za to nejsme ochuzeni o tradičně debilní závěr. Ještě že tu je kočička Jennifer Love Hewitt se svojí promočenou, dobře vyplněnou košilí.(31.5.2011)

Pro mě bezproblémové, na druhou stranu zase ničím nezajímavé, pokračování na půlnoční domácí projekci. 60%(17.12.2010)

• LaciLC

To isté čo jednotka, len viac klišé a nudy. Niekomu sa to iste bude páčiť, ale pre mňa je to zbytočné.(27.5.2007)

Hodnotit po 60 minutách, tak jsem asi hodně nekompromisní, protože kromě konečně sexy (na rozdíl od jedničky) Jennifer Love Hewittové v upnutých tílkách tu není vůbec nic (proč se postavy chovají jako idioti? proč je tu tolik logických děr? proč jsou bez výjimky postavy tolik nesympatické, až člověk vrahovi fandí, aby všichni pochcípali bolestivou smrtí? a vůbec, proč je to na Bahamách tak ošklivý?). Poslední půlhodinka s několika příjemnými vraždičkami to ale naštěstí dost zachránila, některé dokonce pobavily; navíc postava v rybářské kápi má konečně šťávu i charisma a působí strašidelně. A když k tomu přičtu svůj vřelý vztah k podceňované jedničce, dvojka si svoje zasloužené tři hvězdy ukope. A přidám tip pro scenáristy - když už máte postavu vraždícího rybáře, proč ho nenecháte z postav udělat návnadu pro ryby...?(29.3.2013)

• - Skladbu “How Do I Deal“, kterou můžeme slyšet ve filmu nazpívala Jennifer Love Hewitt. Na DVD v bonusech je i videoklip ke skladbě. (Stocki)

• - Postava Karly (Brandy Norwood) nemala byť pôvodne černoška. (RosieMcgowa)

• - Podstatná část děje se má odehrávat na Bahamách, ale když Julie a ostatní jedou lodí na ostrov, vidíme v pozadí kopce a hory. Bahamy mají malou nadmořskou výšku a tvoří je vesměs rozlehlé pláže. Film se natáčel ve státě Jalisco, což je jeden z 31 státu Mexika. (Stocki)