Soudce Dredd

• slovenský

Sudca Dredd

Sci-Fi / Krimi / Akční

USA, 1995, 96 min

Dredda jsem viděl kdysi na videu a nudil mě. Dneska jsem se ale docela bavil. Kostým, výprava a Stallone (plus zbytek dost bizarního castingu) mi prostě stačí.(26.2.2011)

• Lima

Solidní výprava, zdařilé a nápadité kulisy. Sly jako Dredd je v pohodě. Celkový dojem je ale matný, docela jsem se nudil. Co se rozhodně nepovedlo, je přítomnost elementa jménem Rob Schneider. Bohužel, filmové zpracování ani zdaleka nedosahuje úrovně jeho papírové předlohy.(13.4.2003)

Ja sa na ten film napriek všetkej debilite, ktorá z neho srší, nemôžem ani za mak hnevať. Už samotná Stalloneho smiešna kreácia megahrdinu to všetko odľahčuje natoľko, že to nejde brať ináč ako s veľkou rezervou. A s ňou je JUDGE DREDD bombastický sci-fi akčák s unikátnou výpravou, pefketnou Silvestriho hudbou a veľmi dobrým obsadením. V dvanástich by som ho zbožňoval! :)(10.8.2002)

Naprosto skvělý béčko, sice když jsem to viděl poprvý tak jsem předtim všude čet že to je hrozná sračka, ale mě se to i tehdy líbilo a teď se mi to zdálo snad ještě lepši, samozřejmě neřikám že to má nějak super promakanej příběh nebo že to je skvělý režisérský dílo, ale tady nejde ani tak o nějaký veledílo, ale o film po jehož shlédnutí si pamatuju spoustu super scének, dialogů, hlášek a mam chuť se na to kouknout ješte jednou, dokonce je to i občas vtipný, hlavně díky Slyovi, kterej teda těma hláškama nešetří. Podle mě se na tu roli Dredda Stallone dobře hodil a to jeho "Já jsem zákon" nebo "věděl jsem, že to řekneš", už nezapomenu. Nějak takhle jsem si představoval zpracování toho komisku(19.5.2005)

• Dan9K

Tohle je přesně ten typ filmů, který znevažuje žánr science fiction. Je to přesně ten typ filmů, který často vysílají komerční televize po hlavním taháku večera - na dobrou noc a jsou to ty filmy, na které se jakože na zkoušku podívají moji (naši) prarodičové, aby pak zasvěceně mohli prohlásit, že žánr sci-fi je na nic. Já měl beze srandy ale docela vysoká očekávání. Demolition Man je můj nejoblíbenější Stallonův film a "Soudce Dredd" vypadal na obdobnou látku. Překvapí možná i docela povedené triky a slušný Max von Sydow. Bohužel ať už jde o jakékoliv jiné atributy, je to naprostá tragédie - scénář, všichni záporňáci, Rob Schneider, Sylvester Stallone (nikdy mi nebyl tak nesympatický jak tady), i hudba svými nečekanými zvraty a důležitými zesíleními připomínala parodii. A především mi lezl na nervy pravděpodobně od producentů vydaný příkaz splnit co možná největší počet filmových klišé, včetně konce, u kterého jsem si raději přikrýval rukou oči. Tohle se zkrátka nepovedlo...a vůbec nejhorší, co u vás může snímek vyvolat, je pochybování, jestli máte vůbec zasvěcovat čas filmové branži a jeho zástupci, dílu Judge Dredd, se to povedlo.(8.7.2006)