Soudce Dredd

Sudca Dredd

Sci-Fi / Krimi / Akční

USA, 1995, 96 min

• MM_Ramone

Dosť nevydarená adaptácia komiksového námetu z ďalekej budúcnosti. Sudcovia, ktorí majú udržiavať poriadok v preľudnených mega-mestách. Jedným z nich je i Dredd v stvárnení Sylvestera Stalloneho. Ten sa sám jedného dňa, vďaka intrigám, ocitne mimo zákon a pocíti výkonnú moc justície. Je na ňom, aby očistil svoje meno a zjednal spravodlivosť. Keby sa tohoto sci-fi námetu chopili schopnejší autori, možno by to bol celkom fajn film. Bohužiaľ nič také sa nekoná. **(29.1.2008)

Vůbec ne špatný film, ačkoliv s komiksovou předlohou toho pohříchu moc společného nemá. Dredd v podání Stallona prostě není ten nemilosrdnej terminátor, kterej ani nechápe pojem city, natož aby mohl nějaké cítit. Ale jak řikám, když se od tohohle člověk oprostí, dá se na to v pohodě dívat a ani nevadí, že vizuální stránka vykrádá Blade Runnera. Blbý je, že za první nadupanou polovinou ta druhá značně ztrácí, takže je výsledkem jen průměrný film, kdy jsem se ke konci dokonce lehce nudil.(17.11.2004)

• Gemini

Takže - co má tohle společného s comicsem (kromě reálií, samořejmě, a i tam to poněkud pokulhává, i když z pochopitelných důvodů - k čemu by byl Sly Stallone, kdyby si podobně jako Dredd - kolik že? 15 let? - nesundal helmu:))? A co má znamenat ta hrozně směšná figurka hraná Robem Schneiderem? Opravdu nidz modz, s drobným plus za, proč si to nepřiznat, v pár scénkách neodolatelně superdrsného Soudce, ale tentokrát to ani hudba Alana Silvestriho moc nevylepšuje.(8.4.2003)

Hlavní chybou tohoto filmu je výběr režiséra. Cannon totiž neumí vůbec natáčet akční scény a při nich kromě toho, že se mi nelíbily, jsem ani nevěděl, kdo po kom střílí a navíc jsem si říkal, že to je natočeno tak strašně nízkorozpočtově (vzhledem k tomu, že to bylo ve své době snad o třetinu dražší než Jurský park). Po vizuální stránce na tom film také moc dobře není a jeho značná část (především již zmíněné akční scény, ale nejenom ty - i normální dialogové) na mě působila dost trapně. Nicméně je tady skvěle hláškující Stallone, kterému se to daří celkem slušně utáhnout.(23.5.2005)

Ja sa na ten film napriek všetkej debilite, ktorá z neho srší, nemôžem ani za mak hnevať. Už samotná Stalloneho smiešna kreácia megahrdinu to všetko odľahčuje natoľko, že to nejde brať ináč ako s veľkou rezervou. A s ňou je JUDGE DREDD bombastický sci-fi akčák s unikátnou výpravou, pefketnou Silvestriho hudbou a veľmi dobrým obsadením. V dvanástich by som ho zbožňoval! :)(10.8.2002)

• - Režisér Danny Cannon zažíval během filmování neustálé rozepře se Sylvestrem Stallonem. Po dokončení filmu prohlásil, že konec filmu se naprosto liší od scénáře, a to kvůli Stalloneho požadavkům a zásahům do režie. (Chatterer)

• - Soudce Dredd není prvním snímkem, na nemž Sylvester Stallone se svým sourozencem Armandem Assantem spolupracoval. Bratrská dvojice se setkala již během natáčení dramatu Cesta k ráji (1978), který Stallone sám režíroval. První spoluprací snímek nebyl ani pro dvojici Sylvester Stallone a Rob Schneider. Oba se sešli při filmování snímku Demolition Man (1993).
      (Jizni Tlapa)

• - Renny Harlin a Richard Donner byli jako první osloveni kvůli režii. (Chatterer)