Soudce Dredd

• slovenský

Sudca Dredd

Sci-Fi / Krimi / Akční

USA, 1995, 96 min

Hlavní chybou tohoto filmu je výběr režiséra. Cannon totiž neumí vůbec natáčet akční scény a při nich kromě toho, že se mi nelíbily, jsem ani nevěděl, kdo po kom střílí a navíc jsem si říkal, že to je natočeno tak strašně nízkorozpočtově (vzhledem k tomu, že to bylo ve své době snad o třetinu dražší než Jurský park). Po vizuální stránce na tom film také moc dobře není a jeho značná část (především již zmíněné akční scény, ale nejenom ty - i normální dialogové) na mě působila dost trapně. Nicméně je tady skvěle hláškující Stallone, kterému se to daří celkem slušně utáhnout.(23.5.2005)

• Sobis87

Už ve věku, kdy jsem hltal každý Arnieho akčňák a Timecop mi přišel jako super sci-fi, jsem si říkal, jaký je ten Soudce Dredd hrozně blbý film. S odstupem času, kdy mé divácké já prošlo nepopiratelným vývojem (rozuměj: s Arniem už jen zpátky do minulosti za Connorem anebo do džungle za Predátorem a Timecop=průměr), jsem se v tom nadobro utvrdil. Stallone se na Dredda sice dost hodí, ale v tomto filmu ze strážce zákona udělali nehoráznou měkkotu, které by ten pravý – komiksový – Dredd hned v prvních minutách rozsekal kebuli obuškem pro podrývání policejní autority. Vždyť snad jen Lobo je v komikosvém universu větším drsňákem než Dredd a v Hollywoodu z něho udělají hrdinu akčního filmu pro celou rodinu! Kulisy a celkové vizuální ztvárnění nejsou sice nejhorší, ale zbytek je děs a bída…a proč se takovému filmu, sakra, upsal Max von Sydow?(26.10.2010)

• Gemini

Takže - co má tohle společného s comicsem (kromě reálií, samořejmě, a i tam to poněkud pokulhává, i když z pochopitelných důvodů - k čemu by byl Sly Stallone, kdyby si podobně jako Dredd - kolik že? 15 let? - nesundal helmu:))? A co má znamenat ta hrozně směšná figurka hraná Robem Schneiderem? Opravdu nidz modz, s drobným plus za, proč si to nepřiznat, v pár scénkách neodolatelně superdrsného Soudce, ale tentokrát to ani hudba Alana Silvestriho moc nevylepšuje.(8.4.2003)

• swamp

Viděl jsem to snad v roce premiéry - a i tehdy mi to přišlo blbé, a to už je co říct. :P(31.1.2012)

Stallone je naprosto přesný. Když má na sobě soudcovskou helmu tak slintám blažeností. Proto nevím proč ve většině filmu běhá bez ní když v komiksu... Jinak masky jsou super soudcové vypadaj správně komiksovsky, rodinka kanibalů je taky dobrá. Speciální pochvalu si zaslouží bojovej robot protože ten byl fakt hodně cool, tím víc mě naštval jeho velice nedůstojný konec. Prostě po geniálním začátku se to trochu zhorší ale furt jde o super film a jednu z nejlepších rolí Sylvestera Stallonea vůbec.(19.5.2005)