poster

V sobotu večer, v neděli ráno

 • Velká Británie

  Saturday Night and Sunday Morning

 • Slovensko

  V sobotu večer, v nedeľu ráno

Drama / Romantický

Velká Británie, 1960, 85 min

Režie:

Karel Reisz

Předloha:

Alan Sillitoe (kniha)

Scénář:

Alan Sillitoe

Kamera:

Freddie Francis

Střih:

Seth Holt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  ****

  Konec padesátých let, Anglie, rozhněvaní mladí muži, Alan Sillitoe, volnost, "All I want is having fun. The rest is propaganda!", ale zároveň i problémy spojené s udržením si této volnosti. Tak tohle je přesně styl, který si užívám, navíc ve spojení s režisérem pocházejícím z Ostravy a zachráněným slavným Nicholasem Wintonem.(27.8.2010)

 • Snorlax
  ****

  Existenciální orgie s perfektní hudbou.(17.8.2014)

 • RHK
  ***

  Černobílé realistické drama z převážně víkendových prožitků jednoho pohledného drzého antihrdiny bez skrupulí - mladého dělníka rozhněvaného na stereotyp obyčejného života. Filmové zamyšlení, jak dlouho si lze beztrestně užívat bezstarostného mládenectví (pivní dýchánky v hospodách, cizí vdaná žena, hezká mladá dívka, rybaření, pouťová zábava -"a všechno ostatní je propaganda") a zda nakonec i na lehkovážného mladíka nedolehne zodpovědnost a plánování rodinného života. Jenže - je to filmová novela bez výraznější katarze, napětí a jen s málem vznikajících emocí. Tak to prostě chodí. Dobrý, ale ne příliš příjemný film jen zobrazuje obecně známou životní situaci mnoha dvacátníků a nic zvláštního podle mne nepřidává. Přesto podotýkám, že snímek vyhrál v roce 1961 cenu Britské Akademie BAFTA za nejlepší britský film.(1.4.2009)

 • raroh
  *****

  Takový střízlivý britský Divoch a Rebel bez příčiny zakotvený v dělnické sociální realitě (viz i pravdivé zobrazení, jak tito nespokojenci končívají - velmi rychle je ovládne nějaká ta žena), včetně toho, že mladý bouřlivák je sympatizantem komunistické strany.(12.4.2010)

 • Tomco
  ****

  Vďaka slovenskej televízii za takéto moc príjemné kúsky. Sledovať mladého a hlavne kvalitne hrajúceho Finneyho v akcii je radosť sama o sebe.(10.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace