Rabín a zloděj

Frisco Kid, The

Komedie / Western

USA, 1979, 122 min

Tak nevím kam mám Forda zařadit. Je lepší ve Sci - fi, psycho, válečných nebo komediích? Tady je dobrý.(17.6.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $9,346,177(19.12.2006)

• D.Moore

"Kde ses narodil?" - "V Polsku." - "To je u Pittsburghu?" - "Ne, to je blízko Čech." - "Aha, jo..." Příšerně dlouhý a pohříchu nevtipný pokus o westernový buddy movie, jehož scénář je jedna velká a nastavovaná zoufalost. Gene Wilder výtečně střídající komediální i vážnější polohy a mladý sympaťák Harrison Ford sice dělají, co mohou, ale nestačí to. Mimo jiné mě zarazila také mizerná a lacině se tvářící výprava (snad jen ta židovsko-westernová hudba měla něco do sebe) a až na pár výjimek dost rutinní, obyčejná Aldrichova režie.(16.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,346,177Tržby Celosvetovo $-║ zlátaninka bez poriadného náboju /40%/(8.5.2009)

Netradiční příběh polského rabína Avrana Belinského , který cestuje roku 1850 napříč Spojenými státy a získává přátelství mladého bankovního lupiče Tommyho.Velké herecké sólo pro Gena Wildera.(28.11.2006)

• - Role Tommyho Lillarda měla být původně obsazena Johnem Waynem. Přednost však dostal Harrison Ford. (Terva)