Rabín a zloděj

Frisco Kid, The

Komedie / Western

USA, 1979, 122 min

Profesionální filmařina, vtipné a zajímavé jako skica židovství v Americe v pol. 19. století. Gene Wilder, sám Žid (vlastním jménem Silberman) v roli polského rabína Avrama naprosto přesvědčivý.(26.2.2011)

Zbytečně dlouhé..kdyby to zkrouhli o 30 min filmu by to podle mě dost prospělo a možná bych byla i hvězdička navíc. Jinak lehká pohodička s občas podivným humorem...často mi vadil uřvaný Rabín ale Ford to vyvažoval-naštěstí.(11.5.2013)

S drobnými zvraty pohodová televizní zábava, ve které se ani židovský humor ani moudrost nedočkají velkých vzepětí. ♫ Hudba oscilující mezi Mukačevem a klasickým Hollywoodem(7.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,346,177Tržby Celosvetovo $-║ zlátaninka bez poriadného náboju /40%/(8.5.2009)

Tak nevím kam mám Forda zařadit. Je lepší ve Sci - fi, psycho, válečných nebo komediích? Tady je dobrý.(17.6.2009)