Rabín a zloděj

Frisco Kid, The

Komedie / Western

USA, 1979, 122 min

Tak nevím kam mám Forda zařadit. Je lepší ve Sci - fi, psycho, válečných nebo komediích? Tady je dobrý.(17.6.2009)

Profesionální filmařina, vtipné a zajímavé jako skica židovství v Americe v pol. 19. století. Gene Wilder, sám Žid (vlastním jménem Silberman) v roli polského rabína Avrama naprosto přesvědčivý.(26.2.2011)

• D.Moore

"Kde ses narodil?" - "V Polsku." - "To je u Pittsburghu?" - "Ne, to je blízko Čech." - "Aha, jo..." Příšerně dlouhý a pohříchu nevtipný pokus o westernový buddy movie, jehož scénář je jedna velká a nastavovaná zoufalost. Gene Wilder výtečně střídající komediální i vážnější polohy a mladý sympaťák Harrison Ford sice dělají, co mohou, ale nestačí to. Mimo jiné mě zarazila také mizerná a lacině se tvářící výprava (snad jen ta židovsko-westernová hudba měla něco do sebe) a až na pár výjimek dost rutinní, obyčejná Aldrichova režie.(16.11.2011)

Pozdní Aldrich. Dost divadelní a levné, asi už byl "z kola ven" a těžko sháněl peníze ale dá se na to zvyknout. Koukatelné především díky Wilderově nezapomenutelnému rabínovi, jeho komediální herecký projev je tu unikátní, silně procítěný až dojemný a povyšuje svou roli na něco víc než jen povrchní komediální figurku. P.S. Drtivé většině Aldrichových filmů by prosěla kratší stopáž, divím se že si vždycky vydupal více než dvouhodinovou délku.(19.8.2008)

Netradiční příběh polského rabína Avrana Belinského , který cestuje roku 1850 napříč Spojenými státy a získává přátelství mladého bankovního lupiče Tommyho.Velké herecké sólo pro Gena Wildera.(28.11.2006)

• - Role Tommyho Lillarda měla být původně obsazena Johnem Waynem. Přednost však dostal Harrison Ford. (Terva)