poster

Rabín a zloděj

 • USA

  Frisco Kid, The

Komedie / Western

USA, 1979, 122 min

 • Terva
  ****

  Tak nevím kam mám Forda zařadit. Je lepší ve Sci - fi, psycho, válečných nebo komediích? Tady je dobrý.(17.6.2009)

 • Mariin
  ****

  Profesionální filmařina, vtipné a zajímavé jako skica židovství v Americe v pol. 19. století. Gene Wilder, sám Žid (vlastním jménem Silberman) v roli polského rabína Avrama naprosto přesvědčivý.(26.2.2011)

 • D.Moore
  **

  "Kde ses narodil?" - "V Polsku." - "To je u Pittsburghu?" - "Ne, to je blízko Čech." - "Aha, jo..." Příšerně dlouhý a pohříchu nevtipný pokus o westernový buddy movie, jehož scénář je jedna velká a nastavovaná zoufalost. Gene Wilder výtečně střídající komediální i vážnější polohy a mladý sympaťák Harrison Ford sice dělají, co mohou, ale nestačí to. Mimo jiné mě zarazila také mizerná a lacině se tvářící výprava (snad jen ta židovsko-westernová hudba měla něco do sebe) a až na pár výjimek dost rutinní, obyčejná Aldrichova režie.(16.11.2011)

 • Rob Roy
  ***

  Pozdní Aldrich. Dost divadelní a levné, asi už byl "z kola ven" a těžko sháněl peníze ale dá se na to zvyknout. Koukatelné především díky Wilderově nezapomenutelnému rabínovi, jeho komediální herecký projev je tu unikátní, silně procítěný až dojemný a povyšuje svou roli na něco víc než jen povrchní komediální figurku. P.S. Drtivé většině Aldrichových filmů by prosěla kratší stopáž, divím se že si vždycky vydupal více než dvouhodinovou délku.(19.8.2008)

 • balba
  ***

  Netradiční příběh polského rabína Avrana Belinského , který cestuje roku 1850 napříč Spojenými státy a získává přátelství mladého bankovního lupiče Tommyho.Velké herecké sólo pro Gena Wildera.(28.11.2006)

 • - Role Tommyho Lillarda měla být původně obsazena Johnem Waynem. Přednost však dostal Harrison Ford. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace