Šest dní, sedm nocí

6 dní, 7 nocí

Šesť dní, sedem nocí

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 1998, 101 min

Ne moc extra dobrodruzna komedie, kterou zachranuje vykon Harrisona Forda. Ne ze by hral nejak vyjimecne, ale jak je vecne z neceho otravenej nema chybu. Ke konci uz to je sice opruz, kdyz to zacne moc smrdet romantikou, ale vetsinu casu film neztraci temto a jsou ty i velice vtipne okamziky. A Ford mi tu trosku prisel jako takovej Indiana Jones v duchodu.(14.8.2005)

„Já se ráda líbím, ale ne Vám..“ Jak už tomu v romantických komediích bývá, zpočátku dva zcela protikladné světy si k sobě najdou cestu. Tentokrát jde o sblížení stále šarmantního Forda a sympatické Heche prostřednictvím několikadenního trosečnictví na polynéském ostrově. Zkušený Reitman natočil komedii osvědčeného charakteru, v které vás kromě jiného může zaujmout konec pirátské lodi ve stylu sebedestrukce kojota při honu na pouštní kukačku či to, že v některých scénách Harrison oprášil výcvik Han Sola a pilotoval De Havilland Beaver sám (on má totiž stejný doma v hangáru). Nutno dodat, že Anne Heche je o dost hezčí než Chewbacca..(9.9.2008)

Takhle by možná dopadl Indiana Jones, kdyby to režíroval nějaký druhořadý cápek bez špetky invence, se slabostí pro pěkné lesbičky. Do kina bych na to nešel, škoda peněz, ale jinak proč ne, pobaví a neurazí.(15.6.2005)

Pohodová komedie, která vás překvapí svým vtipem a svižností. Hechová X Ford je opravdu brilantní dvojice. A když ještě připočítáme nevěrného milence Davida Schwimmera a k dvojici Hechová a Ford ještě piráty, musíte se smát. První polovina vysoce nadprůměrná, druhá polovina je už spíše klišé. Lepší 3*.(13.8.2005)

Kdyby to bylo delší, dal bych plné hodnocení. První půle pro mě byla totiž moc příjemnou klasicky laděnou romantickou komedií, druhá ve mně zase vyvolala vzpomínky na Indiana Jonese... Škoda!(25.10.2003)