poster

Jezinky a bezinky

 • USA

  Arsenic and Old Lace

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1944, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  ***

  Bohužel mi Cary Grant v této poloze moc nesednul. Pár vtipných scén nezachránilo rozpaky nad celkem.(7.11.2004)

 • woody
  *****

  Já tenhle film miluju!Důkaz toho jak může jeden výborný režisér se skvělým hereckým obsazením vytvořit neuvěřitelně výborný film prakticky ve studiu.Holt kdo umí ten umí.(8.3.2003)

 • imf
  ****

  Kdykoliv je na place Cary Grant, plavete za stoprocentním hodnocením s odhodláním Iana Thorpea, jenže když si někam odběhne, začne vaše snaha připomínat spíš srážku Titaniku s ledovcem. Tetičky jsou super, bratr Frankenstein a neustále narážky na Borise taktéž, ale filmu až příliš dlouho trvá, než se překlopí do klasické screwball komedie a pokud u operace zrovna neasistuje Cary, je všechno poloviční a jaksi... černobílé a divadelní. Přesto klasika, která fanoušky žánru nezklame ani po třiašedesáti letech. A teď mě omluvte, jdu pokračovat ve stavbě Panamského průplavu.(11.12.2007)

 • InJo
  ***

  Skvěle obsazená a zahraná (rozto)milá černá situační komedie. Potenciálu je tam habaděj (duo "Boris Karloff"/"Dr. Einstein" je luxusní!), ale stopáž takřka dvou hodin je na daný žánr a styl podle mě prostě příliš. Navíc je tohle Caprovo dílko většinu času spíše "jen" úsměvné, než že by v pravidelných intervalech vyloženě trhalo bránici... 70 %(6.10.2016)

 • MrCreosote
  ****

  Naspeedovaný Cary Grant mi svými pohyby a grimasami připomínal podivnou kombinaci kvočny a Basila Fawltyho, takže jsem se musel celou dobu smát od ucha k uchu. Frank Capra se tentokrát odchýlil od svého žánru sociálních pohádek pro malé i dospělé, a chopil se černohumorné adaptace, kde vedle sebe mohou nerušeně řádit Theodore Roosevelt i Boris Karloff. A chopil se jí úspěšně. James Stewart si dal protentokrát pohov (přeci jenom, tenhle charakterní herec nedosahuje komediálních kvalit Caryho Granta, to věděl i Alfred Hitchcock), celý film odsýpá, hlášky létají na všechny strany a korunu tomu nasazuje Peter Lorre jako dr. Einstein. Úplně spokojený bych byl tehdy, když by se trošku pokrátila zdlouhavější střední část. Ale i tak - klobouk dolů.(24.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace