Jezinky a bezinky

Arsenic and Old Lace

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1944, 118 min

Šílená fraška v tom nejlepším slova smyslu. Osobně nemusím Granta, ale jeho přehrávání (prý záměrné) je sympatický odklon od jeho obvyklého prkenného projevu.(12.5.2011)

Tomu vravím pravá halloweenska zábava.(2.11.2009)

Situační komedie, která mě tak skvěle pobavila. Úžasně napsané postavy dávají vyniknout herecké sestavě, která nemá chybu..))(31.7.2006)

"Hezký žertík pro mé tety. Budou bydlet v domě s mrtvolou pohřbenou ve sklepě." Černý humor až na půdu, teda spíše do sklepa. Párkrát jsem se doopravdy zasmál, těch pár zadrhnutí však brání jít na hodnocení nejvyšší.(19.5.2013)

Jeden z těch evergreenů, ke kterým se stále znovu a znovu vracím a nikdy mě nezklamou. Oněch pět hvězdiček není ani tak za film, jako spíš za divadelní předlohu plnou úžasných dialogů, skvělých hlášek a bizarních postaviček. K úspěchu filmu stačilo přidat kvalitní herecké obsazení a bylo vše hotovo. Jak už podotkli mnozí jiní, výsledná podoba filmu je až příliš poplatná divadelnímu provedení. Určitě to nebyl drahý snímek, ale to není opravdu pro výsledek důležité. Cary Grant je skvělý a ostatní mu zdařile přihrávali. Celkový dojem: 95 %.(11.4.2009)