Jezinky a bezinky

Arsenic and Old Lace

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1944, 118 min

"Hezký žertík pro mé tety. Budou bydlet v domě s mrtvolou pohřbenou ve sklepě." Černý humor až na půdu, teda spíše do sklepa. Párkrát jsem se doopravdy zasmál, těch pár zadrhnutí však brání jít na hodnocení nejvyšší.(19.5.2013)

Cary Grant předvádí velmi kvalitní výkon plný hromady grimas a hraných údivů. Jeho tetičky jsou perfektní a je strašně vtipné pozorovat jejich nezlomnou víru v konání dobra. Jako thriller nemyslitelné, ale jako komedie opravdu kvalitní zábava a nejen pro milovníky starších filmů.(12.8.2006)

Ačkoli přehrávající, tak stále výborný Grant - tady to přehrávání bylo na místě. Jde hodně poznat, že předlohou je divadelní hra. Tohle dílo řadí pana Capru mezi mé oblíbence. 85%(5.3.2010)

U starých komedií hrozí riziko, že tehdejší vtipné scény už z dnešního pohledu nebudou tak vtipné... Tohle je typický příklad. Věřím, že ve 40. letech to byla pecka, ale v roce 2010 jsme u toho s manželkou usínali. 3 hvězdičky z milosti.(17.10.2010)

Můj teřich byl zase jednou vděčný, že se mohl napnout smíchy. A že měl k tomu setsakramentský důvod: viděl Granta v nejfantastičtější roli ever! Už se z toho pomalu stává obyčej, ale nemůžu si pomoct a musím, musím to zařvat: "CARY, BLESS YOU!"(13.8.2010)