I dnes po téměř třiceti letech od vzniku se stále jedná o jeden z nejlepších, a asi i nejvěrnějších, leteckých válečných snímků. Samotné souboje ve vzduchu jsou naprosto strhující a natočeny až nezvykle dynamicky. Jedná se spíše o rekontrukci událostí než-li snímek s klasickým příběhem.(9.2.2007)

Moc mě to nebavilo, chvílemi jsem se moc neorientoval, i kvůli příliš velkému množství postav, takže i slavní herci jako Caine, Shaw a Olivier vystupují pouze chvilku a korunu tomu nasazuje dabing, kde všechny mluví deset herců. Ale Hitler zabíraný pouze z dálky mě pobavil, a připomenutí toho, kdo všechno tam s Brity bojoval, mě potěšilo, stejně jako nahlížení na strategii i z druhé strany.(30.1.2010)

Jako rekonstrukce dobré, jako film spíš průměr. Nebýt slušných leteckých soubojů a hereckého obsazení, tak nevím... 60 %(19.4.2003)

Osobně mi není letecká tematika nijak blízká, ale tenhle film je absolutní klasika.(4.7.2007)

Spolu s Bitvou V Ardenách a Příliš Vzdáleným Mostem tvoří moji osobní svatou trojici mezi zahraničními válečnými filmy. Hvězdné obsazení, skvělá výprava, efektní vzdušné souboje a navíc výborná hudba Rona Goodwina (který se vyřádil i na Where Eagles Dare). Nad podobou Sira Laurence Oliviera a maršála Dowdinga budete žasnout, nicméně naši Nebeští Jezdci jsou pořád o třídu výš.(7.6.2003)

• - Letouny Buchón byly rovněž použity i v dalších válečných filmech v roli Messerschmittu Bf 109, např. v Memphiské krásce (1990) nebo Letcích z Tuskegee (1995). (Foxhound#1)

• - Obrovské množství letadel, které bylo kvůli natáčení filmu sehnáno, dalo na 35. největší leteckou sílu na světě. (Javert)

• - V závěrečných titulcích jsou uvedeni piloti státu Izrael, což je nesmysl, protože Izrael vznikl až v roce 1947, tedy 7 let po bitvě o Británii. (Jirka_Globus)