poster

Bitva o Británii

 • český

  Bitva o Anglii

 • Velká Británie

  Battle of Britain

 • slovenský

  Bitka o Britániu

Válečný / Drama / Akční

Velká Británie, 1969, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Faktografický válečný film se spoustou úchvatných leteckých scén. Je třeba brát zřetel na dobu vzniku, protože dnes jsou takovéto scény více dynamické (viz. třeba Pearl Harbor Michaela Baye). Tehdy ale měli k dispozici více letadel, takže letecké scény jsou přeci jen skutečnější (hmatatelnější), než sprška CGI efektů. Film trošku postrádá osobitější příběh, díky kterému by se divák mohl s někým ztotožnit.(3.6.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Tak skvěle natočené letecké souboje jsem ještě v žádným jiným filmu neviděl. Dodnes považuji za malý zázrak, že Anglie vyhrála. Když však vidím s jakým odhodláním a odvahou letci ve služnách RAF bojovali s německými letci, říkám si jen jedno - takhle se brání svoboda. Je zajímávé, že i když znám výsledek této bitvy stejně jsem během sledování tohoto filmu cítil velkou starost o osud celé Anglie.(9.5.2007)

 • DaViD´82
  ****

  I dnes po téměř třiceti letech od vzniku se stále jedná o jeden z nejlepších, a asi i nejvěrnějších, leteckých válečných snímků. Samotné souboje ve vzduchu jsou naprosto strhující a natočeny až nezvykle dynamicky. Jedná se spíše o rekontrukci událostí než-li snímek s klasickým příběhem.(9.2.2007)

 • Gemini
  ****

  Spolu s Bitvou V Ardenách a Příliš Vzdáleným Mostem tvoří moji osobní svatou trojici mezi zahraničními válečnými filmy. Hvězdné obsazení, skvělá výprava, efektní vzdušné souboje a navíc výborná hudba Rona Goodwina (který se vyřádil i na Where Eagles Dare). Nad podobou Sira Laurence Oliviera a maršála Dowdinga budete žasnout, nicméně naši Nebeští Jezdci jsou pořád o třídu výš.(7.6.2003)

 • LiVentura
  ****

  Dobře pojato a zpracováno.(14.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace