Nebudu si tady nalhávat nesmysly, jakože dnes může takový film plnohodnotně vizuálně obstát, přičemž jsem se opravdu nahlas smál při scénách bombardování alá série záběrů na jeden statický objekt široko daleko (auta, letadla, stodoly,..), který načež exploduje. No na druhou stranu se na daný roky hodně lítá, což je kolikrát i slušně napínavé, vyloženě poteší jakási historická přesnost se slušným odkazem na Poláky a Čechoslováky. V průběhu jsem přemýšlel nad třema, ale nakonec jsem s přihlédnutím ke stáří spokojený. 70%(17.4.2015)

Osobně mi není letecká tematika nijak blízká, ale tenhle film je absolutní klasika.(4.7.2007)

Dobře pojato a zpracováno.(14.8.2009)

Skvělé. Aby taky nebylo, když herecké obsazení připomíná příručku Kdo je kdo v britském filmu;oD... Co se týče leteckých soubojů 1) vypadají skvěle, 2) souhlasím s tím, co napsal(a?) Davej, a odvážím se tvrdit, že to byl záměr.(21.4.2005)

I dnes po téměř třiceti letech od vzniku se stále jedná o jeden z nejlepších, a asi i nejvěrnějších, leteckých válečných snímků. Samotné souboje ve vzduchu jsou naprosto strhující a natočeny až nezvykle dynamicky. Jedná se spíše o rekontrukci událostí než-li snímek s klasickým příběhem.(9.2.2007)

• - Ve scéně, kdy je Colin Harvey (Christopher Plummer) sestřelen, sedí ve Spitfiru, ale při záběrech mimo kokpit padá Hurricane, který navíc hoří a v dalším střihu nehoří. (Jirka_Globus)

• - Letouny Buchón byly rovněž použity i v dalších válečných filmech v roli Messerschmittu Bf 109, např. v Memphiské krásce (1990) nebo Letcích z Tuskegee (1995). (Foxhound#1)

• - Namísto skutečných Messerschmittů Bf 109 bylo použito 27 letadel Hispano Aviación HA-1112-M1L, což je po válce ve Španělsku licenčně vyráběná Bf 109G (s několika modifikacemi, zejména použití motoru Merlin 500-45 namísto Daimler-Benz řady 600). Pro potřeby Bitvy o Británii bylo nutno je upravit, aby vypadaly co nejvíc jako Bf 109E, což kromě odpovídajícího zbarvení znamenalo například doplnit vzpěry pod vodorovné ocasní plochy, odstranit 20mm kanony Hispano HS-404 či "zhranatit" zaoblené konce křídel. (ryba443)