Jak je důležité míti Filipa

L'Importance d'être constant

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Tento film je mou osobní slabostí. Klasický anglický humor, dokonalé dialogy a opravdu skvělé ztvárnění knihy Oscara Wildea. To vše završeno hereckými esy.(5.1.2012)

Skvělé dialogy, hezká zápletka a dokonalý (mimo jiné) Rupert Everett v roli Moncrieffa, který jezdí "bunburyovat". Vtipné, příjemné a vůbec - rád se někdy podívám ještě jednou!(23.10.2006)

Jedna z tých adaptácií, ktoré ma neomrzia. Hry Oscara Wilda sú samostatnou raritou. a táto adaptácia zo skvelými hercami, úžasným scenárom a neprekonateľný príbehom dostane každého. Posledné scény sú dovedené do dokonalosti. Príroda v tomto filme nádherná. Napriek malým chybyčkám, ktoré som si všimla je to obľúbený film.. 85% krôčik k dokonalosti..(4.10.2006)

Příjemná komedie s výborným hereckým obsazením, kde snad na žádnou roli nešlo nalézt lepšího představitele. Britsky konzervativní styl humoru stavící více na dialozích než šklebení mi sedl velmi, Parker mě ve srovnání s Othellem velmi potěšil, antické, středověké i hudební vsuvky mě pobavily a za Colina Firtha bych se vdala hned nehledě na to, jestli bych ho měla oslovovat John, Jack nebo Earnest :-)(31.3.2011)

Výborná predloha, výborní herci a režisér, ktorý toho veľa nepokazil. Nemôžem však ísť až na štyri hviezdičky, pretože s touto predlohou mal režisér pozitívny handicap.(28.8.2010)

• - Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)

• - Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)

• - Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)