Jak je důležité míti Filipa

L'Importance d'être constant

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Přesně takovouhle jiskru by Wildeovy komedie měly mít. Vtipné a hravé od první scény až po konec titulků. A není to jen výbornou předlouhou. Oba pánové mě neskutečně bavili, stejně jako Judi Dench. Dalším bonusem byla velmi dobře vybraná hudba. Ano, mělo to své mouchy (hloupé scény s rytířem, tetování), ale to je fuk, protože jinak se mi to strašně líbilo.(24.10.2013)

Nonšalance a nadsázka s jakou je tato komedie podávána je opravdu prvotřídní. Skvělé obsazení, skvěle zahrané a úžasná píseň "Lady come down" v podání obou Filipů :-)) Britské komedie mám prostě rád. 5*(10.10.2010)

Já tu hru zbožňuju a mít možnost ji slyšet v originále aka britská angličtina byl dokonalý zážitek. Britský přízvuk mě zcela jasně dostává do kolen. A hlavně každá verze je sice blízká originální hře, ale pokaždě vyzní úplně jinak, pokaždé je tu něco nového, avšak vždy mě rozesměje. Hodlám si dát za úkol, vidět všechny zfilmované verze Earnesta... zatím mám na kontě jen dvě včetně této:D 1. Při pohovoru na vhodného kandidáta pro dceru ho i vyfotili, vedli ho několika dveřmi a schody.. prostě tak jak to má být, aby jej dostatečně znervóznili. 2. Tetování. To mluví za vše! :) 3. "I do not approve of anything attempts with natural ignorance. Ignorance is like delicate exotic fruit. Touch it and the bloom is gone. The whole theory of modern education is radically unsound." 4. Scéna s chlebíčky, zde teda muffiny byla povedenější než zde, tuhle scénu miluju. 5. Herecké obsazení luxusní. 6. Tak kdy si dám dalšího Filipa?(25.8.2014)

Přiznávám, že mám moc rád anglický filmy a herce. Prostě na mě "fungujou" daleko přesvědčivěji, než jejich zámořští kolegové. A tohle je adaptace divadelní hry přesně taková, jakou si představuju. Ono je to tak 80-90%, ale zas je tam Judi Dench a hlavně Colin Firth, a to já si vždycky přidám ... :)(14.1.2004)

Svělá adaptace divadelní komedie z pera Oscara Wildea, který skvěle pracuje se slovem... Herci jsou přesvědčiví, Judi Dench v roli Lady Bracknelové mi připomínala královnu ze Zamilovaného Shakespeara, tyhle role jí vážně sednou. Nemohu jinak než za 5.(19.11.2006)

• - Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)

• - Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)

• - Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)