Jak je důležité míti Filipa

L'Importance d'être constant

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Hezky převedená hra Oscara Wildea na plátno...tím je zaručen povedneý příběh. Herecké obsazení je taky perfektní a hlavně Judy Dench svou roli ovládla od detailu. Moc pěkné.(24.5.2009)

Především díky excelentnímu výběru hlavních představitelů od nejmenších po nejhlavnější role je The Importance Of Being Earnest film zcela bezvýhradně hodný odkazu Wildeovy předlohy. Dokonce i ta drobná hudební čísla působí přirozeně a jako komediální prvky fungují výtečně - ne jako v Branaghově pokusu o Marnou Lásky Snahu. Naivní představy Reese Witherspoonové jen upevňují její přesvědčivé ztvárnění stejně naivního děvčete z lepší společnosti, jejímž naprostým a stejně pozoruhodným protikladem (i když ze zcela jiných důvodů) je Judi Dench jako "teta" Lady Augusta Bracknellová. Říkal jsem to už u Ideálního Manžela a teď jsem si tím už naprosto jist - Rupert Everett byl stvořen pro deklamování bonmotů té famózní osobnosti, jež zůstane navždy zapsána zlatým písmem do učebnic a encyklopedií pod heslem Wilde, Oscar. PS: Nejde to neříct...."Za těchto výjimečných okolností smíte políbit tetu Augustu." Dokonalé, do-ko-na-lé.(18.11.2006)

,,NAVÍC SE VŮBEC NEJMENUJEŠ JACK, ALE FILIP.“ …,,NEJMENUJU SE FILIP, ALE JACK.“ … ,,VŽDY JSI MI TVRDIL, ŽE JSI FILIP. VŠEM JSEM TĚ PŘEDSTAVOVAL JAKO FILIPA. JE ZCELA ABSURDNÍ TVRDIT, ŽE TVÉ JMÉNO NENÍ FILIP.“….. /// Metafyzický spekulace na anglickej způsob, metafory a kurevsky suchej anglickej humor. Chca- nechca je z toho zákonitě cejtit divadlo – což nijak nesnižuje komediálnost a navíc dává možnost vychutnat si krásu jazyka od herců, který asi na ,,prknech“ nepotkám. Konverzační komedie plná nádhernýho slovosledu, ironie, sarkasmu a aforismů … ale divadlo, je divadlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) OSCAR WILDE? Neznám. 2.) Chtěl bych poznat dokonalýho pesimistu. 3.) Thx za titule ,,drSova“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(11.8.2012)

Oscar Wilde by měl určitě radost.(25.11.2009)

Výborne som sa pobavila. Aj keď sa Rupert Everett a Colin Firth v osobnom živote nemajú veľmi radi, tu by im to nik neuveril. Boli dokonale zohratí a perfektní.(1.10.2008)

• - Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)

• - Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)

• - Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)