Jak je důležité míti Filipa

L'Importance d'être constant

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Svělá adaptace divadelní komedie z pera Oscara Wildea, který skvěle pracuje se slovem... Herci jsou přesvědčiví, Judi Dench v roli Lady Bracknelové mi připomínala královnu ze Zamilovaného Shakespeara, tyhle role jí vážně sednou. Nemohu jinak než za 5.(19.11.2006)

Výborná predloha, výborní herci a režisér, ktorý toho veľa nepokazil. Nemôžem však ísť až na štyri hviezdičky, pretože s touto predlohou mal režisér pozitívny handicap.(28.8.2010)

Vynikajícím způsobem převedená hra Oscara Wilda na filmové plátno. Největším kladem tohoto snímku je herecké obsazení a s tím spojené opravdu výborné herecké výkony všech zůčastněných. Ať už se jedná o Ruperta Everetta, Colina Firtha, Frances O' Connor, Reese Witherspoon a jako třešínka na dortu Judi Dench. Inteligentní, hravá, konverzační komedie s bravurně napsanými i zahranými dialogy.(25.5.2009)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $8,384,929Tržby Celosvetovo $17,290,970(14.9.2008)

Hra,kde mi text automaticky vždycky zvedne hodnocení o jednu až dvě hvězdy.Takže furt hodnotím různé verze za čtyři až pět hvězd,ať se mi to líbí,nebo ne.Nelze jinak a tady za pět.(19.10.2010)