Jak je důležité míti Filipa

Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $17,290,970(2.3.2007)

Hra,kde mi text automaticky vždycky zvedne hodnocení o jednu až dvě hvězdy.Takže furt hodnotím různé verze za čtyři až pět hvězd,ať se mi to líbí,nebo ne.Nelze jinak a tady za pět.(19.10.2010)

Já si nemůžu pomoct, ale asi mám radši českou představu o anglickém humoru, než tu britskou. Jediné, v čem tenhle film překonává inscenaci z roku 1979, je hudba.(16.8.2013)

,,NAVÍC SE VŮBEC NEJMENUJEŠ JACK, ALE FILIP.“ …,,NEJMENUJU SE FILIP, ALE JACK.“ … ,,VŽDY JSI MI TVRDIL, ŽE JSI FILIP. VŠEM JSEM TĚ PŘEDSTAVOVAL JAKO FILIPA. JE ZCELA ABSURDNÍ TVRDIT, ŽE TVÉ JMÉNO NENÍ FILIP.“….. /// Metafyzický spekulace na anglickej způsob, metafory a kurevsky suchej anglickej humor. Chca- nechca je z toho zákonitě cejtit divadlo – což nijak nesnižuje komediálnost a navíc dává možnost vychutnat si krásu jazyka od herců, který asi na ,,prknech“ nepotkám. Konverzační komedie plná nádhernýho slovosledu, ironie, sarkasmu a aforismů … ale divadlo, je divadlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) OSCAR WILDE? Neznám. 2.) Chtěl bych poznat dokonalýho pesimistu. 3.) Thx za titule ,,drSova“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(11.8.2012)

Přiznávám, že mám moc rád anglický filmy a herce. Prostě na mě "fungujou" daleko přesvědčivěji, než jejich zámořští kolegové. A tohle je adaptace divadelní hry přesně taková, jakou si představuju. Ono je to tak 80-90%, ale zas je tam Judi Dench a hlavně Colin Firth, a to já si vždycky přidám ... :)(14.1.2004)