poster

Jak je důležité míti Filipa

 • Velká Británie

  Importance of Being Earnest, The

 • Francie

  L'Importance d'être constant

 • Slovensko

  Je dôležité mať Filipa

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie, 2002, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ReneeS
  *****

  Přesně takovouhle jiskru by Wildeovy komedie měly mít. Vtipné a hravé od první scény až po konec titulků. A není to jen výbornou předlouhou. Oba pánové mě neskutečně bavili, stejně jako Judi Dench. Dalším bonusem byla velmi dobře vybraná hudba. Ano, mělo to své mouchy (hloupé scény s rytířem, tetování), ale to je fuk, protože jinak se mi to strašně líbilo.(24.10.2013)

 • movie
  ****

  Skvělé dialogy, hezká zápletka a dokonalý (mimo jiné) Rupert Everett v roli Moncrieffa, který jezdí "bunburyovat". Vtipné, příjemné a vůbec - rád se někdy podívám ještě jednou!(23.10.2006)

 • StarsFan
  ****

  Příjemná komedie s výborným hereckým obsazením, kde snad na žádnou roli nešlo nalézt lepšího představitele. Britsky konzervativní styl humoru stavící více na dialozích než šklebení mi sedl velmi, Parker mě ve srovnání s Othellem velmi potěšil, antické, středověké i hudební vsuvky mě pobavily a za Colina Firtha bych se vdala hned nehledě na to, jestli bych ho měla oslovovat John, Jack nebo Earnest :-)(31.3.2011)

 • ABLABLABLA
  *****

  Já tu hru zbožňuju a mít možnost ji slyšet v originále aka britská angličtina byl dokonalý zážitek. Britský přízvuk mě zcela jasně dostává do kolen. A hlavně každá verze je sice blízká originální hře, ale pokaždě vyzní úplně jinak, pokaždé je tu něco nového, avšak vždy mě rozesměje. Hodlám si dát za úkol, vidět všechny zfilmované verze Earnesta... zatím mám na kontě jen dvě včetně této:D 1. Při pohovoru na vhodného kandidáta pro dceru ho i vyfotili, vedli ho několika dveřmi a schody.. prostě tak jak to má být, aby jej dostatečně znervóznili. 2. Tetování. To mluví za vše! :) 3. "I do not approve of anything attempts with natural ignorance. Ignorance is like delicate exotic fruit. Touch it and the bloom is gone. The whole theory of modern education is radically unsound." 4. Scéna s chlebíčky, zde teda muffiny byla povedenější než zde, tuhle scénu miluju. 5. Herecké obsazení luxusní. 6. Tak kdy si dám dalšího Filipa?(25.8.2014)

 • Flakotaso
  ****

  Pohodová komedie, anglická tak, jak to jen jde. V porovnání s téměř totožným Easy Virtue se mi zdála o kousek slabší, přesto to bylo velice příjemné. Hudba, herci, atmosféra, prostě pohodička. btw: zajímalo by mě, kolikrát ve filmu zaznělo jméno Ernest :)(12.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace