Ztraceni ve vesmíru

Lost in Space

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

Ztraceni ve vesmíru je možná sice průměrné, ale jinak velmi slušné sci-fi se skvělým hereckým obsazením a značným množstvím vtipných situací i hlášek. Čekala jsem, jakého záporáka si zde zase střihne Gary Oldman a byla jsem překvapena, když vyšlo najevo, že jeho Dr. Smith není ani tolik děsivá a šílená postava, jako spíše groteskní a zábavná. Z obsazení mě tedy nejvíce potěšil právě on a líbil se mi také William Hurt. Vesmírná výprava při svém putování universem také natrefí na rozkošného malého "Pokémona" s obdivuhodnýma očkama, který se k nim připojí a zároveň se postará o nějaké ty humorné scénky. Já se nenudila a film rychle utekl. "Jsem lékař, nikoli vesmírný průzkumník." - "Ne, Vy jste vražedný sabotér", "Sundejte ze mě toho pekelného opičího potomka!" :)(25.11.2012)

"Svet tam vonku je plný monštier. Ja to viem, som jedno z nich." A toto je jeden z tých nenáročných sci-fi, bez hlbšej myšlienky zato však s dobrými efektami.(25.4.2004)

Soundtrack Bruce Broughton: 1. Lost In Space Theme - Apollo Four Forty [3:27] 2. I'm Here...Another Planet - Juno Reactor/The Creatures [4:21] 3. Busy Child - The Crystal Method [7:26] 4. Bang On - Propellerheads [5:46] 5. Everybody Needs A 303 - Fatboy Slim [5:49] 6. Will & Penny's Theme - Apollo Four Forty [3:22] 7. Song For Penny - Death In Vegas [5:34] 8. Lost In Space - Space [3:29] 9. Main Title [1:03] 10. Reprogram The Robot [2:16] 11. The Launch [4:13] 12. The Attack [2:53] 13. The Proteus [2:26] 14. Spiders Attack [2:26] 15. Jupiter Crashes [1:16] 16. Spider Smith [2:42] 17. Kill The Monster [3:53] 18. The Portal [2:46] 19. Thru The Planet [2:42](7.5.2011)

Nejlepší je jednoznačně prvních a posledních 20 minut.. mezitím několik televizních epizod.(9.8.2002)

Tenhle film jsem si teda pamatoval jako vetsi jizdu, ale je fakt, ze jsem ho videl tak pred 6 lety a to na me zapusobil vic. Ted uz sem bohuzel videl, jak jsou ty dialogy trapny, naivni a nechtene smesny. A misty se tu zbytecne keca, podle traileru totiz film vypada jako nepretrzita jizda. Ale krome tech dialogu si nemam moc na co stezovat. Herci i herecky se snazi, sice nic extra, ale dostatecny, jejich vykon srazi jen ty dialogy. Triky jsou na slusny urovni, jen ta animovana opice je priserna, jak z Looney Tunes. Pribeh je fajn, je tu par dobrejch napadu a sem tam se dokonce povede naka hlaska a akce je v pohode. Slusna zabava.(19.4.2007)

• - Na hudbě k tomuto filmu nejprve participoval Jerry Goldsmith, toho později vystřídal Mark Isham, až nakonec padla zakázka do klína Bruci Broughtonovi. (Lavran)

• - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)

• - Robot říká větu: "Nebezpečí, Ville Robinsone, nebezpečí" a ve filmu 12 Opic (1995) řekne stejnou větu i Billings (Brad Pitt) v roli blázna, když přemlouvá Jamese Coola (Bruce Willis), aby utekl z léčebny. (cuish)