Ztraceni ve vesmíru

Lost in Space

Stratení vo vesmíre

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1998, 130 min

Můj osobně velmi oblíbený sci-fi snímek, který mě nedokáže ani po letech zklamat. Velmi slušné obsazení v čele s Williamem Hurtem, Mimi Rogers a Gary Oldmanem. Vedle nich i mladíček Matt LeBlanc, který jistě za svou roli může děkovat Joeymu z Přátel, předvádí dobrý výkon. Celý film má skvělé tempo, které od startu až po setkání s neznámou lodí a anomálií neznámého původu, neztrácí tah na branku podpořené rockovější hudbou a pár dobrými hláškami. Pro někoho může být trochu šílený scénář, který si v závěru hraje s problematikou času, ale jde o sci-fi se vším všudy, tak to musí divák akceptovat.(10.7.2004)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $69,117,629Tržby Celosvetovo $136,159,423║ Vôbec nie zlé, práve naopak jedno z najzábavnejších dobrodružstiev, kde sa nájdu nejaké príbehové nedostatky ale kde nie, trikovo to újde, obsadenie na výbornú, občas nejaký ten zábavný frk, samozrejme že v dobe keď to bolo u nás v kinách v 1998 to ohúrilo viac ale aj tak spokojnosť. /videl v kine: 70%/(29.6.2005)

Lepší RODINNÉ sáj-fáj aby člověk pohledal. Přes všechny ty drobné mušky nemůžu jinak, než to pořádně čsfďácky lajkovat. Ten film není nic filmařsky ani příběhově odfláknutého, nízká hodnocení si to vyloženě nezaslouží.(14.8.2013)

Rodinných sci-fi filmů které by byly bez problémů snesitelné pro všechny věkové kategorie moc není, takže pro Lost in Space klidně bez zaváhání zvednu palec nahoru. Nejen kvůli jako vždy výbornému Gary Oldmanovi, a i přes klasické logické lapsy při cestování v čase. 7/10(4.12.2011)

• IQ Tiqe

Sci-fi parodie ve stylu Startreku nebo podobného nesmyslu (nesleduju to). Aspoň doufám, že mělo jít o parodii, tohle nikdo nemohl myslet vážně. Jako cílovou skupinu bych viděl malé děti, co mají rády dobrodužné sci-fi; ještě v 9 letech by se mi to možná líbilo; dnes jsem to sledoval jednak kvůli Heather Graham a taky proto, že jsem hledal nějaký nenáročný, vtipně zaměřený film.(18.2.2010)

• - Robot říká větu: "Nebezpečí, Ville Robinsone, nebezpečí" a ve filmu 12 Opic (1995) řekne stejnou větu i Billings (Brad Pitt) v roli blázna, když přemlouvá Jamese Coola (Bruce Willis), aby utekl z léčebny. (cuish)

• - Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

• - Spoiler: Herec Gary Oldman je v závěrečných titulcích uveden jako „Dr. Smith“ a „Spider Smith“. (Lavran)