Neuvěřitelná cesta

Scénografie:

Roger Cain

Kostýmy:

Karen Patch

Hezký příběh o psí ( a kočičí ) věrnosti. Velice dobře provedený i český zvířecí dabing.(16.12.2008)

Mým dětem se to kdysi moc líbilo, pročež jsem to byl nucen zhlédnout asi tak padesátkrát. Možná i proto nejsem schopen dát víc, než 3*. Jen zaslechnu název - už je tady kopřivka!(6.5.2010)

Povedený film o dvou psech a kočce. Vše vyzdvihává úžasným dabingem Langmajer. 73% je zde asi zasloužených(4.6.2010)

Tenhle film se mi líbil od prvního shlédnutí a asi se mi nikdy líbit nepřestane. Už nespočítám, kolikrát jsem ho za ty roky viděla a stejně mě to vždycky dostane. Krásný příběh o věrné zvířecí lásce.(26.8.2011)

Škoda, že jsem tenhle film neviděla před dvaceti lety, asi bych ho milovala. Teď už se mi to samozřejmě hůř hodnotí, dospělýma očima už tyhle věci nikdy nemají takové kouzlo. Neuvěřitelná cesta je ale výborným příkladem toho, že zatímco na začátku devadesátých let tkvěla síla filmu pro děti v jednoduchém příběhu a hlubší myšlence s lehce morálním ponaučením, v současnosti mi to přijde naopak - příběh nepochopí skoro ani máma s tátou a myšlenka se většinou někde ztratí. Za to, že v tomhle filmu krásná myšlenka je, za pohledy psích očí, které se mi nikdy neomrzí a za to, že mě tenhle film donutil si několikrát osušit oči moje (skoro jsem se styděla:-)) dávám silné tři hvězdičky.(14.4.2014)

Tohle byla hodně dlouho když jsem byl malý moje srdcovka a poté i sestry když byla malá... Docela se divím že to má tak vysoké hodnocení zde... to jsem nečekal...(11.7.2015)

Tento film i jeho hodnocení je pro mne sentimentální brak. Poprvé jsem ho viděla někdy v roce 96' mám to tušení a krátce na to jsem dostala mého výjimečného labradora, který se pochopitelně jmenoval Shadow. Moc ráda se k tomuto krásnému dětskému filmu vracím zejména proto, že mne Shadow o Vánocích opustil.(20.9.2015)

• samoto

Souhlasím,jako malej jsem to taky měl velmi rád i ted.(19.7.2007)

Ještě o chlup větší doják než Prasátko Babe ze stejné ligy, tentokrát budete potřebovat kapesníků celou krabici a na kliku cedulku „Nerušit“ (aby vás někdo nepřistihl, jak bulíte u filmu pro děti). Myslím, že každý chápe jednoduchý děj, průhlednou pointu a vidí všechny filmařské chyby. A vám na tom snad sejde? Krásný a můj oblíbený návrat v čase…(11.10.2007)

Asi nejoblíběnější film mého dětství, který mě natolik uchvátil, že jsem na něj koukala od 7 let v originále, aniž bych uměla anglicky. Tuhle trojku si zkrátka musí každý zamilovat a když jsem se na film podívala po pár letech, uvědomila jsem si, že je v něm i něco více než přátelství a dobrodružství. Zpracování muselo být těžké, jelikož hlavní aktéři jsou zvířata a i tak to má nádherný příběh, který k jejich pohybům a výrazům pasuje. A pokaždé jsem na konci neudržela své slzné kanálky pod kontrolou.(27.8.2011)

• sniperjozef

Film je zakázaný pro lidi starší deseti let...(17.6.2012)

Srdcová záležitosť.(27.7.2012)

Jako malá jsem na to koukala pořád dokola. Je to krásnej příběh s těmi, promiňte, ale nejlepšími herci co film může mít. Sice se mi u konce vždycky tají dech a je to pro mě dost emotivní :) ale je to jeden z nejmírumilovnějších filmů co znám. Čistá krása, svět by měl být takovej, jak v tomto filmu, to by bylo krásně :)(19.3.2013)

Film mého dětství s nádhernou přírodou Ameriky(11.5.2013)

Fakt, že je to rodinný seriál s jasne vymedzenou skupinou, pre ktorú je určený, ospravedlňuje naivný scenár i jasnú čitateľnosť. Za ten vtip s Arniem, dobre zahrané psie postavy (celé to nacvičiť nebola určite žiadna sranda) i celkovú príjemnosť 4*-.(28.7.2013)

Můj oblíbený film, když jsem byl malý. Film je o mluvících zvířátkách, kteří ale neotvíraj pusu, když mluví, ale to mi ani nevadí, protože film se natáčel v době, kdy technologie ještě nebyla nejlepší. Pro malé děti je to určitě stvořený, ale jak člověk roste, pomalu mu přechází chuť po filmu.(24.3.2015)

Můj neoblíbenější dětský film! (a nejen můj-všech mojich sourozenců:) Vtipné psí i kočičí hlášky a naprosto srdcervoucí konec. Když vidím na konci, jak jako poslední přichází Shadow, totálně bulím i teď.(25.9.2008)

Viděla jsem to jako malá holka, líbilo se mi to a taky jsem u toho i brečela, prostě se tam nějaká taková scéna našla. Takovéhle rodinné filmy mám ráda, člověk si u toho odpočine.(1.6.2009)

Příjemnej rodinej film, kdybych to měl hodnoti před hodně lety tak by to bylo lepší, ale tedka mi to nedá, musim si rejpnout do toho závěru, prostě moc americký, ale to k tomu asi patří. 56%(1.7.2009)

Michael J. Fox. Co dodat, film jsem viděl jako malej kluk, takže jsem se zasmál, a dokonce si i pobrečel. Příběh lásky a věrnosti zvířátek k páníčkům. Já tenhle film mam prostě rád.(12.8.2011)