Školák vlkodlak

Vlčí mládě

Teen Wolf

Komedie / Horor / Rodinný

USA, 1985, 91 min

Pohodová oddechovka na jedno zkouknutí. Kromě Michael J. Foxe potěší zejména atmosféra 80.-tých let, několik povedených hlášek a příjemný písničkový doprovod (mj. Seal, INXS, The Beach Boys).(12.10.2014)

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc.(14.3.2008)

• MM_Ramone

Michael J. Fox bol v osemdesiatých rokoch minulého storočia najlepším predstaviteľom teenagerských úloh. To ako zahral Martyho McFlya vo futuristickej sci-fi trilógii režiséra Roberta Zemeckisa "Návrat do budúcnosti" je čosi geniálne. O niečo podobné sa snažil, s menším úspechom, aj vo filme "Teen Wolf". Stvárnil úlohu amerického stredoškoláka, ktorý má niekoľko vážných, osobných problémov. Zmieta s ním puberta, prežíva prvé milostné vzplanutia a navyše sa mení na vlkodlaka. Dosť bláznivá old schoolová, horrorová komédia. M.J.Fox je "Školák vlkodlak". **(27.11.2011)

• JohnnyD

Michael J. Fox, osemdesiate roky a vlkodlaci, ideálna kombinácia, ktorá akosi vyfučala do prázdna. Nudný scenár, žiaden humor, nulová hororová atmosféra, čudné pozadie vlkodlakov a smiešne masky... niekedy ani Michael J. Fox a synťáky nezachránia film.(26.9.2009)

Nejdřív šedý myšák, pak metr a půl vysoký Chewbacca na něhož na basketbalové palubovce neplatí osobní obrana ani stříbrná kulka.. Sálá z toho upřímná bezstarostnost a pozitivní lehkovážnost 80.let a to já při správném rozpoložení zkrátka můžu. Navíc M.J.Fox je sympaťák a obsahuje to takřka kultovní scénu surfování na dodávce za doprovodu Beach Boys. Člověka to úplně láká zkusit, ale bacha na semafory zavěšené nad křižovatkou..(20.12.2014)