Na tuto vydařenou komedii už se začínalo pomalu zapomínat, ale díky obrovské popularitě filmu Návrat do budoucnosti a Michaela J. Foxe byla opět uvedena do kin. Snímek zachycuje trápení Foxe coby knihomola z malého městečka - v basketu se mu nedaří a ani u holek nemá úspěch. Vše se ale změní, když objeví dědičné tajemství své rodiny: i on je vlkodlak. Jak začíná být stále chlupatější, jeho týmu se více daří a i dívky najednou jeví o jeho neobyčejný talent zájem. Jeho příběh však nespěje kupředu bez komplikací. Jeden z jeho nejlepších přátel, osoba veskrze úskočná, jej začíná zkoumat až příliš zblízka a dívka jeho snů se dostane do spárů tyranského, leč atraktivního basketbalisty, který je kapitánem týmu jeho hlavních soupeřů. A do toho všeho do něj zamiluje jiná jeho kamarádka. Tento snímek byl kasovním trhákem a o pár let později se dočkal také pokračování. (oficiální text distributora)

rikitiki

Dokážu se vyrovnat s tím, že podle filmu je jednou z méně známých vlastností vlkodlaků (aspoň na amerických středních školách) fakt, že hrají výborně košíkovou. Nevadí mi příliš ani vlkodlačí masky, které dávají hercům vzhled, jakoby zdrhli z Planety opic a cestou se stavili na pár kosmetických úprav u doktora Moreaura. Snesla bych i to, že mladý puberťák své vlkodlačí prokletí vykecá kde komu a nikomu to nejenomže nevadí, ale ani se nad tím nepozastaví. ___ To vše beru, ale kdyby byl děj aspoň trochu zábavný! Podstatnou část filmu vyplňují podkresové záběry na tančící a jinak skotačící středoškoláky. Nejzoufalejší nuda je pak u neinvenčních zápasů košíkové, kdy jsem měla chvílemi pocit, že koukám na ČTSport. ___ Hrdinova motivace, proč chodit ve vlkodlačí podobě, je jasná - je fyzicky silnější, ale proč pak dává od své vlkodlačí stránky ruce pryč je totálně nevysvětlené. ____ Tenhle film už nedám ani jednou za vlkodlačí měsíc! /12. 1. 15./ ()

Knuckless

Ať žijou 80's (diskotéky, trvalý, barevný košile, kalhoty do mrkve a jazyky pěkně ven z bot). Do toho vlkodlak, který vypadá jak zmenšený Chewbacca ze Star Wars (a to schválně?). M.J.Fox se tady zastřeluje na Návraty do budocnosti, a kdo má tuhle sérii rád, a zároveň přistoupí na to, že Teen Wolf je prostě teen oddychovka na nedělní odpoledne (ok, kdy venku prší, máte zlomenou nohu a nemůžete najít dálkový ovladač), může se pobavit... ()

Jino

M. J. Fox je ten kvůli kterému jsem se na to díval a musím uznat, že je to pohodový film, který ale paradoxně sráží onen vlkodlačí syndrom, kterého Michaela postihl. Scénář je naprosto dostačující pokud se na to koukají malé děti... Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale rozhodně jsem se nebavil tak, že bych mu dal aspoň 50%. I když ta hudba ve filmu je výborně dobová. ()

TheRaven

Takový docela příjemný film. Naprosto z něj čiší kouzlo osmdesátých let, a to jak formálně, tak i schematicky. Průměrný človíček, neopětovaná láska, navíc se do toho hlavní hrdina změní ve vlkodlaka, ale nakonec přece jen dokáže, že i když je sám sebou, tak není tak obyčejný. Porazí svého úhlavního nepřítele, jak jinak než v basketbalu. A nakonec se přece jen rozhodne pro správnou dívku a všichni jsou šťastní. Maska vlkodlaka opravdu není nic moc, ale to mi v tomhle filmu nepřipadá ani tak důležité. Určitě bych to neoznačil za ztrátu času a všem příznivcům M. J. Foxe doporučuji. Pro mě je to určitě 50%, možná o chloupek víc. ()

Izmo123

Tenhle film mě dovedl zaujat dvěma způsoby tím prvním je že mám rád vlky a ten druhý způsob byl hlavní herec Michael J. Fox který se stal dokonale napsanou postavu u filmu Návrat do budoucnosti ale tady je to pravej opak tady mě u hlavní postavy nic nezaujalo kromě toho že má schopnost že je že se může proměnít na vlka je jen to jediný ale i tak mi nic moc toho nenabídl ve vyjadřování sebe sama neboli jednoduše každý scenárista by si měl jednu věc zapamatovat a to je u postavy do dat nějakou tu hloubku která by něco dodala hlavní postavě ale takhle jde jenom o to aby se postava něco naučila, zapamatovala a ponaučila ale dávat způsob aby se skoro hlavní postava nevyjadřovat nedává žádný smysl, dále stránka na ČSFD nabízí u tohohle filmu Komedie / Horor / Rodinný je u tohohle filmu dost divně ukázáno protože vtipný momenty tady nejsou za mě, děsivé mi to nepřišlo a rodinný to bych úplně neřekl páč jsou tady chvíle které by dítě nemělo vidět každopádně proč vlk v tomhle filmu vypadá jak postava ze Star Wars a to postavu jménem Žvejkala neboli v originále Chewbacca asi pan režisér si spletl tenhle film ze Star Wars :D, hodnotím Postavy 4/10 Příběh 4/10 Komedie ?/10 Horor ?/10 Celkově hodnotím ⭐⭐ 4/10 ()

• Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)