Okay (festivalový název)

• Dánsko

Okay

Komedie / Drama

Dánsko, 2002, 93 min

Rodinne drama s prvky cerneho humoru. Dej filmu je velmi uveritelny. Namet sice neprinasi nic noveho, co by divak uz nekdy nevidel, ale dokaze zaujmout. A to nejen diky vyborne kamere a dobre napsanym dialogum, predevsim ale diky vybornym hercum, kterym udava smer opet vynikajici Paprika Steen. Okay neni uplne bezchybny film, mne je ovsem usity na miru a tak davam plne hodnoceni.(19.9.2015)

Skvělá Paprika!(3.10.2014)

Osobně jsem těch komediálních prvků moc nepostřehla, spíš na mě Okay působil jako velmi smutné vztahové drama. Tak trochu rozcuchaný film s mnoha načatými tématy, který bych jen trochu učesala, dala tomu nějakou formu a pak bych uvažovala i o vyšším hodnocení. A ani se uživateli AddaMM nedívím, že by Anethe nechtěl za manželku.(31.3.2013)

Tenhle Dánský film je jako pes, který štěká, ale nekouše. Kombinuje mnoho vážných témat - nevěru, dospívání, homosexualitu, smrt... Ve skutečnosti ale nic neřeší, každý problém jen lehce nakousne a na konci jakoby se nic nestalo. Méně by zde bylo více. Tuhle obsahovou plytkost naštěstí vynahrazuje sympatickým hereckým obsazením a lehkým humorem.7/10(21.4.2008)

Tak pod pojmem "přehnaný happyend" (AdaMM) jsem si představovala, že i dědeček nakonec vstane z mrtvých, žel (spíš díky) bohu se tak nestalo. Těžké téma, tentokrát o umírání blízké osoby zde opět bylo podáno lehce s nadhledem, ovšem, a to musím zdůraznit, aniž by jakkoliv snižoval jeho význam. Bez přehnaných sentimentů, přitom tak, abyste se dokázali do příběhu vcítit.(14.2.2008)