Okay (festivalový název)

• Dánsko

Okay

Komedie / Drama

Dánsko, 2002, 93 min

Tak pod pojmem "přehnaný happyend" (AdaMM) jsem si představovala, že i dědeček nakonec vstane z mrtvých, žel (spíš díky) bohu se tak nestalo. Těžké téma, tentokrát o umírání blízké osoby zde opět bylo podáno lehce s nadhledem, ovšem, a to musím zdůraznit, aniž by jakkoliv snižoval jeho význam. Bez přehnaných sentimentů, přitom tak, abyste se dokázali do příběhu vcítit.(14.2.2008)

Osobně jsem těch komediálních prvků moc nepostřehla, spíš na mě Okay působil jako velmi smutné vztahové drama. Tak trochu rozcuchaný film s mnoha načatými tématy, který bych jen trochu učesala, dala tomu nějakou formu a pak bych uvažovala i o vyšším hodnocení. A ani se uživateli AddaMM nedívím, že by Anethe nechtěl za manželku.(31.3.2013)

• Enšpígl

Ze začátku má každá postava svůj vlastní minipříběh, který se postupně i když ne zcela vsáknou do jednoho hlavního. Chceš po mě žánry jaký film nabízí ? No moc se smát nebudeš a pokud tak je to vysoce černej humor, zejména v půlce filmu. Nějaký romantiky či vztahový dramata v tom taky moc nenajdeš. Ten film má v sobě asi tolik života, co penis po tom co jeho majitel spatří na silnici rozpláclou žábu.(2.10.2014)

příjemný film, který pobaví, trochu si vám zahraje na city a skončí lehce přehnaným happyendem. nicméně je to vtipné, herci jsou uvěřitelní (fuj, takovou ženu bych mít nechtěl!), fajn kamera a dobrá hudba. oč jde? hlavní hrdince, Netě, umírá otec a ona se z pocitu povinnosti rozhodne, že se musí přestěhovat k ní. jenže tatínek je svérázný a společné bydlení není tak úplně idylické... ani snaha usmířit jej s jeho synem - homosexuálem se zprvu nesetkává s valným úspěchem. no a "poslední tři týdny života" jsou pryč a tatínek se cítí líp - co se bude ještě dít.. ? :-)(17.4.2005)

Rozpočet DKK 13miliónovTržby Celosvetovo $900,000(9.6.2010)