poster

Okay (festivalový název)

 • Dánsko

  Okay

Komedie / Drama

Dánsko, 2002, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AdaMM
  ****

  příjemný film, který pobaví, trochu si vám zahraje na city a skončí lehce přehnaným happyendem. nicméně je to vtipné, herci jsou uvěřitelní (fuj, takovou ženu bych mít nechtěl!), fajn kamera a dobrá hudba. oč jde? hlavní hrdince, Netě, umírá otec a ona se z pocitu povinnosti rozhodne, že se musí přestěhovat k ní. jenže tatínek je svérázný a společné bydlení není tak úplně idylické... ani snaha usmířit jej s jeho synem - homosexuálem se zprvu nesetkává s valným úspěchem. no a "poslední tři týdny života" jsou pryč a tatínek se cítí líp - co se bude ještě dít.. ? :-)(17.4.2005)

 • T2

  Rozpočet DKK 13miliónovTržby Celosvetovo $900,000(9.6.2010)

 • zette
  *****

  Rodinne drama s prvky cerneho humoru. Dej filmu je velmi uveritelny. Namet sice neprinasi nic noveho, co by divak uz nekdy nevidel, ale dokaze zaujmout. A to nejen diky vyborne kamere a dobre napsanym dialogum, predevsim ale diky vybornym hercum, kterym udava smer opet vynikajici Paprika Steen. Okay neni uplne bezchybny film, mne je ovsem usity na miru a tak davam plne hodnoceni.(19.9.2015)

 • Lindiště
  ****

  Tak pod pojmem "přehnaný happyend" (AdaMM) jsem si představovala, že i dědeček nakonec vstane z mrtvých, žel (spíš díky) bohu se tak nestalo. Těžké téma, tentokrát o umírání blízké osoby zde opět bylo podáno lehce s nadhledem, ovšem, a to musím zdůraznit, aniž by jakkoliv snižoval jeho význam. Bez přehnaných sentimentů, přitom tak, abyste se dokázali do příběhu vcítit.(14.2.2008)

 • swed
  ****

  Tenhle Dánský film je jako pes, který štěká, ale nekouše. Kombinuje mnoho vážných témat - nevěru, dospívání, homosexualitu, smrt... Ve skutečnosti ale nic neřeší, každý problém jen lehce nakousne a na konci jakoby se nic nestalo. Méně by zde bylo více. Tuhle obsahovou plytkost naštěstí vynahrazuje sympatickým hereckým obsazením a lehkým humorem.7/10(21.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace