Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

..co mu znásilněním Pattersonovi knihy amputovali pět nožiček, dvě jakžtakž zdravé v podobě klidné síly Freemana a hezké tvářičky M.Potter ho podpírají a na tu Tamahoriho režisérskou silně kulhá. Nedbale upletenou pavučinou příběhu se udýchaně šine k cíli, ale vše je marné, neboť dějovým veletočem před koncem ho scenáristova bota č.12 definitivně zašlápne do bahna zapomnění..(5.2.2010)

• golfista

Tak tenhle film nezachránil ani Morgan Freeman, kterého mám sice moc rád, ale jeho chvilkový výkon v "clifhangrovské" scéně si nezadal se samotným Sly Stalonem :) Ostatně úvodní bouračka je asi nejstrašnější "digitální" efekt, jaký se dá v digitální éře ve filmu vidět. Myslel jsem že je to legrace, ale oni to fakt mysleli vážně ! Scénárista se o kousek dál inspiroval v Die Hard III - telefony na všech místech atd. atd. Z téhle vody se vážně nic kloudného uvařit nedalo.(30.3.2003)

• Riddick77

Člověk by nevěřil, čeho jsou tvůrci v rámci budování příběhu vůbec schopni. Takto lobotomický, nevěrohodný a nerealistický scénář jsem dlouho neviděl... Fraška je slabé slovo. Freeman však jako Alex Cross boduje. 4/10!(24.1.2013)

Jednička je docela těžkopádná, ale tohle mě hodně slušně pobavilo-i když scénář je fraška.(23.6.2002)

Docela se to povedlo, i když zpracování trošku pokulhávalo ..(24.5.2008)

• - Pôvodne plánovaný záver filmu bol prerobený v dôsledku veľmi slabého prijatia testovacím publikom. (elanius)

• - Představitel hlavní role Morgan Freeman se podílel také na produkci. (109)

• - Scéna hádzania výkupného cez okno idúceho vlaku pochádza z knihy Jamesa Pattersona "Roses Are Red". (elanius)