Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Neměl jsem velké obavy - Morgan Freeman a Lee Tamahori. To zní jako jistota či přinejmenším průměrně strávený večer. Jenže to byla taková nuda!. Strašně tomu chybí (lidově řečeno) šťáva. V téhle mizérii je jediná škoda konce, který v záplavě předchozích uspávadel i přes neobvyklost zapadne a vůbec selhává na nedopracovanosti. Docela trapas, ale viděl jsem o hodně horší filmy.(28.8.2005)

Po všech stránkách průměrnej trhiller, kterej táhne tradičně výbornej Morgan Freeman. Jinak CGI bouračka na začátku filmu je opravdu "mistrovský dílo".(1.9.2015)

• Dale

Trištvrte filmu to vyzerá ako ďalší priemerný thriller, ktorý stavia na osvedčených klišé a neponúka nič nové, ani zaujímavé. To si určite uvedomoval aj scenárista a tak na záver prichystal nečakaný zvrat, ktorý ale na mňa vôbec nezapôsobil šokujúco, ako to asi bolo zamýšľané, ale tak nejako umelo vykonštruovane, rovnako tak na mňa pôsobila väčšina postáv, vrátane tej Freemanovej. Proste si myslím, že toto sa veľmi nepodarilo.(4.5.2005)

• Shit

Pěkná nuda, nevim proč se do takový slátaniny Morgen Freeman vůbec pouštěl, nesmyslnej a nudnej děj ho stáhnul sebou a tak i jeho výkon byl spíš průměrnej, scénář mu stejně ani víc nedovolil. Naštěstí film už od začátku je pěkně na hovno, takže očekávání jsou nulový, hlavně po první scéně z filmu, která je po trikový stránce snad nejhorší co se v tý době dalo vůbec vytvořit. Dál se film odvíjí stejně stupidním směrem a vyvrcholí rádoby dějovým zvratem, kterej jsem bohužel čekal, takže se žádný překvapení nekonalo a celej film vyzní do prázdna(10.7.2005)

CITÁT - Myslím si, že lidi jsou v zásadě hodní........... Knihu Jamese Pettersona a ani podobné detektivky jsem nikdy nečetl. U tohoto žánru dávám přednost filmovému zpracování. CITÁT - Odpuštění je něco, co člověk nemůže udělat sám........... Příběh postavený na faktu, že jsou skoro všichni géniové. Od Sonejiho (Michael Wincott), přes agentku Jezzie (Monica Potter), přes unesenou osobu až po samotného vyšetřovatele Alexe Crosse (Morgan Freeman). Divák tak nadšen jejich prozíravostí, přehlédne spoustu náhod, které posouvají příběh do samotného finále. A tak si klidně dejte kafe a koblihu a sledujte jak to dopadne. CITÁT - Nic mi neudělá větší radost.......... Tady je nasnadě, že vše funguje jen na té příčce, kdy se prostě vězněná osoba rozhodne nebýt vězněná. Všiml si někdo, kolikrát to tak v tomto příběhu funguje? Když se vězněná osoba rozhodne, celkem snadno "z vězení" uniká. Příklady? (možné SPOILERY) Zmizení ze školky hned na počátku, útěk Ross z lodě, únik prezidentova "hlídaného" syna a další (KONEC MOŽNÝCH SPOILERŮ) CITÁT - Mám obavy, že už to nechci pochopit.......... Vím, že ke konci se vysvětluje několik těch rádoby útěků, ale velká část jich stále zůstává. A já tak nevěřícně kroutím hlavou a přemýšlím, zda to tak stvořili tvůrci filmu nebo spisovatel románové předlohy. Ve filmu si malé camea zahrají Jim Hild jako Muž z metra nebo Carter Jahncke jako Muž u telefonní budky.(29.6.2013)