Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Čím víc se k tomuto snímku vracím, tím zvedám hodnocení. Z původních tří hvězd už jsou tam čtyři. Snad to není nostalgie, ale typ těchto thrillerů s dobrou zápletkou i rozuzlením, mě v devadesátých letech rozmazlil a dnes marně čekám, kdy se objeví podobné dílko. Možná mi někdo něco doporučí a budu mile překvapen. Možná, mě ti co četli knihu proklejí, ale já jí nečetl a hodnotím film. Bavilo mě to a řadím to k lepším thrillerům.(15.6.2015)

Bavilo ma to ešte o chlp viac ako predošlý diel. Aj keď je toto podla všetkého prequel, obyčajný diváci to ani nezistia a vlastne to každému je na dve veci, pretože to filmu nič nepridáva a snáď nijak ani neprepája zo zberatelom bozkov. Prvý diel bol fajn, ale dusnejšia atmosféra sa tam nedostavila a nedostaví sa ani tu. Každopádne ma tento diel bavil viac svojím príbehom, záporákom a Goldsmithovou hudbou, ktorá posúva film dopredu aj keď sa nič nedeje. Morgan Freeman opäť skvelý. 70% - 3*(30.9.2014)

Vcelku povedená únosová krimi, která ale v porovnání se silně atmosférickým Kiss the Girls působí přeci jen jako lacinější pokračování. Film v krimi žánru obsahující klasické schéma a zvraty, které krimi znalce asi moc nepřekvapí. Já však musím říct, že jsem pointu až do konce neodhadl, což je fajn. Morgan Freeman je parádní jako vždy, Monica Potter v nejlepších letech a Michael Wincott ukázkový záporák. Celkové zpracování je asi trošičku televizní, hudba minimalistická a čistě účelová. Poctivé trojhvězdí si to ale zaslouží.(30.6.2015)

Ale jo šlo to, první díl jsem neviděl a ani po tom netoužím, tohle jsem zkouknul jen proto že to bylo na řadě, nakonec jsem zklamán nebyl jen mi celkem vadil únosce který mi byl děsně nesympatický a ani Freeman moc nezářil. Každopádně mi je už celkem trapané číst komentáře(já tušil jak to bude od 5 minut).(13.7.2011)

Po všech stránkách průměrnej trhiller, kterej táhne tradičně výbornej Morgan Freeman. Jinak CGI bouračka na začátku filmu je opravdu "mistrovský dílo".(1.9.2015)

• - Scéna hádzania výkupného cez okno idúceho vlaku pochádza z knihy Jamesa Pattersona "Roses Are Red". (elanius)

• - Představitel hlavní role Morgan Freeman se podílel také na produkci. (109)

• - Príbeh vo filme sa odohrá v priebehu pár dní, no v knižnej predlohe trvá približne dva roky. (elanius)