Jako pavouk

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

• Anderton

Tu prešiel okolo maximálne tak hajzlový pavúk. Prehliadka najprevarenejších trilerových klišé vo filme, ktorý sa tvári tak extrémne vážne, že tieto klišé z neho robia nechcenú paródiu. Hlavní záporáci (je ich viacero, pozor na to!) a ich "charizma" tento môj pohľad na vec ešte viac utvrdili. Podobný triler s totožnou pointou bol prednedávnom po prieťahoch vo svetových a českých kinách a jeho zúfalý neúspech potvrdzuje, že filmy ako Ako pavúk patria jednoznačne do smetia 90. rokov. Výkon Monicy Potter je výsmech toho, čomu hovoríme filmový parťák.(27.4.2014)

„Ale ja o tom prípade nič neviem." - "Ako dlho ste sa s ním stretávala?" - "Dva roky." - "Ani neviete, čo všetko viete." James Patterson nie je mojim extra obľúbeným spisovateľom... ale pomerne mu to píše. Jeho románovú predlohu k Tamahorimu filmu som čítal... a pomerne sa mi páčila. A aký je film? Pomerne dobrý. Scény samé osebe fajn, pokope ale veľmi nedržia (rád by som videl pôvodnú verziu, než do nej zasiahli nespokojní producenti, v čele s Morganom Freemanom, na filme je totiž prehnane agilné prestrihávanie a dotáčanie narýchlo nových scén pravdupovediac miestami dosť viditeľné). Kým ZBERATEĽ BOZKOV (ku ktorému je AKO PAVÚK prequel, nie sequel) bol ešte ako-tak serial killer, prequel je iba trilerom. Trilerom s výbornou atmosférou (a kvalitným Freemanovým výkonom) a solídnou réžiou. Ale tiež s tááák prekombinovaným scenárom, že to nedostane logiku, nech sa Michael Wincott akokoľvek snaží.(1.1.2005)

• Vojcl

Obrovské zklamání!!! Nechápu jak se tvůrcům podařilo do tohohle projektu zlákat mého oblíbence Morgana Freemana. Tupý, patetický scénář, ani náznak nějakého napětí a absolutně nevýrazný záporák..(1.1.2006)

• golfista

Tak tenhle film nezachránil ani Morgan Freeman, kterého mám sice moc rád, ale jeho chvilkový výkon v "clifhangrovské" scéně si nezadal se samotným Sly Stalonem :) Ostatně úvodní bouračka je asi nejstrašnější "digitální" efekt, jaký se dá v digitální éře ve filmu vidět. Myslel jsem že je to legrace, ale oni to fakt mysleli vážně ! Scénárista se o kousek dál inspiroval v Die Hard III - telefony na všech místech atd. atd. Z téhle vody se vážně nic kloudného uvařit nedalo.(30.3.2003)

Trochu překombinovaný, ale jinak dobrý a zábavný krimi thriller s Morganem Freemanem. 60 %(16.8.2012)

• - Alex Cross má v knižnej predlohe 38 rokov a dve deti. (elanius)

• - Scéna hádzania výkupného cez okno idúceho vlaku pochádza z knihy Jamesa Pattersona "Roses Are Red". (elanius)

• - V knižnej predlohe sú hlavné postavy Alex Cross a Jezzie Flanagan milenci. (elanius)