Jako pavouk

Im Netz der Spinne

Ako pavúk

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Akční

USA / Německo / Kanada, 2001, 99 min

Ste nespravodlivi, priatelia. Take zle to nebolo. Aj ked som tomuto filmu vela udalosti neverila a chybalo mi aj zopar spojitok (ale takych filmov je snad aj vacsina), potesil ma m.Freeman a necakany zaver. No teda toto...kto by to na nu povedal?(8.2.2013)

• mis-ko

Keď scenárista do filmu zakomponuje psychopata, poskytuje mu to neobmedzené možnosti, veď psychopat dokáže naplánovať a uskutočniť veci o ktorých realizácii v paxi by sa dalo úspešne pochybovať. Ak k tomu pridá nejaké nadmieru šikovné deti, dobrého a zlého policajta, môže vymyslieť čokoľvek. V tomto filme však psychopat nedostal dostatok priestoru na objasnenie svojich činov a slúži len ako prostriedok k štandardne "prekvapivému" záveru.(11.7.2004)

• Tyler

Obrovské zklamání!!! Bohužel patřím mezi ty, kdo četli výtečnou Pattersonovu knihu, a tak mě přímo naštvalo, že se jí scénáristé pouze velmi, velmi volně inspirovali. To, co ti "profesionálové" zplodili opravdu nestojí za řeč...A přitom kniha skrývá velký potenciál, obzvlášť co se dr.Crosse a Gary Sonejiho (toho obzvlášť ) týče. Morgan Freeman zachraňuje, co se dá, i tak je ale ve stínu výborného Michaela Wincotta. A když si představím jaký film to mohl (spíš měl) být...(18.8.2003)

Kvality předchozího "případu" Alexe Crosse, Kiss the girls, sice tento film nedosahuje, přesto se na Freemana kouká dobře. Pointa je celkem slušná, ale může vás lehce napadnout, úvodní digitální trik je jak z céčkového filmu a závěr neskutečně připomíná Die hard: With a vengeance, což není výtka. Příjemný průměr.(27.8.2010)

CITÁT - Myslím si, že lidi jsou v zásadě hodní........... Knihu Jamese Pettersona a ani podobné detektivky jsem nikdy nečetl. U tohoto žánru dávám přednost filmovému zpracování. CITÁT - Odpuštění je něco, co člověk nemůže udělat sám........... Příběh postavený na faktu, že jsou skoro všichni géniové. Od Sonejiho (Michael Wincott), přes agentku Jezzie (Monica Potter), přes unesenou osobu až po samotného vyšetřovatele Alexe Crosse (Morgan Freeman). Divák tak nadšen jejich prozíravostí, přehlédne spoustu náhod, které posouvají příběh do samotného finále. A tak si klidně dejte kafe a koblihu a sledujte jak to dopadne. CITÁT - Nic mi neudělá větší radost.......... Tady je nasnadě, že vše funguje jen na té příčce, kdy se prostě vězněná osoba rozhodne nebýt vězněná. Všiml si někdo, kolikrát to tak v tomto příběhu funguje? Když se vězněná osoba rozhodne, celkem snadno "z vězení" uniká. Příklady? (možné SPOILERY) Zmizení ze školky hned na počátku, útěk Ross z lodě, únik prezidentova "hlídaného" syna a další (KONEC MOŽNÝCH SPOILERŮ) CITÁT - Mám obavy, že už to nechci pochopit.......... Vím, že ke konci se vysvětluje několik těch rádoby útěků, ale velká část jich stále zůstává. A já tak nevěřícně kroutím hlavou a přemýšlím, zda to tak stvořili tvůrci filmu nebo spisovatel románové předlohy. Ve filmu si malé camea zahrají Jim Hild jako Muž z metra nebo Carter Jahncke jako Muž u telefonní budky.(29.6.2013)