poster

Pavučina snů

 • USA

  Dreamcatcher

 • Slovensko

  Pavučina snov

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  ****

  Šel jsem na ten film s přesvědčením, že uvidím po nějaké době zase další z příšerných adaptací Kingova díla. Podle všech odstrašujících signálech mých přátel jsem čekal neskutečnou nudu, příšerné scenáristické seky a hrozné herecké výkony. A nakonec... Líbilo se mi to. Docela dost. Když pominu poslední půlhodinu, kde se de facto místy adaptovala pravděpodobně nějaká úplně jiná kniha, která se dostala Hollywoodu do rukou smíchaná s posledními dvě stě stranami Kingova románu, je ten film dokonce velmi dobrý... Zjednodušení flashbacků jsem očekával a bylo dokonce nezbytné pro potřebný timing příběhu. Psychologické pasáže, udávající se v hlavě jednoho z hrdinů, byly prakticky nezfilmovatelné, takže jediným nepříjemným šokem byl pro mě ve všech ohledech závěr, který nebyl přitažen za vlasy, ale za celé kadeřnictví. Ale nemůžu chtít všechno. Nakonec jde o jediný zfilmovaný horor podle Stephena Kinga, který je víceméně povedeným - jakkoli sebeironickým - hororem (resp. splatterem).(11.7.2003)

 • Rogue
  ***

  Ale jen za ten velmi humorný konec.(24.9.2004)

 • Tom Hardy
  ****

  Knihou jsem nedotčený a nejspíš snad právě proto se mi Pavučina snů tolik líbíla. Nadchlo mne zpracování vnitřního skladiště myšlenek a potěšilo sympatické obsazení (leč můj favorit padl jako první). Příjemná mnohovrstvost příběhu (která však je patrně pouhým odleskem původní knihy) udržela naplno mou zvědavost a atmosférická režie zase správné napětí... Po přečtení knihy: Stále si trvám na 4 hvězdičkách. Konec je sice slabý, ale to je patrně jediný skutečně výrazný nedostatek Pavučiny snů...(11.7.2003)

 • TheMaker
  **

  ::::::::::::::::::::::::: První polovina super, ale pak jsem nechápal na co se to vlastně dívám .......... na mne asi moc překombinované nebo co, vůbec jsem to nepochopil a ani mě to nebavilo ......... :::::::::::::::::::::::::::(14.4.2009)

 • Aluska88
  **

  Pavučina snů je jedním z děl Stephena Kinga, která jsem ještě zatím nečetla. Je to tak, že Major Winters se po skončení války vydal s dávnými přáteli na chatu v zapadlých lesích, aby zde nabral ztracené síly. Nakonec dopadl tak, že pobíhal po zasněžených lesích s jakýmsi mimozemským parazitickým svinstvem v těle. Herecké obsazení povedené, mrazivá atmosféra docela ucházející a digitální triky velmi slabé.(7.3.2012)

 • - Film měl být původně daleko věrnější jeho knižní předloze. Americká armáda, která se na jeho tvorbě podílela, však odmítla na snímku spolupracovat, pokud by v něm měla hrát zápornou roli, a tak byl scénář přepracován, načež byl Abraham Curtis (Morgan Freeman) i se svým týmem vykreslen jako speciální jednotka a samotná armáda nakonec v příběhu sehrává kladnou úlohu. (Nach)

 • - Thomas Jane (Henry) si zahral vo filme aj preto, lebo jeho matka je veľkou fanúšičkou Stephena Kinga. (Raccoon.city)

 • - Snímek se umístil na 18. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace