Pavučina snů

Dreamcatcher

Pavučina snov

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 136 min

Jak tak koukám tak to tady všichni stíraj ale mě se to zrovna líbilo. Morgan Freeman se svym gigantickým obočím a nasraným ksichtem ve vrtulníku mě dostal. A celkově vůbec mě to tak nějak bavilo jelikož jsem nečetl knížku tak bych tenhle film potřeboval mít tak o hodinu delší protože něco mi přišlo moc hopem ale jinak fajn zábavnej snímek.(12.1.2005)

Knihou jsem nedotčený a nejspíš snad právě proto se mi Pavučina snů tolik líbíla. Nadchlo mne zpracování vnitřního skladiště myšlenek a potěšilo sympatické obsazení (leč můj favorit padl jako první). Příjemná mnohovrstvost příběhu (která však je patrně pouhým odleskem původní knihy) udržela naplno mou zvědavost a atmosférická režie zase správné napětí... Po přečtení knihy: Stále si trvám na 4 hvězdičkách. Konec je sice slabý, ale to je patrně jediný skutečně výrazný nedostatek Pavučiny snů...(11.7.2003)

No nevim....všude se píše, že ten film je děsně zmatený a že někdo něco nepochopil - no nevim, knihu sem nečet (možná proto se mi to tak líbilo) ale pochopil sem to hned napoprvé....takže ti co to nepochopili by měli dospět nebo nebrat tolik diazepamu před tím, než se jdou dívat na film. Jen škoda, že emzáky ukázali tak brzy ;o)(7.1.2005)

Génius Stephen King sa takmer utopil vo vlastnom žánri, toto nebolo ani vtipné, ani pekné, ani hrôzostrašné - teda iba chvíľami. Scenár je tak hlúpy, že musíte rozmýšľať nad tým, či tvorcovia načisto nestratili rozum. Pri pointe som sa celkom držala, no pri monštrách som skoro zinfarktovala a vinu by na tom niesol jedine uznávaný kráľ hororu - a nenarážam na Hitchcocka. Klišé nad klišé. 50%(21.2.2010)

Na tento horor su rozne nazory, ale mne sa pacil a to som ho videl uz viackrat. Knihu Stephena Kinga som necital, takze nemam s cim porovnavat a to, ze je tam same klise, hlavne odkaz na Votrelcov mi vobec nevadi, skor naopak. Prve stretnutie so zlym mimozemstanom nemalo chybu a od tej chvili som uz bol len zvedavy, ako sa bude dej uberat dalej. Okrem toho si tu zahralo par znamych dobrych hercov, takze zazitok bol o to silnejsi... 10.04.2010 _______ Thomas Jane - (Henry) +++ Jason Lee - (Beaver) +++ Timothy Olyphant - (Pete) +++ Damian Lewis - (Jonesy) +++ Donnie Wahlberg - (Duddits) +++ Morgan Freeman - (Plukovník Abraham Curtis) +++ Tom Sizemore - (Owen) +++ Produkcia: Lawrence Kasdan +++ Hudba: James Newton Howard +++(10.4.2010)