Orgie mrtvých (festivalový název)

Orgy of the Dead

Fantasy / Horor

USA, 1965, 92 min

Předloha:

Edward D. Wood Jr. (kniha)

Edward D. Wood Jr.

Robert Caramico

Criswell

Je bez debaty, že Ed Wood je největším režisérem všech dob. Zde se projevil jako scénárista. Ten román, musí být vážně maso. Odpověděl mi mimoděk na otázku, kde se berou scénáristé tak vynikajících děl, jako "Ordinace v růžové zahradě", "Náměstíčka" , "Ulice" a jiné lokality. Jsou to všechno jeho plagyátoři a proto to má tak vysokou sledovanost. Co na to řeknou dějiny?(10.1.2012)

Fenomenální anti-porno. V pornografii skýtají tělesné sekvence coby hlavní atrakce skýtají maximální vypětí a děj představuje nezáživné chvilkové odpočinutí. Absurdní snímek podle scénáře Eda Wooda (na motivy jeho vlastní novely) tuto polaritu přesně obrací, když záběry, kde se obnažené ženštiny nakrucují (o striptýzu nemůže být řeč, prostě v jednom záběru šaty mají a pak už ne), realizuje krajně neeroticky, ba až úmorně. Naopak hrstka dějových prostřihů se díky své svou esenciální fušerskosti a nesmyslností stává hlavní atrakcí filmu, pro kterou se vyplatí přečkat zdlouhavě nudné tanečky. Vedle ústředního párečku otřesných herců (předobraz Bundyových, kde chlapík s vanou dělá hrdinu a apatická fiflena neustále říká, že se bojí) na sebe zaslouženě pozornost poutá woodovský veterán Criswell, který paradoxně díky evidentně se projevující stařecké demenci působí v každém záběru jako fenomenální zjev. Když je nouze největší, doplní stávající panoptikum mumie a vlkodlak.(22.10.2011)

"A Masterpiece of Erotic Horror!" EHM, EHM. Podle scénáře Eda Wooda (který zadaptoval vlastní román - ten bych si opravdu rád přečetl) s Criswellem v hlavní roli vznikl film edwoodovský bohužel jen z dvaceti procent - zbytek tvoří asi deset výstupů striptérek, které představují jakože živé mrtvé nebo tak něco. Tam, kde se netančí, prokazuje Wood svůj talent na opravdu bizarní dialogy a postavy (viz mumie a vlkodlak). Škoda, že u těch tanečků se člověk pomalu ale jistě začíná nudit - některé z těch ženských jsou totiž opravdu dřeva. Geniality vrcholných Woodových děl se tu nedočkáte, ale pro fanoušky fakt špatných filmů je Orgy of the Dead lahůdka.(1.7.2007)

• corpsy

Ed Wood je naozaj "talent". Pri písaní tohto "scenára" sa musel naozaj zapotiť a možno si aj niečo šľahol. A možno bol taký od prírody. A vlastne sa pri písaní ani veľmi nenamáhal, pretože podstatná väčšina minutáže nám akési polonahé buchty predstavujú svoje lacné tanečné kreácie. Túto bizarnosť rozhodne treba vidieť.(29.5.2011)

• Fingon

No... ehm... je to barevné a vizuálně to vypadá líp než Necromania, ale je to daleko nudnější.(5.10.2010)