Orgie mrtvých (festivalový název)

Orgy of the Dead

Fantasy / Horor

USA, 1965, 92 min

Předloha:

Edward D. Wood Jr. (kniha)

Edward D. Wood Jr.

Robert Caramico

Criswell
  • Cimr

,,Mučení, mučeníčko - to je moje potěšeníčko!" Vskutku jeden z nejhorších filmů, co byly kdy natočeny. Film tak špatný, že i na Festivalu otrlého diváka nosily zdravotní sestřičky divákům panáky, aby ho vůbec přežili do konce (a to jsou diváci tohoto festivalu zvyklí na ledacos). Od scénáře, speciálních efektů, přes herecké výkony (!) až k hudbě, střihu, kameře.. všechno špatně. I pro zapřísáhlé milovníky braku jako jsem já, lahůdka na hranici snesitelnosti. To už není ani béčko ani céčko, obávám se, že všechna písmena jsou tu krátká. Největším vtipem ovšem je, že film vznikl podle KNIHY Eda Wooda. Tu knihu bych si nesmírně rád přečetl.(10.3.2012)

Je bez debaty, že Ed Wood je největším režisérem všech dob. Zde se projevil jako scénárista. Ten román, musí být vážně maso. Odpověděl mi mimoděk na otázku, kde se berou scénáristé tak vynikajících děl, jako "Ordinace v růžové zahradě", "Náměstíčka" , "Ulice" a jiné lokality. Jsou to všechno jeho plagyátoři a proto to má tak vysokou sledovanost. Co na to řeknou dějiny?(10.1.2012)

nesdílím ani nadšení z toho, jak moc je to špatné, ani znechucení z toho, jak moc je to špatné. Zábavně špatné to je a hodně, ty natřásající se holky jsou obvykle velmi hezký a krásně toporný (myslím hudebně :-), příběh je tak ujetej, až se člověk musí bavit, ať chce nebo ne. Na druhou stranu spoléhat na to, že hodinu a půl vás zabaví jenom tohle, taky moc nejde. Pomalu se pak do pocitů vkrádá plíživá nuda a když to na konci vypadá už už zajímavě, tak - pochopitelně nic. Průměrně zábavný ujetě blbý film.(17.7.2012)

• Bloody13

Už jenom ten název - Orgie mrtvých - slibuje výbornou brakovou podívanou. A podívaná je to opravdu nezapomenutelná, jen poněkud z jiných důvodů, než měli tvůrci v plánu. Proslulý Ed Wood, stojící za "scénářem", se vážně nezapře. Protože to, co se děje na plátně, nepobírá ani nejotrlejší divák pokleslé zábavy. Ten totiž podstupuje zkoušku trpělivosti, při níž drtivou část stopáže sleduje neuvěřitelně toporné nahé slečny (ale musim uznat, že v několika případech nesmírně krásné), co ve zběsilém tempu natřásají kozičkami a snaží se tančit. Bohužel to zní lépe, než ve skutečnosti vypadá. A to je ve své podstatě celé. Jakousi výplň mezi tím tvoří snad jen filmem provázející Criswell se svou asistentkou Vampirou, ze samotných pekel vyslaní jejich pomocníci vlkodlak s mumií (jejich dialog o Kleopatře je geniální) a v poslední řadě "jakože ústřední pár", který celou tu hrůzu musí sledovat. A divák s nimi, jelikož je ohromen propracovaným příběhem a dokonale vykreslenou charakteristikou všech postav, včetně tanečnic, že si snímek nedovolí nedokoukat. Stručně řečeno: projekci tohoto díla na Otrlém divákovi jsem si vážně užil a to i přesto, že Orgy of the Dead spadá do kategorie těch nejhorších filmových odpadů. Dost možná k tomu pomohly ty panáky, takže zdravím Ruuta :)(20.2.2012)

"A Masterpiece of Erotic Horror!" EHM, EHM. Podle scénáře Eda Wooda (který zadaptoval vlastní román - ten bych si opravdu rád přečetl) s Criswellem v hlavní roli vznikl film edwoodovský bohužel jen z dvaceti procent - zbytek tvoří asi deset výstupů striptérek, které představují jakože živé mrtvé nebo tak něco. Tam, kde se netančí, prokazuje Wood svůj talent na opravdu bizarní dialogy a postavy (viz mumie a vlkodlak). Škoda, že u těch tanečků se člověk pomalu ale jistě začíná nudit - některé z těch ženských jsou totiž opravdu dřeva. Geniality vrcholných Woodových děl se tu nedočkáte, ale pro fanoušky fakt špatných filmů je Orgy of the Dead lahůdka.(1.7.2007)