Úžasňákovi

The Incredibles

Rodinka úžasných

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Pre mňa zďaleka najlepší Pixar. Potom sú Autá, potom dlho-dlho nič, potom čokoľvek od DreamWorks a Sony Animation a potom ostatné pixarovky.(31.5.2007)

Zábavnej rodinej film, a ta animace je fakt perfektní. stojí za to se na to podívat(9.1.2005)

Huh, tak tohle jsem nečekal. Absolutní bomba, která se směle může srovnávat i se svými hranými kolegy. Rozsáhlejší komentář poskytnu až po druhém shlédnutí, neboť jsem tuto nádhernou podívanou napoprvé skoro ani pořádně nepobral. Jenom si říkám, jestli je vůbec možné, aby lidé od Pixaru vyslali někdy do kin špatný film. Dokonalá animace, brilantní scénář ze kterého budou fanoušci komiksů, potažmo filmů o superhrdinech vřískat blahem asi podobně jako se to dělo u skalních Trekkies při sledování filmu Galaxy Quest, skvělá hudba a plno dalších vychytávek, to vše dělá z Úžasňakových jednu z filmových událostí nejen letošního roku.(16.10.2004)

A takhle by to dopadlo, kdyby se James Bond usadil a založil rodinu. Jasně, nemá takové superschopnosti, ale vždycky bojuje proti zlosynům, kteří chtějí zničit svět. A paní Úžasňáková byla našlápla, takovou manželku mít, coco :)) Celkově nadupaná zábava, akční animák jsem ještě neviděl a tohle se Pixaru opravdu povedlo, grafika dokonalá, výborně namluvené (Holly Hunter rulez!!)) a scénář byl špičkový. Takovýhle filmů prostě víc!(10.5.2008)

Film, který předběhl svou dobu a předpověděl masivní nástup superhrdinských filmů, z jejichž mytologie si na jedné straně utahuje tím, že ji přesazuje do rámce rodinného dramatu o mužské krizi středního věku, a na straně druhé k ní vyjadřuje respekt věrnou nápodobou ikonografie komiksů od padesátých do sedmdesátých let. Opravdu chytrý a nadčasový žánrový pastiš nejen pro znalce starých filmů a komiksů, ale pro celou rodinu. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, berg.12, choze, anais, Indy(4.2.2005)