Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Úžasňákovi jsou prostě úžasní. Perfektní směs Jamese Bonda, Supermana, Batmana a spol., těch nejlepších scén s tryskáči z hvězdných válek, téměř "Hřebejkovských" scén u stolu, skvělých nápádů, gagů a výborné animace. Po Nemovi, který byl hodně orientovaný na dětské publikum zase Pixar jednou "přitvrdil" a vzniklo dílko plné zábavy pro děti od 5 do 121 let. Jo a abych nezapomněla - Edna Módní rulezz!(29.6.2005)

Bezchybne. Skvele zpracovany namet, pribeh bez chyb, prekrasna a detailni animace, perfektni a parodujici humor. Proste nemam slov, Uzasnakovi me uchvatili... Tenhle film je sice na delsi rozbor a urcite ma sve chyby - s mnoha v ruznych komentarich, ktere jsem zde v komentarich cetl, lze i souhlasit (treba rozpor mezi retro architekturou mesta, postmodernim sidlem Edny ci ultratechnickym sidlem Syndroma). Ale krucis - proc si kazit dojem z neceho tak uzasnakoviteho? ;)(20.1.2005)

Forma téměř dokonalá, ovšem míra trapných (= neparodujících) mravních ponaučení byla poněkud nehezky překročena a míra vtipnosti zas jaksi nedokročena...(15.4.2007)

Scénář: Brad Bird .. A je to tady, James Bond po jednadvacáté ukazuje svoji ... ehm rodinu?:-)) Tak takhle to sice není, ale já v tom viděl poctivou Bondovku na každém druhém kroku. K té si přidejte Supermana, Batmana, Spidermana, Mission: Imposible, Matrix, vtip, lásku, nadsázku, krušné rodinné vztahy a tu nejlepší současnou animaci (tady si to obligátní "NEJ" neodpustím, protože postavy, město, džungle, světla, stíny, vlasy, voda prostě vše vypadá dokonale). Úžasný filmový zážitek o rodině superhrdinů, kterou si zamilujete. Incredible Pixar!!! 90%.(28.11.2004)

Určitě suprovní animovaná komedie pro celou rodinu. Akční scény a zápletky nenáročné pro dětského diváka, fantazie a vtipné dialogy jsou velice dobře natočeny :-)(4.8.2011)

• - Plán na ovládnutí světa "Kronos" je pojmenován na počest stejnojmenného filmu z roku 1957, který je o obřím robotu z vesmíru. (Karlos80)

• - Během filmu krom výbuchů a výstřelů je ještě zmáčknuto 189 tlačítek. (Karlos80)

• - Teasery jsou k vidění zhruba rok před spuštěním filmu. K tomuto filmu byl však uveden již rok a půl předem. (Terva)