Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Oscar 2 : Animovaný film, Střih zvuku + 2 nominace: Zvuk, Scénář(26.1.2005)

Ze začátku jsem byl nepokrytě nadšen, ale jak se příběh rozeběhl, začal jsem srovnávat. Ze začátku to mělo větší šmrnc. Chvilkami mi připadalo, že na mě něměl snímek takovou razanci, jakou by měl mít. Některé scény mě nechytly. Také to zdůrazňování rodinných pout je IMHO zbytečné - už to tam beztak je a vnímavý divák si to najde. Ale jinak - úžasňákovská animace a na dětského diváka velice promyšlený scénář. Takže tak. Asi tak. Budu se muset podívat ještě jednou.(7.4.2005)

Zábavnej rodinej film, a ta animace je fakt perfektní. stojí za to se na to podívat(9.1.2005)

Forma téměř dokonalá, ovšem míra trapných (= neparodujících) mravních ponaučení byla poněkud nehezky překročena a míra vtipnosti zas jaksi nedokročena...(15.4.2007)

Prvotřídní komiksková bondovka (už jen ta hudba!), která stylizovanost animovaného filmu posouvá zas o kousek dál. I když zůstává animákově černobílý (zásadně dobří superhrdinové), stejně jako v bondovkách se tu zabíjejí lidé, rodinkovské drama funguje lépe než v tunách filmů na něj specializovaných a herecké výkony dávají občas zapomenout, že sledujete animovaný film. V tomhle jsou zatím pro mě Úžasňákovi Nr. 1. Nejodvážnější Pixarovský kousek.(6.4.2005)

• - Nápad stvoření pana Úžasňáka vznikl v hlavě na počátku devadesátých let jistému Bradu Birdovi. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Plán na ovládnutí světa "Kronos" je pojmenován na počest stejnojmenného filmu z roku 1957, který je o obřím robotu z vesmíru. (Karlos80)

• - Během filmu krom výbuchů a výstřelů je ještě zmáčknuto 189 tlačítek. (Karlos80)