Úžasňákovi

The Incredibles

Rodinka úžasných

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Nejlepší film o hrdinech s kapucí :o)(18.1.2010)

Forma téměř dokonalá, ovšem míra trapných (= neparodujících) mravních ponaučení byla poněkud nehezky překročena a míra vtipnosti zas jaksi nedokročena...(15.4.2007)

Tentokrát jdu trochu proti proudu. Ne, že bych animáky neměl rád. To já mám, ale tenhle mě prostě nedokázal ničím dostat. Graficky je to paráda a je vidět, že Pixar rozhodně neusíná na vavřínech. I scénář je víceméně nadprůměrný a dabing jako vždy bez chybičky. Ale z celého filmu jsem měl pocit, že se veze na vlně očekávání a hypu, které mě asi minuli. Ze začátku jsem se bavil, pak jsem postupně upadal do tranzu a ke konci jsem málem regulérně spal. Prostě tentokrát se nepovedlo to co předtím a to, že mě ten film nechytil za srdce. Možná je to tím, že lidské postavy mě méně zaujmou, kdo ví. Asi je to jenom můj pocit, ale chtěl jsem ho vyslovit. Můžete mě klidně ukamenovat, nebudu se bránit. ;)(15.6.2006)

Synku, tesne druhý! :D V animákoch milujem, že nemajú fizycké ohraničenia ako filmy. Je v nich možné všetko. A plus podstatu rozprávky: Vždy vyhraje ten dobrý. The Incredibles majú šialene dobre vymyslené schopnosti, dej je nadupaný jedinečnými gagmi a strhujúcou, kvlitne prepracovanou akciou. The Incredibles majú všetko, čo o 4 roky neskôr chýbalo Bondovi v Quantum of Solace... Dubing: SK - 75%(31.1.2009)

Film, který předběhl svou dobu a předpověděl masivní nástup superhrdinských filmů, z jejichž mytologie si na jedné straně utahuje tím, že ji přesazuje do rámce rodinného dramatu o mužské krizi středního věku, a na straně druhé k ní vyjadřuje respekt věrnou nápodobou ikonografie komiksů od padesátých do sedmdesátých let. Opravdu chytrý a nadčasový žánrový pastiš nejen pro znalce starých filmů a komiksů, ale pro celou rodinu. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, berg.12, choze, anais, Indy(4.2.2005)