Úžasňákovi

The Incredibles

Rodinka úžasných

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

„Ceniť si život nie je slabosť. Ignorancia nie je znak sily. Hračky, ryby, chrobáky... vždy to lampovému Pixaru vyšlo, kým Disney pomaly umieral. Ako je to možné, pýtajú sa mnohí neveriacky (ale spokojne). Nuž, odpoveď je jednoduchá. Vyšlo to proste preto, že John Lasseter vsadil na ľudí, majúcich vzťah ako k rozprávaniu príbehov, tak k ich technickej stránke. Nie je v tom nič viac, len zopár ľudí, čo stále vedia (a chcú) rozprávať príbehy starej školy, tak, aby deti nemali prečo vyrásť a dospelí si spomenuli, že ani oni kedysi nechceli. Čo dodať na margo RODINKY ÚŽASNÝCH? Niekoľko základných poučiek (žiadny plášť), krásny ostrov, decentne zabalené poučenia, Samuel L. Jackson a veľa ďalšieho. Ale TOY STORY 2 je TOY STORY 2.(11.12.2005)

Úžasňákovi jsou prostě úžasní. Perfektní směs Jamese Bonda, Supermana, Batmana a spol., těch nejlepších scén s tryskáči z hvězdných válek, téměř "Hřebejkovských" scén u stolu, skvělých nápádů, gagů a výborné animace. Po Nemovi, který byl hodně orientovaný na dětské publikum zase Pixar jednou "přitvrdil" a vzniklo dílko plné zábavy pro děti od 5 do 121 let. Jo a abych nezapomněla - Edna Módní rulezz!(29.6.2005)

No tak dobre. Síce ma štve, že animák popredbieha kopec lepších filmov potom ako sa sem nahrnú všetci čo polovicu top 200 nevideli ale OK. Úžasní sú proste.....úžasní. Je to mix Supermana, Batmana, Jamesa Bonda a Spy kids, hm a keď si spomeniem na Jack - Jacka tak sa mi vybaví zombie baby P. Jacksona. Animácia je úžasná, niet jej čo vytknúť. Je to ale asi prvý animák (ak nerátam Shreka), ktorý má naozaj rozpracované charaktery postáva v ktorom animované postavy naozaj hrajú. Podobne ako Shrek je určený skôr starším a "večným" deťom. Príbeh sa točí okolo rodinky Boba Incredible a jeho neschopnosti zmieriť sa s povinnosťou žiť "normálny" život. Scenár a dialógy by mohol závidieť nejeden hollywoodska hraný film. Hodnotenie by však bolo o jednu hviezdičku nižšie nebyť 1. návrhárky Edny , ktorá je naprosto neodolateľná a 2. Jack Jacka, ktorý vo mne vyvolal najsilnejšiu salvu smiechu za celý film.(28.11.2004)

Výrobky z dielne Pixaru pripomínajú Coca-colu. Dokonale urobený produkt, ktorý nikdy nesklame, ale na druhej strane dostanem len predvídané očakávanie. Nikdy to nebude iné: chytro vystavaný príbeh, strhujúca akcia, vynikajúco prevedená animovaná časť, veľa popkultúrnych narážok, odkazov a citácií hovoriacich dospelému divákovi: "som tu aj pre teba", zopár ideologických, či moralizujúcich floskúl (súdržnosť rodiny; výnimočnosť každého jednotlivca), povinný happy end. To sú klady i zápory aj Rodinky Úžasných. Pravdepodobne neprekonateľným pixarovským filmíkom, narúšajúcim šablónovitosť ostatných diel z tejto firmy ostane pre mňa Geriho hra.(17.1.2005)

Rodina ˇ úžasňáku "je uplně úžasná.Rodina animátorů zrovna tak. Bych tuhle rodinu poslal honit Usamu a jeho fousatou partu vážně že jo.(6.6.2006)