Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

No tak po druhym skouknuti uz davam maximalni hodnoceni. Brad Bird uz Zeleznym obrem dokazal, ze umi natocit vtipnej a zaroven dojemnej film a tady navic dostal k dispozici pocitacovou animaci a prekonal nekolik orisku, jako napriklad vlasy. Ale mokry vlasy moc nezvladli. Ale nejen animace je tu perfektni, i samotnej pibeh stoji za to, hlavne diky tomu, ze je plnej drobnejch narazek na superhrdinstvi atd., z cehoz taky vypliva spousta vtipku. Originalni dabing se taky poved, ale nejvic me dostavala Edna, dabovana samotnym reziserem. Taky me dost pobavila databaze superhrdinu, jako jeden bonus na dvd, ten kdo to vymyslel si s tim fakt pohral, skoda, ze se ve filmu nekteri z nich neobjevi. Pixar proste nikdy nezklame.(8.1.2005)

Bezchybne. Skvele zpracovany namet, pribeh bez chyb, prekrasna a detailni animace, perfektni a parodujici humor. Proste nemam slov, Uzasnakovi me uchvatili... Tenhle film je sice na delsi rozbor a urcite ma sve chyby - s mnoha v ruznych komentarich, ktere jsem zde v komentarich cetl, lze i souhlasit (treba rozpor mezi retro architekturou mesta, postmodernim sidlem Edny ci ultratechnickym sidlem Syndroma). Ale krucis - proc si kazit dojem z neceho tak uzasnakoviteho? ;)(20.1.2005)

Pro člověka, který animáky považuje za plevel typu bolševníku, představují The Incredibles zázrak rovnající se vodě na poušti a diamantům na skládce jaderných odpadů. Nebezpečná rychlost, vtip a ironie, ve vzduchu, ve vodě i na suchu svádějí hlášky souboj s narážkami. A to nejlepší: laškovný nadhled nebrání nemilosrdnému vtažení do každičkého okénka na plátně. Jakoby to vůbec ani nebyl animák...Creo in ...Incredibles.(23.4.2007)

Úžasňákovi jsou prostě úžasní. Perfektní směs Jamese Bonda, Supermana, Batmana a spol., těch nejlepších scén s tryskáči z hvězdných válek, téměř "Hřebejkovských" scén u stolu, skvělých nápádů, gagů a výborné animace. Po Nemovi, který byl hodně orientovaný na dětské publikum zase Pixar jednou "přitvrdil" a vzniklo dílko plné zábavy pro děti od 5 do 121 let. Jo a abych nezapomněla - Edna Módní rulezz!(29.6.2005)

První celovečerní animák, který mě dostal. Vymazlený, narvaný nápady, vtipnými dialogy a hláškami, sympatickými postavami, skvělými akčními scénami, hrou s klišé a v neposlední řadě svižně odsýpá.(11.1.2007)

• - Režisér Brad Bird původně film připravoval ve formě klasické animace, ale když před lety odešel od studia Warner Bros. kvůli zbabranému promotion snímku Železný obr, zakotvil v Pixaru a o osudu Úžasňákových bylo rozhodnuto. (imro)

• - Teasery jsou k vidění zhruba rok před spuštěním filmu. K tomuto filmu byl však uveden již rok a půl předem. (Terva)

• - V úvodní scéně říká policista, že bankovní lupiči utíkají po San Pablo Avenue. San Pablo Avenue je skutečnou ulicí v Emeryville v Kalifornii, poměrně blízko studiu Pixar. (HellFire)