poster

Úžasňákovi

 • USA

  The Incredibles

 • Slovensko

  Rodinka úžasných

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Popravdě příliš nechápu velký humbuk kolem tohoto filmu. Mám za to, že jsme měli tu čest vidět i vtipnější a trefnější animáky. Úžasňákovi nejsou zdaleka tak úžasní, jak mohli být, přesto patří do širší elity žánru. Z mého pohledu především stylu, který okopírovali od klasických dobrodružňáků let 60. a který lví silou umoňuje fenomenální soundtrack Michaela Giacchina, hlásící se hrdě k swingovému feelingu nezapomenutelných prací Johna Barryho (007 fandové ví, o kom mluvím ;o)). Jinak Úžasňákovi nabízejí trochu čitelnou zápletku s lotrem, který ukrývá svoje tajemství ve vulkánu (že bych to už někdě viděl?) a rozehrávají poměrně vtipnou partii s rodinkou nadlidí, kteří nesmí projevit svoje schopnosti, což je pochopitelně velmi trápí. Jenže vtip téhle "maškarády" se poněkud utápí ve spoustě rodinných dialogů, které nemají jiskru a po pár minutách začnou lehce otravovat. Naštěstí film nabere po chvíli velice slušné tempo, animátoři se překonávají, akční výkony hlavních protagonistů přikovávají k sedačce (to se jim to machruje, když jsou renderovaní, že jo) a zběsilá jízda s příchutí retra úspěšně dojede až do cíle. Není to čert ví jaký odvaz, trochu se to opakuje a vaří ze stejné vody, některé vedlejší postavy jsou výborné (zejména excentrická kutilka Edna, že by obdoba pana Q.?), jiné zase poněkud bez chuti, některé scény jsou skvělé, jiné zase trochu mdlé, ale celkově to plní účel – baví to a fanoušky starých špionážních akcí to prostě nemůže zklamat. Přesto razím heslo, že vrcholné Bondovky byly mnohem vtipnější i bez elastických hrdinů a bijců se silou parního stroje. Pokud Úžasňákovým něco uznám, pak lehkost, s jakou dokázali do roztomilého animáku vnést smrtelně vážné prvky a "opravdové" "hrané" napětí. Možná se tak stanou pionýrem další z linií, která se prolne s trendem CGI filmů a stvoří... co vlastně?(23.12.2004)

 • Djkoma
  ***

  Hodně se o Úžasnákových mluví, ale mě při prvním schlédnutí celkem zklamali. Nevím co na nich všichni vidí tak neuvěřitelného. To zklamání se týče hlavně zábavy. Je tu pár zábavných momentů, ale některé mi přijdou až moc toporné a vynucenné. Nevím čím to je, ale například u Shreka 2 nebo Dodgeball jsem se chvílemi trhal smíchy, ale tady jsem se maximálně usmál. Sociální stránka filmu o rodině a potřebě se ukrývat je skvělá. Provedení a zavedení retro sekvencí (např. noviny) nemá chybu!! Celá rodinka je perfektně sestavena. Film jsem viděl bez dabingu s titulky, ale nevím jestli je to výhoda. Namluvení v originále je skvělé, ale ne tak geniální jako ve shrekovi. Stále se dostávám a nemohu se vyhnout srovnání shrek 2 VS inc.. Tyto dva animáky jsou velmi úspěšné, ale každý je tak trochu o něčem jiném. Taková parodická hračka Shrek 2 proti doladěným lidským, ale ne tolik zábavným úžasnakovým. Volba je asi na každém. Pro mě je však Shrek lepší...PS: kopírování fantastický čtyřky je trochu tvrdý :D ale je tam i hromada jiných "kopií" nejen ze světa comicsu...(23.12.2004)

 • Trellíno
  *****

  Huh, tak tohle jsem nečekal. Absolutní bomba, která se směle může srovnávat i se svými hranými kolegy. Rozsáhlejší komentář poskytnu až po druhém shlédnutí, neboť jsem tuto nádhernou podívanou napoprvé skoro ani pořádně nepobral. Jenom si říkám, jestli je vůbec možné, aby lidé od Pixaru vyslali někdy do kin špatný film. Dokonalá animace, brilantní scénář ze kterého budou fanoušci komiksů, potažmo filmů o superhrdinech vřískat blahem asi podobně jako se to dělo u skalních Trekkies při sledování filmu Galaxy Quest, skvělá hudba a plno dalších vychytávek, to vše dělá z Úžasňakových jednu z filmových událostí nejen letošního roku.(16.10.2004)

 • petero
  *****

  Pixar nasklamal. Síce to nieje také vtipné ako Shrek 2 a ani tak rozprávkovo kúzelné ako Finding Nemo, ale o zábavu je postarané vďaka skvelej animácie postáv a dokonalému scenáru, kt. malích upúta a veľkých nebude ani v najmenšom nudiť. Pocta všetkým kt. majú radi komixové filmy.(13.12.2004)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Michael Giacchino: 1. The Glory Days ,2. Mr. Huph Will See You Now ,3. Adventure Calling ,4. Bob Vs The Omnidroid ,5. Lava In The Afternoon ,6. Life's Incredible Again ,7. Off To Work ,8. New And Improved ,9. Kronos Unveiled ,10. Marital Rescue ,11. Missile Lock ,12. Lithe Or Death ,13. 100 Mile Dash ,14. A Whole Family of Supers ,15. Escaping Nomanisan ,16. Road Trip! ,17. Saving Metroville ,18. The New Babysitter ,19. The Incredits,(13.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace