Osvětim: nacisté a konečné řešení (TV seriál)

Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution'

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2005, 6x50 min

• ilemas

Mnohem lepší a hrůznější než tenhle natahovaný stále se opakujícími záběry dokument je si na dané téma přečíst knihy. Jelikož už jsem jich přečetl několik a v Osvětimi jsem byl také 2x tak mě tento dokument moc nepřekvapil. Tím ho nechci zhazovat, určitě stojí za povinné shlédnutí, ale dal by se zkrátit do dvou částí.(10.3.2014)

Od zrodu chorého nápadu, cez zradu vysoko postavených, ktorí zapredali vlastný národ, deportáciu, po čistky. Zrejme neexistuje lepší dokument, ktorý by dokonalejšie zmapoval celkové dianie okolo Osvienčimu.(18.1.2016)

Aky - nemám snad ani co dodat, shlédla jsem hltavě všech 6 částí a naprosto souhlasím. Pokud někoho zajímá 2. světová válka, tohle je povinnost. Ač vzniklo na tohle téma dokumentů nespočet, tenhle řadím k těm nejlepším.(13.12.2008)

Vše podstatné je zde krásně napsáno. Pro ty, kteří by si chtěli ještě více rozšířit obzor doporučím výbornou knihu od R. Merleho - Smrt je mým řemeslem. Jedná se o subjektivní výpověď Rudolfa Hoesse.(1.5.2013)

Ve zkratce bych to nazval "Návod, jak co nejrychleji povraždit co nejvíce lidí." Odporná politika nacistů v plném světle. Naprosto precizně připravený napůl hraný dokument, který ti 100% otevře oči v tom, o co tady vlastně šlo. Nejen vraždy, ale také korupce, hierarchii vězňů a přímé výpovědi přeživších.(3.6.2012)