poster

Osvětim: nacisté a konečné řešení (TV seriál)

 • Velká Británie

  Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution'

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2005, 6x50 min

 • ilemas
  **

  Mnohem lepší a hrůznější než tenhle natahovaný stále se opakujícími záběry dokument je si na dané téma přečíst knihy. Jelikož už jsem jich přečetl několik a v Osvětimi jsem byl také 2x tak mě tento dokument moc nepřekvapil. Tím ho nechci zhazovat, určitě stojí za povinné shlédnutí, ale dal by se zkrátit do dvou částí.(10.3.2014)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Od zrodu chorého nápadu, cez zradu vysoko postavených, ktorí zapredali vlastný národ, deportáciu, po čistky. Zrejme neexistuje lepší dokument, ktorý by dokonalejšie zmapoval celkové dianie okolo Osvienčimu.(18.1.2016)

 • AngelAngie
  *****

  Aky - nemám snad ani co dodat, shlédla jsem hltavě všech 6 částí a naprosto souhlasím. Pokud někoho zajímá 2. světová válka, tohle je povinnost. Ač vzniklo na tohle téma dokumentů nespočet, tenhle řadím k těm nejlepším.(13.12.2008)

 • vhojta
  *****

  Vše podstatné je zde krásně napsáno. Pro ty, kteří by si chtěli ještě více rozšířit obzor doporučím výbornou knihu od R. Merleho - Smrt je mým řemeslem. Jedná se o subjektivní výpověď Rudolfa Hoesse.(1.5.2013)

 • mchnk
  *****

  Ve zkratce bych to nazval "Návod, jak co nejrychleji povraždit co nejvíce lidí." Odporná politika nacistů v plném světle. Naprosto precizně připravený napůl hraný dokument, který ti 100% otevře oči v tom, o co tady vlastně šlo. Nejen vraždy, ale také korupce, hierarchii vězňů a přímé výpovědi přeživších.(3.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace