Svedená a opuštěná
-
Sedotta e abbandonata
-
Zvedená a opustená
-
Seduced and Abandoned
Komedie / Drama
Itálie / Francie, 1964, 115 min
Režie:
Pietro GermiPlakáty
Obsah
-
Skvělá italská komedie z roku 1964. Zlatá palma na festivalu v Cannes. - Skvělá komedie ze zlaté éry italského filmu vypráví o osudech dívky Angely, dcery sicilského maloměstského podnikatele, kterou svede snoubenec její starší sestry, aby tím rozpoutal bouřlivou zápletku o vášni, rodinné cti a krevní mstě. (oficiální text distributora) -
Film režiséra Pietra Germiho z roku 1963 zachycuje tehdejší Sicílii v zajetí předsudků a zvyků, především pak představy o cti rodiny, jakkoliv sehrané, které musí být podřízeno všechno za každou cenu. Germi tento stav zachycuje příběhem patnáctileté Agnese (Stefania Sandrelli), kterou svede Peppino (Aldo Puglisi), snoubenec její sestry. Kdy na to přijde její otec (Saro Urzi), udělá všechno na světě, aby zachoval tvář rodiny před obyvately města a nakonec dožene Agnese i Peppina k oltáři. Ovšem ze svatby vlastně není nadšený vůbec nikdo - důležité však je, že zůstaly zachovány zvyky společnosti. Saro Urzi byl za roli otce rodiny oceněn na festivalu v Cannes. (Mustard)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (25)
-
ondrzej
3.5(23.1.2011)
-
Wecfarien
Ano, je to sicilské a ukřičené. Na "skvělou komedii" bych tento film nepasovala (nedokážu se pořádně bavit, když je šestnáctileté dívce nadáváno do děvek, její otec ji liská a zamyká v pokoji, kdy může a ona polovinu filmu propláče a druhou polovinu nemá k pláči daleko), spíše na skvělou přehlídku karikatur maloměšťáků. Dobrému jménu, stavěnému nadevše, je potřeba obětovat veškeré jiné zájmy, nezáleží na tom, čí.(23.2.2011)
-
medvidek
Je to na úrovni filmů s Burianem, takže tak 40 let pozadu.(12.1.2010)
-
petrxx11
Zatímco se spolek intelektuálů a amatérských kritiků dohaduje, jestli byl lepší Rozvod po italsku nebo tohle, já spíš přemýšlím, jestli se ta zlatá šedesátá léta v italském a našem filmu tak moc lišila. Jo, Sicílie je prostě jiná, než česká kotlina, ale vyvalenej mladej policajt, kterej nechápe, proč je lidi nemají rádi, je stejnej jako Pucholt... i když na stroji píše možná tak o dvě písmenka za hodinu víc. Příběh je jasně jinej, ale šestnáctiletá svedená a opuštěná Agnese (Stefania Sandrelli) je prostě neodolatelná a její otec Don Vincenzo Ascalone (Saro Urzi) byl oceněn na festivalu v Cannes 1964 jako nejlepší herec. Italská, vlastně spíš sicilská komedie 1. kategorie.(17.4.2011)
-
nauru
Nejlepší italská komedie dle mě. O dost svěžejší než Manželství po italsku. Skvělá Sandrelli.(24.5.2012)