Tanec s vášní

Center Stage

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

Taneční film jako každý jiný. Tentokrát z prostředí americké baletní školy a podle životního stylu konce 90. let. Je tu tudíž řešeno například téma mentálních anorexií a bulimií, na něž jsme v době Hříšného tance nebo Flashdance nebyli zvyklí. Má to i ten nevyhnutelný závěr s výchovným poučením... Tím nechci zlehčovat fakt, že film ukazuje pěkné taneční scény, hudba 90. let...(13.10.2003)

• dopitak

Rozhodně tu nečekejte nic hlubokomyslného. Povrchní, trapné, předvídatelné, vykrádačka, ve které najdete motivy mnoha starších filmů. Kdo má ale rád balet, neměl by si nechat ujít, protože umělecká-taneční stránka vysoce převyšuje naraci příběhu.(16.2.2009)

Tento snímek má něco, na co nedosáhnou nynější filmy- sledovala jsem ho v tom věku, kdy se má sledovat, aby se líbil :-). Jednoduchá dějová kostra, dobře vybrané postavy, nádherný tanec, hudba, i po těch letech shlédnuté nemůžu kritizovat.(6.12.2011)

Balet je dřina, houžev, krev a slzy. No a baletní škola rovná se drezuře nejtěžšího kalibru. Tudíž to, co předvedli všichni zúčastnění, ať už baletky, tanečníci či nepřehlédnutelný Kulik (pozn. ruský krasobruslař), je suprskvělá záležitost, pastva pro oči a dokonalé uspokojení mé divácké duše. Ke všemu chybějícímu jsem lhostejná, páč mě utáhli na špičkách! Demi plié, grand plié, něžně promnu svoje piškotky a jdu do plných!(21.10.2014)

Jeden z mých hodně oblíbených tanečních filmů. Líbilo se mi závěrečné vystoupení, kdy Eva zastoupila Maureen. To už samo o sobě bylo velké překvapení, pak ale přišlo ještě větší.(11.7.2008)