Tanec s vášní

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

• Philippa

V Tanci s vášní je možné užít si zdařilá taneční čísla, hlavně pak finální scénu. Jak se dá ,pro někoho nezáživný balet netradičně pojmout? Tanečníci jsou opravdu špičkou, ale to zřejmě ocení ti, kdo trochu ví o čem je řeč. Dokonce se celkem i své herecké úlohy zhostili s grácií. V tomto žánru tanečního filmu je to pěkná podívaná, ale jinak okoukaný příběh, co už jsme tolikrát viděli,(2.4.2008)

Miestami síce nechcene vtipné, výchovné a takým baleťáckym spôsobom drsňácke. Nič svetoborné, úsmevne naivné, genderovo / menšinovo funky korektne nekorektné :)(1.8.2014)

Jeden z mých hodně oblíbených tanečních filmů. Líbilo se mi závěrečné vystoupení, kdy Eva zastoupila Maureen. To už samo o sobě bylo velké překvapení, pak ale přišlo ještě větší.(11.7.2008)

Vím, že dějově je to téměř o ničem a sledujeme jen starý známý otřepaný příběh. Zasazení do baletní školy a důraz na tanec ale přecejen přináší něco trochu víc originálnějšího. Osobně mám pro tento film trochu slabost. Závěrečná scéna je dokonalá (koho by napadlo dát Jamiroquaiovu píseň dohromady s baletem? :) ) ~(4,3)~(12.2.2009)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $17,200,925Tržby Celosvetovo $26,385,941(2.1.2009)