Tanec s vášní

Center Stage

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

Taneční film jako každý jiný. Tentokrát z prostředí americké baletní školy a podle životního stylu konce 90. let. Je tu tudíž řešeno například téma mentálních anorexií a bulimií, na něž jsme v době Hříšného tance nebo Flashdance nebyli zvyklí. Má to i ten nevyhnutelný závěr s výchovným poučením... Tím nechci zlehčovat fakt, že film ukazuje pěkné taneční scény, hudba 90. let...(13.10.2003)

Miestami síce nechcene vtipné, výchovné a takým baleťáckym spôsobom drsňácke. Nič svetoborné, úsmevne naivné, genderovo / menšinovo funky korektne nekorektné :)(1.8.2014)

• Philippa

V Tanci s vášní je možné užít si zdařilá taneční čísla, hlavně pak finální scénu. Jak se dá ,pro někoho nezáživný balet netradičně pojmout? Tanečníci jsou opravdu špičkou, ale to zřejmě ocení ti, kdo trochu ví o čem je řeč. Dokonce se celkem i své herecké úlohy zhostili s grácií. V tomto žánru tanečního filmu je to pěkná podívaná, ale jinak okoukaný příběh, co už jsme tolikrát viděli,(2.4.2008)

Nenudila jsem se ani vteřinu. Určitě to bylo lepší než dvojka, i když ta měla chvílema víc šťávy. Pořád váhám, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec se přece jen přiklaním ke třem. Ten děj byl tak tupý a průhledný, že to celou dobu film bohužel kazilo. Moc balet nemusim, ale docela mě to bavilo. 60%.(21.4.2014)

• gouryella

Trosku jiny nez vetsina teenagerovskych filmu, ale presto obcas bravurni tanecni cisla nemohou zakryt opet hodne podprumerny pribeh.(27.7.2002)