Tanec s vášní

Tanec s vášňou

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2000, 115 min

• gouryella

Trosku jiny nez vetsina teenagerovskych filmu, ale presto obcas bravurni tanecni cisla nemohou zakryt opet hodne podprumerny pribeh.(27.7.2002)

• Philippa

V Tanci s vášní je možné užít si zdařilá taneční čísla, hlavně pak finální scénu. Jak se dá ,pro někoho nezáživný balet netradičně pojmout? Tanečníci jsou opravdu špičkou, ale to zřejmě ocení ti, kdo trochu ví o čem je řeč. Dokonce se celkem i své herecké úlohy zhostili s grácií. V tomto žánru tanečního filmu je to pěkná podívaná, ale jinak okoukaný příběh, co už jsme tolikrát viděli,(2.4.2008)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $17,200,925Tržby Celosvetovo $26,385,941(2.1.2009)

Vím, že dějově je to téměř o ničem a sledujeme jen starý známý otřepaný příběh. Zasazení do baletní školy a důraz na tanec ale přecejen přináší něco trochu víc originálnějšího. Osobně mám pro tento film trochu slabost. Závěrečná scéna je dokonalá (koho by napadlo dát Jamiroquaiovu píseň dohromady s baletem? :) ) ~(4,3)~(12.2.2009)

• dopitak

Rozhodně tu nečekejte nic hlubokomyslného. Povrchní, trapné, předvídatelné, vykrádačka, ve které najdete motivy mnoha starších filmů. Kdo má ale rád balet, neměl by si nechat ujít, protože umělecká-taneční stránka vysoce převyšuje naraci příběhu.(16.2.2009)