Kdykoliv slyším zazvonění, vzpomenu si... . 95%(28.11.2007)

Tenhle film není bez chyby. Ve druhé polovině se komplikace hlavního hrdiny až příliš začnou natahovat a závěrečná procházka s andělem neskutečně irituje tím, že George ani po x-té názorné ukázce své hypotetické neexistence nedokáže pochopit, která bije. Jenže o tom Caprova vánočně rodinná oslava života není. Není o detailech, není o tom, že bude divák studovat příběh. Je to jenom o tom, že stojí za to žít, mít někoho rád a i přes nutnost vzdát se svých životních snů se nezastavovat ve snaze o cokoliv. Je zvláštní shoda náhod, že jsem film pustil právě v náladě, kdy se mi zdálo, že osobní, studijní i jakákoli jiná situace je prostě špatná a oproti mým libovolným dřívějším problémům mě žádný film nedokáže rozptýlit. A právě Život je krásný ve mě něco probudil. Ten pocit, že právě ve chvílích, kdy si myslíme, že nemůže být hůř, může blízko nás být třeba právě naše životní štěstí.(19.5.2007)

Obsah mluví za vše. Film má lehce humorný nádech a v závěru se mění v drama. # příběh 8 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(1.8.2011)

Hodně naivní pohádka s pateticky přemrštěným koncem, kterou stráví jen happy people a ti ostatní nabydou pocit, že by se raději měli jít odstřelit, protože jím duši tak leda poškrábe, ne pohladí.(21.12.2008)

Tak depresivní film s tak úžasným koncem, který mě rozbrečel, se hned tak nevidí. Douglas to trefil - i když máme většinou poněkud rozdílné názory, zde se mimořádně shodujeme.(21.4.2008)

• - Film se měl původně jmenovat The Greatest Gift, v češtině Největší dar. (kosticka7)

• - Frank Capra vždy říkal, že toto je jeho nejoblíbenější film. (Kulmon)

• - Film byl uveden týden po Wylerově dramatu Nejlepší léta našeho života(1946), což může vysvětlovat jeho kasovní a oskarový neúspěch. (džanik)