Život je krásný a tenhle film taky. Pokud si chcete spravit náladu a trochu se povznést nad běžné denní starosti, tak nemůžete udělat lépe než si pustit tento skvost. Již od samého počátku je jasné, že se jedná o filmový kousek zcela ojedinělý, který si zaslouží plné hodnocení. James Stewart je zde sympaťák každým coulem, který Vás nutně dostane. Jeho životní krédo je přitom na trochu podivné. Abyste se učinili šťastným, obětujte sám sebe!(10.5.2009)

NFR 1990, Oscar 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - James Stewart, Střih, Zvuk(28.3.2004)

Skutečně krásný film, který jsem docenil až časem, když jsem ho viděl znovu - navíc na Štědrý den. Happy end nikdy žádnému snímku neslušel víc.(24.12.2010)

Tak depresivní film s tak úžasným koncem, který mě rozbrečel, se hned tak nevidí. Douglas to trefil - i když máme většinou poněkud rozdílné názory, zde se mimořádně shodujeme.(21.4.2008)

Je to pěkný film. Dojemný příběh, všechno. Zároveň je ale tak trochu schizofrenní. George se vzdal všeho, komplet všeho, čeho chtěl kdy v životě dosáhnout... Pro co? Kvůli čemu? A přesto je na světě rád... Co si z toho má / může člověk odnést? Neplňte své životní ambice, nenásledujte své sny, nedělejte, to co chcete, je to úplně jedno, protože přes to přese všechno budete spokojení? Nemohu to nějak uchopit. Kdybyste si chtěli někdo zafilosofovat, dejte vědět... 70%(12.5.2016)