Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ****

  Velice dobrý film s krásným příběhem. Je tam spousta podařených vtipných momentů i chvil, které působí spíše melancholicky až vyloženě smutně. Celý snímek je také prodchnut úžasnou starosvětskou atmosférou. Ke konci se mi ale zdálo, že film poněkud ztratil spád a zbytečně se protahuje a navíc si myslím, že ne každý (rozuměj dnešní cynický a protřelý divák) skousne ten přelazený dojímavý konec.(30.11.2006)

 • Adrian
  *****

  Nadherny Vianocny pribeh "vianocnejsi" ako samotny Santa Claus...(26.7.2004)

 • Eddard
  *****

  Nehodlám zpochybňovat umění Franka Capry ani jeho upřímný sentimentální patriotismus, už vůbec ne precizní výkon řadového Američana, Jamese Stewarta... jenom mě malinko zaráží samotné poselství filmu. Tedy, buď byste ho přijali jako životní cestu a celý život obětovali druhým (což neberu jako chybu, ale přece jenom to není úplně ideální) , nebo, pokud se teď podíváte za sebe - opravdu jsme vedli tak vzorný život jako George Bailey? Byl by svět bez nás o tolik horší? Přece jenom je to trochu komplikovanější, když se nad tím člověk zamyslí. Přes to, krásný příklad té nejlepší filmařiny a film, který pohladí po duši, namouduši chápu proč je v Americe spolu s Čarodějem ze země Oz Vánoční klasikou. 90%(28.6.2006)

 • novoten
  ****

  Tenhle film není bez chyby. Ve druhé polovině se komplikace hlavního hrdiny až příliš začnou natahovat a závěrečná procházka s andělem neskutečně irituje tím, že George ani po x-té názorné ukázce své hypotetické neexistence nedokáže pochopit, která bije. Jenže o tom Caprova vánočně rodinná oslava života není. Není o detailech, není o tom, že bude divák studovat příběh. Je to jenom o tom, že stojí za to žít, mít někoho rád a i přes nutnost vzdát se svých životních snů se nezastavovat ve snaze o cokoliv. Je zvláštní shoda náhod, že jsem film pustil právě v náladě, kdy se mi zdálo, že osobní, studijní i jakákoli jiná situace je prostě špatná a oproti mým libovolným dřívějším problémům mě žádný film nedokáže rozptýlit. A právě Život je krásný ve mě něco probudil. Ten pocit, že právě ve chvílích, kdy si myslíme, že nemůže být hůř, může blízko nás být třeba právě naše životní štěstí.(19.5.2007)

 • sepp
  *****

  Poutava a citliva pohadka pro dospele, ktera se stala klasikou. J.Stewart zde exceluje v jedne ze svych nejlepsich roli.(27.12.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace