Nádherná klasika o tom, že bohatství není o penězích..(2.1.2008)

Nádherne pozitívny film.(20.10.2007)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Film o slastech i strastech života, který mne nejdříve pomalu rozehříval komediálně - dramatickými scénami jako tančení charlestonu s pádem do bazénu či laškování s dívkou bez županu ukrytou v keři hortensií, aby rozzářil moji duši a v závěrečné vánoční katarzi mne dojal k slzám a k nadšení. Díky, pánové Capro a Stewarte. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LJfZaT8ncYk(17.10.2011)

Obsah mluví za vše. Film má lehce humorný nádech a v závěru se mění v drama. # příběh 8 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(1.8.2011)

Velice dobrý film s krásným příběhem. Je tam spousta podařených vtipných momentů i chvil, které působí spíše melancholicky až vyloženě smutně. Celý snímek je také prodchnut úžasnou starosvětskou atmosférou. Ke konci se mi ale zdálo, že film poněkud ztratil spád a zbytečně se protahuje a navíc si myslím, že ne každý (rozuměj dnešní cynický a protřelý divák) skousne ten přelazený dojímavý konec.(30.11.2006)

• - Kino v Bedford Falls podle reklamy promítá Zvony od svaté Marie (1945). Henry Travers, který zde představuje anděla Clarence, hrál ve “Zvonech“ Horáce Bogarduse. (džanik)

• - Kulisy pro Bedford Falls se stavěly dva měsíce a byly jedněmi z nejdelších, které kdy byly pro americký film postaveny. Zabraly přes 1,5 hektaru a zahrnovaly 75 obchodů a budov, 270 metrů dlouhou hlavní třídu, tovární čtvrť a velkou obytnou a chudinskou část. (džanik)

• - Film se měl původně jmenovat The Greatest Gift, v češtině Největší dar. (kosticka7)