Mac a já

USA, 1988, 95 min

Stewart Raffill

Nick McLean

Tom Walls

Lepší než E.T. ;)(7.6.2011)

• Anderton

Túto brutálnu béčkovú vykrádačku ospravedlňuje fakt, že na deti od 5 do 12 rokov napriek tomu fungoval. My sme to totiž kedysi vôbec neriešili a film sme videli na VHS mnohokrát. Relatívne vysoké tunajšie hodnotenie si vysvetľujem práve tým, že táto VHS s českým dabingom bola asi u nás rozšírená a nostalgia je....nostalgia.(29.3.2016)

• Wacoslav1

Do písmene souhlasím z Lacikem. Já na tyhle dětský filmy, nikdy zrovna moc nebyl...35%(14.4.2015)

Žádný zázrak tenhle film není, prostě jen taková rodinná scifárna o rodince ufounů, kteří se (už nevím jak) ocitli na Zemi. Na filmu je cítit zjevná inspirace slavným dílem E.T. mimozemšťan, jemuž ovšem tenhle nenáročný snímeček nesahá ani po pás. Přesto jej nelze zatratit, protože minimálně dětští diváci si v něm zcela jistě najdou své přesto (nebo právě proto), že masky mimozemšťanů jsou skoro až roztomile primitivní a celý děj je až naivně jednoduchý.(18.9.2003)

• Hellboy

Naprosto dementní film, který nechutně okatě a trapně vykrádá E.T. mimozemšťana. Strašnej výsměch, fakt si přeju, abych o tento film nikdy nezavadil...! Děj neni naivně jednoduchý, ale primitivní a masky mi přišly odporné. Dětem by se to mohlo i líbit, ale proč jim pouštět tento film, když je k dispozici osvědčená klasika E.T.?(20.11.2004)

• - Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)

• - Představitel Erica Jade Calegory je upoután na vozík i ve skutečnosti. (Fenk)

• - Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)