• golfista
  *****

  Výborný Hubačův scénář a vynikající Jiří Bartoška a Josef Dvořák. Upozornění na tohle téma není nikdy dost a pokud je v této kvalitě tak nelze než tleskat.(4.8.2003)

 • WANDRWALL
  ****

  Tak na tenhle film si moc dobře pamatuji. Příběh zde není moc důležitý, jako jak herci a tvůrci CT, komicky rychle obrátili kabát, za bolševika mu pokorně sloužili, a náhle na ně v cizině koukám, jak hrají protikomunistické postavy, a říkám si to jsou ale děvky, a dělají z toho bezostyšně ctnost....Jak se po čase vlivem osobních změn, i změn ve společnosti náhle mění můj pohled na téže film, či knihu....A zde jsem překvapený, že nyní už to vidím jako dobrou nadsázku, která byla typická pro první fázi socialismu v ČR. Nyní to vidím (17.11.2013) jako velmi nadprůměrný film, a tak z jedné hvězdičky jsem změnil hodnocení na čtyři. Báječně jsem si přitom zazpíval i dobové šlágry české i anglické.(19.5.2011)

 • lekr
  *****

  Vynikjaící a pravdivý film..suché podání tehdejší doby nastíněné na tématu hřbitova pro padlé a zatracené letce je díky skvělému scénáři a skvělými hereckými výkony Bartošky a Dvořáka důkazem že dobrý film může mít i sakra malý rozpočet a přesto vznikne geniální dílo!!!(19.10.2009)

 • flanker.27
  *****

  Tenhle film kromě jiného hezky ukazuje, že režimní aparátčíci se neobjevili jen tak. Hlavně abychom si pamatovali i teď, na co se v 50. letech zapomínalo, a nepořádali na Žižkově rauty pro nové aparátčíky.(17.11.2006)

 • Big Bear
  ****

  Jedna z prvních porevolučních poct našim chlapcům, kteří jak řekl Jiří Bartoška coby jeden z hrdinů ,,si spletly světové strany ". Dvořáka jsem nikdy moc nemusel ale zde si střihl asi jednu ze svých nejcharakternějších rolí vůbec (nadšení kalí fakt, že tento člověk s největší pravděpodobností byl spolupracovníkem STB). Typicky česká absudritka že! Nicméně k meritu věci - víc takových filmů prosím. Ti v modrých uniformách RAF co přinesli Evropě na křídlech svobodu si to zaslouží víc než kdo jiný. Tak tedy chlapci: By yon bonnie banks, and by yon bonnie braes, Where the sun shines bright, on Loch Lomond......(19.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace