• NinonL
  ****

  Soudruzi neporučili větru, dešti, šířila se vzteklina. Asi proto je tento film skoro neznámý. Docela se mi líbil, ale na ty brutální veterinární zákroky koukat nešlo ani náhodou. Čtyřicetiletá lékařka bilancuje život jako kdyby ji už v životě nic nečekalo. Šeď a jenom šeď, život bez perspektiv, nad vším se vznáší bolševická ideologie. Takže se vlastně ani nedivím, že soudruzi tento film neměli rádi. Dnes se raději filmy o životě bez perspektiv, o dramatickém nárůstu sebevražd nebo o ideologiích současnosti netočí vůbec. Dnešní režiséři nemají ani tolik odvahy jako Jiří Svoboda. Točí jenom propagandu nebo hovadiny.(7.2.2014)

 • triatlet
  **

  Výchozí téma, týkající se vztekliny a rozpoložení hlavní postavy - Evy Krausové, je silné. Ovšem rozvedení se rozplývá do pracovněpartnerskorodinných vztahů podobně jako v průměrném dílu Ordinace v růžové zahradě. Navíc kompozice v podobě předělů s datem nebo se záběrem na hodiny (asi symbol času) je vtíravá. Pozornost odpoutává i příliš dramatický hudební doprovod (hudba Jozef Revallo). Také role náhody snižuje mé hodnocení - proč mrtvou lišku musel najít zrovna syn veterinární laborantky?(26.9.2010)

 • Anthony
  ****

  Smrtící epidemie po česku. Ačkoli zde není téma nakažlivých nemocí to nejzásadnější. Spíše se jen na pozadí prostředí výzkumného ústavu zkoumají mezilidské vztahy. Brejchová byla skutečně dobrá - jakási mezinárodní TV cena za nejlepší herecký výkon byla patrně zasloužená.(1.9.2003)

 • Rosalinda
  ****

  Na můj vkus místy dost patetické, ale jinak dobré. Hvězdné obsazení nezklamalo a paní Brejchová si zaslouží za svoji roli můj obdiv.(12.7.2011)

 • LiVentura
  ****

  České hvězdné obsazení se zajímavým scénářem.(20.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace