poster

Pocahontas

 • USA

  Pocahontas

 • Slovensko

  Pocahontas

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

 • whack
  **

  Rozprávka inšpirovaná skutočnými udalosťami. V skutočnosti nešlo o žiadnu lovestory. Náčelníkova dcéra Pocahontas bola unesená a predaná Angličanom, prekonvertovaná na kresťanstvo a vydaná za dobyvateľa (Johna Rolfa), ktorému splodila syna. Zomrela ako 21 ročná. Prepáčte, že vám kazím radosť z happyendu.(18.12.2011)

 • Z0oMb3E
  ****

  My ľudia sme zvláštny. Najskôr "civilizovanejšia" kultúra zdecimuje "primitívnejšiu", a potom sa zloží takáto nádherná oslavná báseň, založená na základe úplne mimo reality. Pocahontas je príbeh o nenaplnenej multikultúrnej láske ľudí z dvoch svetov, dvoch rozličných hodnôt. Je to typická Disneyovka z 90tych rokov, čomu zodpovedá celková animácia a rozloženie filmu. Rozloženie až na jednu vec, a tou je absencia happyendu. Hudba, ktorá vynikajúco dopĺňa dej je na vysokej úrovni a atraktivita scén vyplýva priamo z nej. Jediná tmavá škvrna (a to celkovo u Disneyoviek) sú u mňa premoralizované pesničky, preto filmy sú skôr operetami. Chápem, že film je vytvorený pre oko mladého diváka, no pre odrastenejšie ročníky vyznievajú skôr pateticky.(6.1.2011)

 • Slarque
  ***

  Disneyho zromantizovaná verze legendy o lásce indiánské dívky a bílého dobyvatele má pěknou vizuální stránku, výbornou hudbu i písně a povedený dabing. Na druhé straně jsou postavy načrtnuté příliš jednoduše (i na pohádku) a blbnoucí zvířátka pro nejmenší diváky působí časem také spíš otravně.(29.1.2008)

 • Ded@M@tes
  ****

  Walt Disneyho kousek z prostředí indiánů, objevitelů a nečekané lásky. ( Hodnocení: 7/10 )(4.3.2013)

 • Lucasion
  *****

  "Pocahontas, that tree is talking to me. - Then you should talk back." Dva světy. Dva národy. Dva lidé a jedna láska. Pocahontas je pro mě zcela nejoblíbenější Disneyova pohádka. Je to jednoduché. Má nejkrásnější hudbu ze všech kreslených muzikálů. Miluju Pocahontas, nádherná hudba. Příběh o vojákovi, který se plaví do Nového světa, aby našel zlato a pobil divochy. Ovšem jak už to bývá, něco se mu připlete do cesty. A to něco je největší láska, kterou stvořil animovaný svět. Pocahontas je indiánka, která věří svému lidi a nezná jiný svět než ten svůj. Voják John Smith se do ní zamiluje. Mezitím se guvernér Britů rozhodne pro vykácení lesa, zničení přírody a hlavně vyvraždění okolních domorodců, aby získal svoje zlato a drahokamy. Film je nádhernou ukázkou co všechno zmůže a nezmůže láska dvou lidí ze zcela rozdílných světů. Kam lidi dovede zrůdný hněv, nenávist a chamtivost. Vždycky, když vidím Pocahontas, tak si uvědomím, co všechno je člověk schopen. A't už je to lásky, a nebo války. Melodie je krásná a český překlad písniček je parádní. Nehledě na to, že animace je bezchybná a mýval Meeko je dost možná nejroztomilejší a nejvtipnější animované zviřátko z Disney. Pocahontas je velký příběh o neuvěřitelné lásce a já musím říct, že i po tolika letech se mě dokáže závěr a některé scény pořádně dotknout. Ano, film je rozhodně nejlepší animovanou pohádkou a zcela mojí nejoblíbenější. "You never will. No matter what happens to me, I'll always be with you, forever." (94 %)(16.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace