Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Tahle disneyovka je mi o něco sympatičtější než jiné, protože má aspoň náznak nějakých myšlenek. Jinak nepostrádá klady i zápory svých bratříčků - nudné písničky, lásku na první pohled, zpívající zvířátka, lístky povlávající ve větru... Jenom bych ráda viděla tu osmiletou vykulenou holčičku, která čeká na happy end... Spoiler: Nepřišel vám trochu hloupý konec, kdy musí posádka urychleně dostat Smithe do Anglie, aby ho ošetřil lékař? No, doufám, že to těch několik měsíců s průstřelem hrudníku vydržel.(28.12.2007)

Ale HoneyBunny.. Když tě hřeje láska k Pocahontas, pomáhá kůra babičky vrby a k tomu jsi námořní kapitán s esencí Eso Rimmera a švarného Ivánka z Mrazíka, tak se průstřel trupu stává jen bezvýznamným bebí, co se zahojí do indiánské svatby.. Disneyho klasické schéma neschopné zrady ani překvapení.(31.8.2009)

Moje oblíbená zlatá Disneyovka. Spousta osobních či etických dilemat, dospívání ve vyhrocených podmínkách a hlavně srdceryvná lovestory. To všechno na pozadí kontaktu s přírodou, ať už ve formě zvířat, stromů či duchů. Největším plusem je ale nenásilné poselství o tom, že na obou stranách jsou chybující lidé. A Menkenova hudba ve mně to dychtivé dítě vždycky znovu probudí.(26.12.2007)

75%(27.5.2007)

Tým, že som film zaškatulkoval ako príbeh pre malé rozmaznané dievčatká, sa mi dostalo príjemného preplesnutia, ale stále je to len detský príbeh s myšlienkou, ale spracovania takmer žiadne. A nie všetky songy mi sadli. 60%.(11.5.2006)