Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Srdcová záležitost.(5.7.2013)

• mysiak

Jednoznačne najslabší Disney akého som videl...(19.2.2009)

Podle téhle pohádky jsme dali na základní škole tuhle přezdívku jedné spolužačce ..(25.5.2008)

Romantický kreslený film pre celú rodinu, ktorý sa len okrajovo pridržiava skutočnej historickej udalosti. Vo filme možno nájsť okrem výbornej animácie, štipky humoru a drámy aj niekoľko výchovných myšlienok nielen pre najmladšie publikum. Tvorcom sa darí zobrazovať vnútorné pohnútky postáv a city vetrom a farbami lístkov (niečo ako viditeľná aura). Čo je však asi najkrajšie na filme nie je vidieť, ale počuť. Je to hudba Alana Menkena. Film som videl aj v angličtine aj v slovenčine a môžem povedať, že tentoraz slovenský dabing prekonal originál a pesničky sú prebásnené a naspievané nádherne.(3.2.2004)

Tým, že som film zaškatulkoval ako príbeh pre malé rozmaznané dievčatká, sa mi dostalo príjemného preplesnutia, ale stále je to len detský príbeh s myšlienkou, ale spracovania takmer žiadne. A nie všetky songy mi sadli. 60%.(11.5.2006)

• - Irene Bedard, ktorá prepožičala hlas Pocahontas, bola tiež fyzickým modelom pre animovanú postavu. (Momo_desu)

• - Vedľajším zvieracím postavám, ako napríklad Flik a Meeko, tvorcovia zrušili všetky dialógy, aby bol film o niečo viac serióznejší. (Momo_desu)

• - V niektorých scénach je zobrazená vlajka Únie Veľkej Británie a Írska, napriek tomu, že vlajka nebola vytvorená pred rokom 1801 (takmer 200 rokov po období, do ktorého je film umiestnený). V iných scénach je vynechaný kríž svätého Patrika. (Lulu13)