Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Romantický kreslený film pre celú rodinu, ktorý sa len okrajovo pridržiava skutočnej historickej udalosti. Vo filme možno nájsť okrem výbornej animácie, štipky humoru a drámy aj niekoľko výchovných myšlienok nielen pre najmladšie publikum. Tvorcom sa darí zobrazovať vnútorné pohnútky postáv a city vetrom a farbami lístkov (niečo ako viditeľná aura). Čo je však asi najkrajšie na filme nie je vidieť, ale počuť. Je to hudba Alana Menkena. Film som videl aj v angličtine aj v slovenčine a môžem povedať, že tentoraz slovenský dabing prekonal originál a pesničky sú prebásnené a naspievané nádherne.(3.2.2004)

Tým, že som film zaškatulkoval ako príbeh pre malé rozmaznané dievčatká, sa mi dostalo príjemného preplesnutia, ale stále je to len detský príbeh s myšlienkou, ale spracovania takmer žiadne. A nie všetky songy mi sadli. 60%.(11.5.2006)

Moje prvé stretnutie s indiánkou Pocahontas. Disney trošku pritvrdil a to je len dobre lebo sa na tom môžem upúšťať aj teraz. A samozrejme všetky pesničky poznám naspamäť.(20.1.2011)

Podle téhle pohádky jsme dali na základní škole tuhle přezdívku jedné spolužačce ..(25.5.2008)

Průměrný romantický kreslený filmek. Těch písniček mohlo být i méně. Příjemné na odpolední odpočinutí u telky.(26.12.2007)

• - Sean Bean bol zvažovaný pre hlas Johna Smitha, ale Disney mal pocit, že potrebujú dobre známeho herca v Amerike. (Momo_desu)

• - V niektorých scénach je zobrazená vlajka Únie Veľkej Británie a Írska, napriek tomu, že vlajka nebola vytvorená pred rokom 1801 (takmer 200 rokov po období, do ktorého je film umiestnený). V iných scénach je vynechaný kríž svätého Patrika. (Lulu13)

• - Na vytvoření správného vzhledu Pocahontas pracovalo 55 animátorů. (Soundtrack)