Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Průměrný romantický kreslený filmek. Těch písniček mohlo být i méně. Příjemné na odpolední odpočinutí u telky.(26.12.2007)

Pcahontas by mohla být v kresleném světě dívkou měsíce Playboye. Nejkrásnější Indiánka všech dob. Jinak mě přišlo, že všechno se odehrálo tak nějak rychle a nechápala jsem, proč je proboha Pocahontas tak strašně potřebná ve vesnici, aby nemohla s Johnem odjed. A John jako vydrží se střelnou ranou několik měsíců na lodi bez jakékoli lékařské péče (nemluvě o špíně a kurdějích)? A v Londýně ho vyléčí a zakážou mu cestovat do Nového světa. To je asi tak jediné vysvětlení rádobysmutného konce.(8.9.2011)

• kiddo

Historický trapas bezkonkurenčního kalibru vybavený těmi nejhoršími disneyovskými tropy, které jsou ještě podtrženy extrémně banální verzi indiánských mouder. Tohle už není ani pohádka, to je harlekýnovský škvár, který má dost velký problém s laděním. Nemůžu být jediná, komu přijde kombinace typicky disneyovské rozdováděnosti s nadšenými písněmi o masakru „Inčučůnů“ hodně přestřelená a kdo rudne hanbou, kdykoli se tvůrci vytasí s vážně míněnými ódami o ošklivosti xenofobie a o nutnosti tolerance. Těžce stereotypní, nepřesně ztvárněné a nesympatické jsou obě strany, přesto ze závěrečného smíření nemůže mít nikdo radost, protože ke změně opět nedojde na základě principů a hodnot, ale páč LÁSKA. Bleh. Nevyžaduju nutně historickou přesnost (to bych se nepřenesla přes to, že John Smith je… ehm… klaďas. Teoreticky, rozhodně ne podle toho, co film ukazuje), jenže když tvůrci Angličanům ahistoricky přisoudili přesně ty názory a postoje, které přinejmenším tehdy nezastávali, a nechali je řvát „Hurá, genocida!“, zásadně tím zproblematizovali romantickou zápletku, protože tu teď tvoří nadrženec na zabíjení a věčně nespokojená tupka, co je upřímně přesvědčená, že toho grázla dokáže změnit, mami. Nevěřila jsem, že je něco takového možné, ale ve výsledku je to ještě klišovitější než Avatar.(18.8.2014)

Animovaný romantický příběh krásné indánské princezny Pocahontas inspirovaný skutečnými událostmi.(14.5.2012)

Walt Disneyho kousek z prostředí indiánů, objevitelů a nečekané lásky. ( Hodnocení: 7/10 )(4.3.2013)