Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

nic ma nenapada co by som povedal len že pocahontas je fakt sexi(27.8.2007)

Pcahontas by mohla být v kresleném světě dívkou měsíce Playboye. Nejkrásnější Indiánka všech dob. Jinak mě přišlo, že všechno se odehrálo tak nějak rychle a nechápala jsem, proč je proboha Pocahontas tak strašně potřebná ve vesnici, aby nemohla s Johnem odjed. A John jako vydrží se střelnou ranou několik měsíců na lodi bez jakékoli lékařské péče (nemluvě o špíně a kurdějích)? A v Londýně ho vyléčí a zakážou mu cestovat do Nového světa. To je asi tak jediné vysvětlení rádobysmutného konce.(8.9.2011)

Disney bol na vrchole a púšťal sa aj do menej rozprávkových príbehov. Pocahontas patrí k tým lepším. Zápletka je vyriešená pomerne rýchlo a vedľajšie postavičky (treba aj niečo pre najmenších) boli občas otravné, ale potešil ma ma záver bez zbytočného romantického klišé...(29.6.2014)

Tak ako Leví kráľ tak i Pocahontas patrí medzi moje najobľúbenejšie Disneyovky môjho detstva a vlastne i dospelosti. Krásna hudba, príbeh, postavy a dosť ma prekvapil i koniec, ktorý nie je až tak šťastný ako by sme čakali.... proste ja musím dať 5*. (Zhliadnuté 7x)(20.3.2012)

Podle téhle pohádky jsme dali na základní škole tuhle přezdívku jedné spolužačce ..(25.5.2008)