• Phobia

Český pokus o vtipnou noir detektivku naprosto dokonale minul můj vkus, můj zrak a sluch bohužel nikoliv. Ach, ta lidská zvědavost, ta může být mimořádně zhoubná! Jsem se u toho měla smát, jo? No tak teda dodatečně ha-ha... ha. Nevím, jestli bych podobné znechucení a trapnost vnímala i při sledování divadelní hry, ale nebudu to testovat ani za zlatou svini. Doma mám přece jen kouzelný čudlík, co mě podobných hovadin zbaví v okamžiku. Kdyby to tak snadno šlo vymazat i z paměti. Tfujtajxl, never more! 25%(6.3.2011)

Hm, tak vidím, že úloha obhájce českých parodií posledních let je zas na mně. No a co, že to byl první Marhoulův film? Naopak bych řekl, že trumfl i některé ostřílené režiséry mazáky. Je tu elegantní švihák Tomáš Hanák (ty jeho "drsné" komentáře jsem opravdu hltal-např. "Hned jak jsem vystoupil, ucejtil jsem, jak se mi lepí na paty. Ale dělal jsem, jakoby nic."), úžasně dementní Pavel Liška ve dvojí roli (jak to ten chlap dělá?), ďábelský mafián Kaiser, Vilma jako Velma, Šteindler jako ředitel blázince (ta jeho scéna s Hanákem byla sice až trapná, ale stejně jsem se musel smát nehybnému obličeji detektiva), Viktor Preiss jako "šikovný" barman, Jaroslav Dušek jako zdeptaný rejža, a pak trio mafiánů Macháček, Čtvrtníček, Táborský. "Roztrhni si kušnu hákem!"; "Nechte si ty vaše K(k)idy" a další skvělé hlášky. Ze scén třeba ty sklenice u Velmy v bytě, nebo taky nerozbitné rádio. Jen jsem nepochopil vsuvku s smraďochem Millerem...mohl by mi ji někdo vysvětlit?(16.12.2007)

Sklepáky mám ráda, obzvlášť Tomáše Hanáka. A takhle povedená stylizace, to se v českém filmu prakticky nevidí. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro 4*, jenže když jsem se po shlédnutí "Mazaného Filipa" zamyslela, uvědomila jsem si, že tento na první pohled báječný film má i několik chyb. Chtělo by to trochu dotáhnout scénář, na detektivku je tu příliš málo napínavá zápletka. A možná bylo trochu zbytečné doslova přecpat film českými hvězdami, z nichž nejméně polovina měla ve filmu jen malý štěk. Přesto rejža Jaroslava Duška je nezapomenutelný. Takže srdce velí 4*, hlava ale kontruje 3* a já se tentokrát přikloním spíš k té hlavě.(17.9.2005)

• Rex Mundi

Fúú, tak ja mám rada paródie aj bláznivé komédie aj všeličo... a veľa znesiem... ale toto bol jeden veľký trapas od začiatku do konca. 1 hviezda za tie hlášky a parodovanie, ktoré som ešte bola ochotná akceptovať. Ale nezasmiala som sa ani raz.(7.11.2011)

Všechno je fajn, stylovost je prostě dokonalá, ale když nejvíc sexy postava ve vašem filmu je žena s obličejem Lexe Barkera, jde to už žďabec do kopru. Místy zbytečně ukřičený film, zbytečně vyzpívaný, ale jinak... napotřetí mi to sedlo jako Mafie 2 na hardisk a bylo zase dobře.(25.8.2013)