Film v kterym Hanak chrli jednu hlasku za druhou a je zde par trapnejch parodii napr na batmana.(29.1.2005)

• Jamal

Jestli je nějakej film, kterej se mi za poslední léta z české kinematografie ( kterej jsem viděl ) nelíbil, byl to právě tento. Ale scénky kdy se jezdí po rovné silnici a řidič ( Hanák ) kroutí volantem jak do zatáček mě opravdu dokážou na chvilku bobavit. (( ::(16.11.2005)

Hm, tak vidím, že úloha obhájce českých parodií posledních let je zas na mně. No a co, že to byl první Marhoulův film? Naopak bych řekl, že trumfl i některé ostřílené režiséry mazáky. Je tu elegantní švihák Tomáš Hanák (ty jeho "drsné" komentáře jsem opravdu hltal-např. "Hned jak jsem vystoupil, ucejtil jsem, jak se mi lepí na paty. Ale dělal jsem, jakoby nic."), úžasně dementní Pavel Liška ve dvojí roli (jak to ten chlap dělá?), ďábelský mafián Kaiser, Vilma jako Velma, Šteindler jako ředitel blázince (ta jeho scéna s Hanákem byla sice až trapná, ale stejně jsem se musel smát nehybnému obličeji detektiva), Viktor Preiss jako "šikovný" barman, Jaroslav Dušek jako zdeptaný rejža, a pak trio mafiánů Macháček, Čtvrtníček, Táborský. "Roztrhni si kušnu hákem!"; "Nechte si ty vaše K(k)idy" a další skvělé hlášky. Ze scén třeba ty sklenice u Velmy v bytě, nebo taky nerozbitné rádio. Jen jsem nepochopil vsuvku s smraďochem Millerem...mohl by mi ji někdo vysvětlit?(16.12.2007)

• Hitman_47

Já věděl, proč jsem se od této rádoby parodie na americké gangster filmy držel dál. On už ten trapný a velice stupidně znějící název napovídá, že se můžem těšit na sračku nevídaných nekvalit. Máme tu hodně moc špatné herecké výkony, dementní dialogy a grandiozně mnoho trapných vtipů....a ty nevtipy stály taky za hovno (a jejich posláním je právě pobavit....ale tady to dokázaly taky posrat). Pardon, že to říkám, ale: "Marhoul je pyča"....tato 3 slova dávají dohromady velice trapnou a velice primitivní (leč pravdivou) poznámku, ALE sedne to k tomuto filmu....MUEHAHAHAEHEHEHHE...ne, to opravdu není vtipné, stejně jako celý film. TEČKA.(22.8.2005)

Filip ma jeden hlavni nedostatek, ktery shrnuli sami tvurci filmu cedulkou na aute hlavniho hrdiny - shit happens, shit still happens! Zkratka dej se dost vlece, reci Marlowa (Hanaka) se dost brzy omrzi. Hlavne proto ze jsou debilni - Chandlera jsem cetl a on je narozdil od Marhoula opravdu vtipnej a cool. Par scen je vazne dobrejch - treba u Velmy, u sefa blazince Steindlera, gangsteri... Jako celek ale rozpacite(10.3.2005)

• - Sám režisér do filmu vložil 5 miliónů korun, které si vypůjčil. Bez této investice by podle svých slov nikdy točit nezačal. (hippyman)

• - Teprve od sedmé verze scénáře začínal být Václav Marhoul spokojený. Než padla první klapka, napsal celkem 12 podob scénáře. (hippyman)

• - První český film, který byl komerčně vydán na DVD s komentářem pro nevidomé. (gjjm)