Sklepáky mám ráda, obzvlášť Tomáše Hanáka. A takhle povedená stylizace, to se v českém filmu prakticky nevidí. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro 4*, jenže když jsem se po shlédnutí "Mazaného Filipa" zamyslela, uvědomila jsem si, že tento na první pohled báječný film má i několik chyb. Chtělo by to trochu dotáhnout scénář, na detektivku je tu příliš málo napínavá zápletka. A možná bylo trochu zbytečné doslova přecpat film českými hvězdami, z nichž nejméně polovina měla ve filmu jen malý štěk. Přesto rejža Jaroslava Duška je nezapomenutelný. Takže srdce velí 4*, hlava ale kontruje 3* a já se tentokrát přikloním spíš k té hlavě.(17.9.2005)

70% - Škoda několika dějově hluchých míst a spíše trapných reminiscencí na slavné filmy. Jinak se jedná o přehlídku krásné studiové filmařiny s typickou sklepáckou nadsázkou, jež je mi čím dál sympatičtější. Zábavný film pro ty, co se nebojí nekriticky přihlížet stylistickému paskvilu jen pro jeho unikátní druh humoru.(15.7.2010)

Jsem si vědom různých chyb a nedotažení, taky to byl Marhoulův debut, ale v podtstatě mě překvapilo, jak účinně na mě vtip tohoto snímku zapůsobil. Nejen ten parodický, prostě všechen ;-) 70%.(29.10.2007)

Přehršle hlášek a přirovnání, snaha být vtipný každou vteřinu a předsevzetí přinést humor pro všechny skupiny - to vše tenhle film trochu brzdí. Jinak je to zábava, která má tu výhodu, že pro zlepšení nálady si může divák pustit jakýchkoliv deset minut filmu a nebude zklamán.(18.12.2008)

• Enšpígl

Nejvíce mě mrzí, že se nepodařilo dostat do filmu naprosto žádnou atmosféru která byla třeba v seriálu s Philem Marlowem a byť je to parodie, film na mě působil jako ž enemá život.Nebudu jen hanobi tnašel jsme si i pomerně dost dobrých hlášek a ten kdo nemá averzi na Hanáka jako já může klidně 1* připdat.Škoda že tenhel film nedělal nejaký mazaný Filip, třeba by dopadl lépe.(7.7.2006)