• zelvopyr

Perfektní příklad odfláknuté režijní práce.... Výtečný studijní materiál, dokazující, v čem se liší filmařina od divadla... Prostě fakt nepovedený převod do filmu a zoufale zazděná kultovní látka.(3.12.2006)

Film v kterym Hanak chrli jednu hlasku za druhou a je zde par trapnejch parodii napr na batmana.(29.1.2005)

Líbí se mi angličtí magoři (Monty Python), líbí se mi i čeští magoři (Sklep). A velkou pusu za ta božsky vymakaná prdle praštěná fríkulin přirovnání.(21.6.2008)

Sklepáky mám ráda, obzvlášť Tomáše Hanáka. A takhle povedená stylizace, to se v českém filmu prakticky nevidí. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro 4*, jenže když jsem se po shlédnutí "Mazaného Filipa" zamyslela, uvědomila jsem si, že tento na první pohled báječný film má i několik chyb. Chtělo by to trochu dotáhnout scénář, na detektivku je tu příliš málo napínavá zápletka. A možná bylo trochu zbytečné doslova přecpat film českými hvězdami, z nichž nejméně polovina měla ve filmu jen malý štěk. Přesto rejža Jaroslava Duška je nezapomenutelný. Takže srdce velí 4*, hlava ale kontruje 3* a já se tentokrát přikloním spíš k té hlavě.(17.9.2005)

• Kulmon

Jako divadelní hra to asi může být podařené představení, ovšem převedení této hry na filmové plátno se mi příliš nezamlouvalo. Zpracování příliš očividně dávalo najevo, že se jednalo o kýčovitou parodii, bez jakékoli šťávy. Jediným plusem tak jsou herecké výkony. V mnoha miniaturních roličkách se objevují výteční herci, na kterých je vidět, s jakou chutí své postavičky zahráli.(24.10.2007)