poster

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál)

Drama

Česko, 2003, 13x57 min

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík, František Němec, Andrea Čunderlíková, Jaromír Hanzlík, Hana Maciuchová, Tatiana Vilhelmová, Saša Rašilov nejml., Tomáš Töpfer, Barbora Hrzánová, Ondřej Brousek, Elin Špidlová, Gregor Bauer, Robert Jašków, Naďa Konvalinková, Josef Somr, Miroslav Táborský, Martin Dejdar, Marek Vašut, Zuzana Dřízhalová, Daniela Šinkorová, Radek Zima, Jitka Sedláčková, Otto Lackovič, Stanislav Zindulka, Lubomír Lipský st., Zuzana Bydžovská, Jiří Schmitzer, Lenka Termerová, Petr Štěpánek, Jiří Hálek, Oldřich Navrátil, Jiří Langmajer, Jiří Strach, Simona Postlerová, Jaroslav Šmíd, Jana Synková, Hana Čížková, Daniel Margolius, Vladimír Hrabánek, Taťjana Medvecká, Dana Hlaváčová, Petr Oliva, Karol Csino, Jaroslava Pokorná, Hana Sršňová, Claudia Vašeková, Viola Zinková, Pavlína Mourková, Jaromír Dulava, Roman Hemala, Pavel Kříž, Kristýna Luťanská, Pavel Nečas, Adéla Pristášová, Vítězslav Bouchner, Igor Čillík, Gabriela Csinová, Barbora Fišerová, Hynek Čermák, Hana Briešťanská, Jana Vyšohlídová, Eliška Nezvalová, Renata Rychlá, Jana Sováková, Monika Zoubková, Dáša Kouřilová, Luděk Závora, Miroslava Babůrková, Nina Divíšková, Ernesto Čekan, Jaroslava Obermaierová, Lena Košická, Michal Gulyáš, Martin Janouš, Alena Procházková, Petr Vršek, Marek Ronec, Jiří Král, Aleš Říha
(další profese)
 • Anthony
  odpad!

  Jsem zklamán. V původní sérii byly skvěle napsané postavy a dialogy. Těšil jsem se, jak se budou vyvíjet jejich vzájemné vztahy. Především zde ale bylo několik figur skutečně charismatických (doktorka Fastová, dr. Štrosmajer, dr. Sova starší) či alespoň zajímavých. Všechny nové postavy mi moc zajímavé nepřijdou. A z těch starších jsem zklamán. Někdy mám pocit, že můj oblíbenec Abrhám snad přestává umět hrát. Zvláště v okamžicích kdy jako vypění nebo začně křičet, mu nevěřím (jak skvělá byla např. jeho hádka s Frejem v původní sérii).(10.11.2003)

 • Snorlax
  *

  Málem jsem umřela smíchy při pohledu na Balzerovou číhající za křovím. Paní Eliško, k čemu jste se to, proboha, propůjčila?!? Tvůrce bych zavřela do archivu, aby oprašovali staré snímky, byli by pro film mnohem užitečnější a snad by toho tolik nezkazili. A možná by se mohli i na některé staré seriály podívat, aby pochopili, jak se to má dělat.(1.5.2011)

 • triatlet
  *

  Hrůza! Scénář semlel páté přes deváté. Závěrečné loučení Blažeje s Inou: "Mlč. Nikdy jsi toho moc nenamluvila."(8.7.2008)

 • Skip
  *

  Velmi nepovedený pokus navázat na úspěšný seriál z konce 70. let. Chvílemi to bylo skoro utrpení sledovat.(17.4.2010)

 • CheGuevara
  *

  Ne, nepoučili se. Nemocniční seriál by neměl být o lidech, ale o samotných doktorech. To by na nich mělo být to nejzajímavější. Jejich práce a jejich postoje k ní, které by vytvářely další a další zápletky. Tak jak to dokázala Pohotovost nebo mí milovaní Chirurgové. Tenhle český pokus o oživení legendy dopadl spíš trapasem, než seriózním seriálem.(1.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace