poster

O buchtách a milování (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 38 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Ani půl slova proti nářečí zde použitému, kdyby od půlky protagonistů neznělo tak křečovitě. Na Hané mají evidentně velkou fixaci na buchty, jak mám buchty ráda, hlavně ty s makovó nádivkó, tak tady už jsem z neustálého pohledu na pekáče buchet měla téměř fyzickou potřebu vidět třeba pečenou jitrnici, ač vepřové, na rozdíl od buchet, nežeru. Čeho je moc, toho je příliš, i kdyby to buchty byly. Jak jsou na tom na Hané s milováním nám neukázali, ale hádám, že kdyby to pojali stejně, jako to vzali s těmi buchtami, chtěla bych vidět záznam z pohřbu.(16.3.2014)

 • DaViD´82
  **

  Název jak z laciného art porna, ale je to pohádka. Špatná pohádka. Pro samé mentorování (navíc neskonale hloupé) totiž nezbyl prostor na to nejdůležitější - zábavu. A výborné obsazení s tím nehne ať se snaží sebevíc. O což se, jen tak mimochodem, stejně vůbec nesnaží.(8.6.2008)

 • Mariin
  ****

  Obsahově velmi jednoduchá, ale pěkná pohádka Věry Jordánové. Donutil jako líný Janíček, hanácké kroje i nářečí, kulisy – to se mi moc líbilo.(27.2.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Moc vychovávání na úkor vtipu. V každém případě hanáčtina nemá chybu.(1.9.2005)

 • Fingon
  ****

  Moje oblíbená pohádka...(22.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace