poster

O buchtách a milování (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 38 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Ani půl slova proti nářečí zde použitému, kdyby od půlky protagonistů neznělo tak křečovitě. Na Hané mají evidentně velkou fixaci na buchty, jak mám buchty ráda, hlavně ty s makovó nádivkó, tak tady už jsem z neustálého pohledu na pekáče buchet měla téměř fyzickou potřebu vidět třeba pečenou jitrnici, ač vepřové, na rozdíl od buchet, nežeru. Čeho je moc, toho je příliš, i kdyby to buchty byly. Jak jsou na tom na Hané s milováním nám neukázali, ale hádám, že kdyby to pojali stejně, jako to vzali s těmi buchtami, chtěla bych vidět záznam z pohřbu.(16.3.2014)

 • sportovec
  *****

  Profesionalita, která nic nepředstírá, výsledek, který si nemusí na nic hrát. Prostota výpravy, průzračnost děje a krystalická čistota vrcholů hanáctví, to všechno vtahuje vděčného diváka do děje, který nenudí a neomezuje se přitom na pouhé pobavení. Syntéza lenosti u obou mladých lidí i jejich nenásilná náprava, živená špičkovou režií Jordánové i hereckým výkonem Donutilovým za aktivního přispění několika dalších, z nichž nejvíce na sebe upozorňuje předčasně zesnulá Vlasta Fialová. Brněnský příspěvek si poprávu může dělat nároky na zařazení do zlatého fondu české filmové i televizní pohádky; tím spíše na dostupnost na DVD nosičích.(8.6.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Moc vychovávání na úkor vtipu. V každém případě hanáčtina nemá chybu.(1.9.2005)

 • DaViD´82
  **

  Název jak z laciného art porna, ale je to pohádka. Špatná pohádka. Pro samé mentorování (navíc neskonale hloupé) totiž nezbyl prostor na to nejdůležitější - zábavu. A výborné obsazení s tím nehne ať se snaží sebevíc. O což se, jen tak mimochodem, stejně vůbec nesnaží.(8.6.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Miroslav Donutil ve skvělé pohádce.(24.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace