Arthur

Arthur

Komedie / Romantický

USA, 1981, 97 min

Remake se mi líbil více, ale nejspíš to je tím, že jsem ho viděl dříve.(14.10.2013)

Hvězdu přidávám za skvělý dabing O.Kaisera (Dudley Moore) a .V.Ráže (John Gielgud) A to já dabing nemusím,jenže tohle je stará dobrá kvalita, jedna z mnoha posledních........ ( rok 2000 tuším ! ) ČESKÁ TELEVIZE !! Dnes(30,5.2009) na Cinemaxu a ten dabing HRŮZA !!!!!!!!!(6.12.2007)

Dudley Moore a žánr "romantická komedie", to spojení jde perfektně k sobě. Jen někdy to bylo ještě víc zábavnější a romantičtější (např. ROMANTICKÁ KOMEDIE s Mary Steenburgen nebo NEVĚRNĚ TVÁ s Nastassjou Kinski).(18.8.2014)

• Houdini

Oscar 2 : Herec VR - John Gielgud, Píseň - "Best That You Can Do" + 2 nominace: Herec HR - Dudley Moore, Scénář(30.3.2004)

• Chrustyn

Romantická komedie o bohatém spratkovi, který se zamiluje do průměrné ( v podání Lizy Minnelli i vyloženě ošklivé) ženy. Dudley Moore mi spíše než zábavný přišel otravný a Liza Minnelli je Liza Minnelli. Překvapuje mě, že i takto průměrné filmy jsou v dnešní době "remakovány".(6.8.2011)

• - Keď Dudley Moore (Arthur) dostal ponuku účinkovať vo filme, došlo k nedorozumeniu a on sa spočiatku domnieval, že ide o snímku, ktorá pojednáva o kráľovi Artušovi. (m.a.t.o.)

• - Kay Lenz chcela veľmi získať hlavnú ženskú rolu vo filme, pretože jej predchádzajúce pokusy stať sa filmovou hviezdou zlyhali. (m.a.t.o.)

• - Keď sa natáčala scéna, kde vystupoval Dudley Moore (Arthur) s losou hlavou, jeden z osvetľovačov sa na tom údajne zabával až tak dobre, že spadol z rebríka. (m.a.t.o.)