poster

Becket

 • Velká Británie

  Becket

 • slovenský

  Becket

Drama / Historický / Životopisný

Velká Británie, 1964, 148 min

 • Javert
  ****

  Povedený, historicky poměrně věrný film, jehož největší předností jsou herecké výkony dvou hlavních představitelů - O'Tooleho Jindřich je snad ještě lepší než Burtonův Becket. Kámenem úrazu je však to, že na filmu je až moc vidět jeho "divadelnost". Místy je to hodně statické a vzhledem k délce stopáže se člověk aspoň na chvíli neubrání nudě.(10.5.2009)

 • MrCreosote
  ****

  Tempo by potřebovalo popohnat střihačskými nůžkami (opravdu je nutný dvouminutový záběr na procesí mnichů?), nicméně i tak nám tu zůstává kvalitní historické drama se solidním Burtonem, ale hlavně výtečným O'Toolem, který se s rolí Jindřicha dokonale sžil a věřil jsem mu každé gesto. Měl to také usnadněné tím, že tato role mu poskytovala mnohem více prostoru pro vyjádření vnitřního boje a emocí než role Becketa, která přecijen nepřekypovala nějakou přehnanou citovostí.(14.10.2009)

 • LiVentura
  *****

  Mladí fenomenální britští herci rozehrávají drama života a smrti, idéálů a cti, duševní síly a pravdy proti tuhé moci.!(3.10.2009)

 • aniiicka
  *****

  Film o přátelství a moci a jak už zde bylo řečeno především - herecký koncert dvou nezapomenutelných vynikajících herců britské kinematografie. Peter O'Toole si postavu Henryho II. zahrál i o čtyři roky později v úžasném snímku Lev v zimě. Henry II: It's too funny! Becket is the only intelligent man in my kingdom, and he's against me!(19.7.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Podle divadelní hry vznikl snímek, který vypadá jako divadelní hra převážně o dvou hercích. Poutavé dialogy, výborné duo ale nepříliš profesionální režie, která by dokázala poutavěji odvyprávět celý dvou a půl hodinový snímek.(2.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace