Silné po herecké stránce, přesto mám pocit nevyužitého potenciálu.(2.11.2008)

Už samotný úvod - poprava upálením - dává tušení mimořádného zážitku. Výtvarná představivost indického režiséra Shekhara Kapura je hodně znát. Má nejoblíbenější herečka Cate Blanchett podává v roli královny Alžběty strhující výkon, po právem nominovaném na Oscara. Jestli máte rádi, jako já, inteligentní historická dramata, je Elizabeth pro vás jasnou volbou. A jen tak na okraj - dokonce i fotbalový fanoušek si tu něco najde. Jedné z větších rolí se tu zhostil a nutno říci, že zdařile, legendární útočník Manchesteru United Eric Cantona :o)(20.4.2003)

Velmi povedený historický film s dobře zvolenými herci.;-)(13.9.2009)

Ufňukaná Cate Blanchett, hudba nacpaná všude a především tam kam se hodí nejlépe ticho a neschopnost scénáristy (režiséra?) napsat dialogy, kterým se dá věřit, způsobují, že se ani filmu nedá věřit (všichni nadšení nechť se podívají na Marketu Lazarovou nebo na Údolí včel). Dvě z tří hvězdiček jsou za kameru a kostýmy.(4.10.2005)

Rozpočet $30miliónov Tržby Celosvetovo $82,150,642(16.5.2006)