poster

Královna Alžběta

 • Velká Británie

  Elizabeth

 • Slovensko

  Kráľovná Alžbeta

 • Slovensko

  Alžbeta

Drama / Životopisný / Romantický / Historický

Velká Británie, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  *****

  Dokonale natočený film o jedné z nejmocnějších královen historie, královně Elizabeth. Ženě, která proto aby mohla vládnout ve světě mužů musela mít i mužské srdce. 9/10(9.5.2007)

 • Vitex
  ***

  Ufňukaná Cate Blanchett, hudba nacpaná všude a především tam kam se hodí nejlépe ticho a neschopnost scénáristy (režiséra?) napsat dialogy, kterým se dá věřit, způsobují, že se ani filmu nedá věřit (všichni nadšení nechť se podívají na Marketu Lazarovou nebo na Údolí včel). Dvě z tří hvězdiček jsou za kameru a kostýmy.(4.10.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Vládnout srdcem z Richmondského paláce a brzy mít svou hlavu vystavenou v Toweru, a nebo z Richmondského paláce vládnout hlavou a srdce nechat v Toweru navždy zavřené? Okolnosti a zkušenosti královně Elizabeth ukážou, že cesta ke stabilitě vede přes zatvrzelost, chlad a absenci milosrdenství znovunabytého panenství, aneb zjednodušeně řečeno bez pohlavního styku více sťatých katolíků.. Po formální stránce od Kapura tradičně vytříbené, G.Rush jako vládkynin Berija dokonalý, podobně jako sama představitelka Virgin Queen. Škoda jen, že úlitba filmové romantizaci a dramatizaci na úkor historické věrnosti (soapoperový vztah s Robertem Dudleyem) nakonec vykázala spíše kontraproduktivní charakter..(8.3.2016)

 • k212
  *****

  Jsem přesvědčena, že Královna Alžběta má mnohem větší sílu než o podobné době pojednávájící Zamilovaný Shakerspeare. A samozřejmě, že ten zbaštil mnohem víc ocenení, kupříkladu za roli Alžběty dostala Oscara Judi Denchová. Nic proti, zcela si sošku zasloužila, vždyť byla za vedlejší herecký výkon, ale Gwyneth Paltrow prostě na Cate Blanchetovou nemá. Ta totiž podává v Alžbětě nesmírně zajímavý herecký a vyzrálý výkon. Myslím, že je to jasná vypovídací schopnost o tom, že normální Evropan nemůže brát Oscary moc vážně.(5.3.2005)

 • ajuska
  ****

  Kvalitní historické drama, ve kterém se nedočkáte velkých bitev, ale pouze zákulisních snah panovnice o správná rozhodnutí. Škoda jen, že film občas nefunguje tak, jak by mohl, některé situace jsou dramaticky nezvládnuté a také jsem měla chvílemi chaos ve všech těch mužích, které se kolem Alžběty pohybují a sledují různé cíle (ale to by asi spravilo doplnění vzdělání o anglických dějinách).(24.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace