"Jiný" historický film, encyklopedie intrikaření, výrazná obrazová stránka a přesná Cate Blanchett. K tomu mrazivá parafráze na Kmotra (ano, dějiny se točí v kruzích) a ještě mrazivější závěrečná Alžbětina proměna, která je lehce čitelnou metaforou vízěztství velkých dějin nad osobní historií.(18.2.2008)

Ráda bych využila této příležitosti, abych filmařům sdělila takový drobný detail: pokud někomu v jedné scéně necháte podříznout hrdlo, pak je vysoce nepravděpodobné, že dotyčná oběť padne okamžitě mrtvá k zemi a cestou neutrousí ani kapku krve. Neváhám takovou scénu nazvat píčovinou a pro studijní účely doporučuji vygůglit jméno Clint Malarchuk nebo Richard Zedník. Film samotný se mi navzdory kvalitnímu hereckému obsazení a věrně působícím kulisám i kostýmům táhl jako chrchel po futru, v nejmenším mě neláká si v budoucnu intriky kolem "kacířské" anglické královny zopakovat - bylo to podstatně nezáživnější, než jsem doufala. 55%(30.10.2012)

Historický film má dobrý zostavený príbeh opierajúci sa o kresťanské konšpirácie v novo nastolenej vláde kráľovnej Elizabeth, miestamy to trošku dejovo spadá do úzadia a potom to pre citeľne chýbajúce odľahčenie príde mierne na zmar, lebo režisér Kapur tak ako v ostatných svojich snímkach postráda nad projektmi určitý nadhľad. Výbornú prácu tu odvádzajú hlavne herci ako Cate Blanchett a Geoffrey Rush, práve vďaka ním je dej o kúsok pestrejší než by sa mohol na prvý pohľad zdať, Fiennes už pôsobí trošku ošúchane. Zatiaľ film hodnotím presnejšie na 70% ale prikláňam sa dole na 3, možno ďalšie pozretie mierne popraví chuť. ║Rozpočet $30miliónovTržby USA $30,082,699Tržby Celosvetovo $82,150,642║ za minimálny rozpočet dosť slušný historický film(9.3.2008)

Napoprvé mi připadalo jakési mdlé. Před druhým zhlédnutím mě zřejmě někdo profackoval a já se vzpamatovala a jen němě sledovala cestu idealistické dívky k moci, ztrátě iluzí a nabytí panenství. Co na tom, že historická fakta občas potichu zavzlykají, známé události se přesouvají v čase a interiéry působí poněkud vyrudle. Cate a zbytek ansámblu na to dávají zapomenout (jen si marně pokouším vybavit, koho hrál nejnovější Bond) a už odškrtávám dny do premiéry Zlatého věku.(2.9.2007)

• WANDRWALL

Tohle není o podstatě života a zásluh královny Alžběty a Zlatého věku renesančního divadla.(15.8.2010)

• - Hned zpočátku filmu projíždí Alžběta pod známým mostem "Bridge of Sighs" ve studentském městě Cambridge, třebaže byl postaven až v roce 1831 (zhruba dvě století po smrti královny). (Rodriguez)

• - Hlavní role byla nabídnuta i Nicole Kidman. (-bad-mad-wolf-)

• - Kostým, který má Cate Blanchett během korunovace, je založen na korunovačním portrétu královny Alžběty. (Elisebah)