poster

Královna Alžběta

 • Velká Británie

  Elizabeth

 • Slovensko

  Kráľovná Alžbeta

 • Slovensko

  Alžbeta

Drama / Životopisný / Romantický / Historický

Velká Británie, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Bezchybně obsazené role, to především. Sir Francis Walsingham jako muž, stojící v pozadí a přesto významně se podílející na zásadních rozhodnutích a událostech, je v podání Geoffreyho Rushe jedním z nejlepších faktorů filmu, kterému dále kraluje (eh) Cate Blanchett v roli titulní. Dobří jsou i Fienes, Attenborough, Cassel a Eccleston. Vynikající je rovněž výtvarná stránka, pozornost upoutají jak kostýmy a makeup, tak i výběr natáčecích lokací.(2.4.2011)

 • klerik
  ****

  STATOČNÉ SRDCE bez akcie. Nádhera pre ukojenie všetkých intelektuálov. Herci a atmosféra sú najväčšie plus, len reálnosť trochu uberá na atraktívnosti pre bežného diváka. Perfektný zážitok pozrieť sa na ZAMILOVANÉHO SHAKESPEAREA z druhej strany...(18.10.2005)

 • Pepinec
  **

  Z tohohle bijáku jsem byl vážně hotovej. Ale ne proto, že by svou úrovní odpovídal počtu oscarových pečetí, ale protože ho sponzoroval Clavin... Šmankote, já přece vím, že je Cate fakt dobrá hérečka. Kdyby mně zavolala a zeptala se, já bych jí to u večeře klidně řekl. Také jsem kdysi při jedné hodině dějepisu slyšel, že Elizabeth byla fakt dobrá královna. S tou bych tedy na večeři nešel, protože bych se nerad nechal prohlásit za kacíře, až bych po ní dojel zbytky, ale už jenom to, že si informaci o její výjimečnosti pamatuji, mi bohatě stačí. Přehlídku drahého a načančaného kýče doprovázeného vznešenými žvásty, které by nevypadly ani ze zhuleného Macháčka, si pro příště odpustím, protože mi to celé nepříjemně připomínalo právě ony nekonečné hodiny dějepisectví. No, a tak proč jsem se na to já chytrák teda koukal? Jejda, protože jsem slyšel o těch všech Oscarech a tady je to rudé, jako kandidátky v dnešních volbách...(21.10.2012)

 • B!shop
  ****

  Zatimco druhej dil si hraje na historickej velkofilm, jednicka je komorni historicky drama, ktery to vse ukazuje vicemene bez prikras. I kdyz je ale fakt, ze to obcas zacne lehce pripominat telenovelu. Jinak celej dej je takovej dost jednoduchej a stereotypni, kde nekdo neustale kritizuje a pomlouva Alzebtu, neco vecne nekdo resi, vsichni se tvari strasne vazne a v tom vsem se mota Alzbeta, ktery nakonec dojdou nervy a sereze ty zmrdy na jednu hromadu. Nicmene Diky kvalitnimu hereckymu obsazeni v cele s Ecclestonem a Rushem se na to docela dobre kouka. Co se tyce Blanchett v jedny ze svejch prvnich roli, je perfektni, ale obcas jsem ji neco precejen neveril. Pokud cekate bitvy, tak ruce pryc, ale jako syrovy drama to funguje solidne a ty 4* to da.(29.11.2009)

 • Dadel
  ****

  Velmi věrné zpracování historické látky. Indický režisér prokázal obdivuhodný cit při adaptaci filmu z jemu tak cizího prostředí. Životní role Cate Blanchettové.(23.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace