Správná věc

Getting It Right

Komedie / Drama

Velká Británie, 1989, 102 min

Moc příjemný filmeček, u které jsem se nasmál, uronil pár slz a uvědomil si, jak je ten náš život rozmanitý a jak je těžké najít toho pravého/tu pravou. A většinou to napoprvé nevyjde. Zvláště pokud jste nesmělý mladý muž. ---Úžasná věta z filmu: „Nesnaž se být milován, ale prostě jen miluj!“(25.2.2007)

No tak nevím. Začíná to jako suchá britská černá komedie s bizarními až obskurními postavičkami (včetně hlavního hrdiny - ještě v 31 letech panic) a jako takové to velmi dobře funguje. Skvělá je Helena Bonham Carter, je vidět, že už tehdy měla tyhle úleťačky v krvi, včetně její rodiny, ale i další (Joan, teplí hoši Harry a Willfred,..). V polovině se to ale všechno překlopí do takového normálního dramatu o hledání sebe sama a nenaplněných láskách (Joan shodí paruku, HBC se vdá a ani to nevidíme a hlavní hrdina se úplně normálně zamiluje). Samostatně by to bylo zajímavé, ale po první půlce se mi nepodařilo na tuhle vážnější notu naladit.(30.10.2010)

Příběh mladého nesmělého kadeřníka Gavina, který není gay, ale panic trpící syndromem příliš ustarané matky, spočívá v klasické zápletce..Kadeřník potká ulítlou dívku ze které se stane chameleon. Chameleon se změní na extravagantní dámu. Extravagantní dáma kadeřníka nemiluje. Kadeřník ztratí chameleona i extravagantní dámu. Kadeřník potká kadeřnici. Kadeřnice miluje kadeřníka, kadeřník získá kadeřnici která se změní v srdcové eso. Getting It Right je docela příjemná komedie, místy hodně podobná tomu, čemu optimisti říkají život.(14.12.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $960,385Tržby Celosvetovo $-(14.5.2009)

Od vzhliadnutia tejto komedie, budem svojmu kadernikovi hovorit, odbornik na manipulaciu s ludskymi vlasmi.Najlepsia je navsteva u lorda,otca Minervy.(9.8.2012)

• John Gielgud