Správná věc

Getting It Right

Komedie / Drama

Velká Británie, 1989, 102 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $960,385(15.2.2007)

Moc příjemný filmeček, u které jsem se nasmál, uronil pár slz a uvědomil si, jak je ten náš život rozmanitý a jak je těžké najít toho pravého/tu pravou. A většinou to napoprvé nevyjde. Zvláště pokud jste nesmělý mladý muž. ---Úžasná věta z filmu: „Nesnaž se být milován, ale prostě jen miluj!“(25.2.2007)

Sterilné.Hlavný hrdina charizmu nevidel a mám trochu problém s žánrovým zaradením.Na drámu moc povrchné, málo vážne a na komédiu - s nulovým obsahom humoru - dosť nefunkčné. Helena hrá malú, prakticky bezvýznamnú rolu a celkovo scenár vlastne nemá čo ponúknuť.Vývoj hlavnej postavy postupuje odnikiaľ nikam a to že si niekto začne viac veriť, pôsobí v snímku o single tridsiatnikoch dosť naivne.Vo výsledku ide o lepší priemer, nič na Getting It Right nedokáže naštvať alebo uraziť, ale keď sa to tak vezme, na rovnakú tému už bolo natočených množstvo lepších filmov a keby som to býval nevidel, môj svet by sa nezrútil. 50%(16.5.2013)

Příběh mladého nesmělého kadeřníka Gavina, který není gay, ale panic trpící syndromem příliš ustarané matky, spočívá v klasické zápletce..Kadeřník potká ulítlou dívku ze které se stane chameleon. Chameleon se změní na extravagantní dámu. Extravagantní dáma kadeřníka nemiluje. Kadeřník ztratí chameleona i extravagantní dámu. Kadeřník potká kadeřnici. Kadeřnice miluje kadeřníka, kadeřník získá kadeřnici která se změní v srdcové eso. Getting It Right je docela příjemná komedie, místy hodně podobná tomu, čemu optimisti říkají život.(14.12.2006)

Jednatřicetiletého londýnského panice čeká i přes jeho nevědomost nejdivočejší večírek jeho života. A kdo ví, možná že jedním z hostů bude i láska... Scénář : Elizabeth Jane Howard. Kamera - Clive Tickner. Hudba - Colin Towns.(19.5.2011)

• - Postavu ženy na párty si zahrála scenáristka Elizabeth Jane Howard. (Terva)