Správná věc

Getting It Right

Komedie / Drama

Velká Británie, 1989, 102 min

No tak nevím. Začíná to jako suchá britská černá komedie s bizarními až obskurními postavičkami (včetně hlavního hrdiny - ještě v 31 letech panic) a jako takové to velmi dobře funguje. Skvělá je Helena Bonham Carter, je vidět, že už tehdy měla tyhle úleťačky v krvi, včetně její rodiny, ale i další (Joan, teplí hoši Harry a Willfred,..). V polovině se to ale všechno překlopí do takového normálního dramatu o hledání sebe sama a nenaplněných láskách (Joan shodí paruku, HBC se vdá a ani to nevidíme a hlavní hrdina se úplně normálně zamiluje). Samostatně by to bylo zajímavé, ale po první půlce se mi nepodařilo na tuhle vážnější notu naladit.(30.10.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $960,385Tržby Celosvetovo $-(14.5.2009)

Moc příjemný filmeček, u které jsem se nasmál, uronil pár slz a uvědomil si, jak je ten náš život rozmanitý a jak je těžké najít toho pravého/tu pravou. A většinou to napoprvé nevyjde. Zvláště pokud jste nesmělý mladý muž. ---Úžasná věta z filmu: „Nesnaž se být milován, ale prostě jen miluj!“(25.2.2007)

Tak tenhle film překvapil - moc příjemná člověčina s kapkou anglického černého humoru (především scéna s Mininím otcem je dost dobrá). Oficiálně se píše, že je to romance, ale spíše je to o objevování života a vlastní identity (ne, není to něco jako American Pie, tohle je film pro už trochu odrostlejší). Ve filmu se objeví v jedné ze svých ranných rolí Helena Bonham Carter.(1.11.2006)

Od vzhliadnutia tejto komedie, budem svojmu kadernikovi hovorit, odbornik na manipulaciu s ludskymi vlasmi.Najlepsia je navsteva u lorda,otca Minervy.(9.8.2012)

• John Gielgud

• - Postavu ženy na párty si zahrála scenáristka Elizabeth Jane Howard. (Terva)