poster

Albín jménem Noi

 • Island

  Nói albinói

 • slovenský

  Albín menom Nói

 • anglický

  Noi the Albino

Drama / Komedie

Island / Německo / Velká Británie / Dánsko, 2003, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Islandský film. To je samo o sobě žánrové zařazení... Film ponurý, depresivní, melancholický, tichý, vylidněný, statický, pomalu plynoucí...tolik determinace prostředím. Zároveň ale film silný vnitřně, svým vnitřním pnutím, hlavní postavou - symbolický albín, který ale není zcela bez pigmentu, někdo, kdo se úplně odlišuje, myslí, jedná a vypadá jinak... Albín je ale od slova albus - bílý, což je barva ústřední a vícevýznamová - barva sněhu, přeneseně smrti, ale i čistoty, klidu... Albín Noi je zřejmě umělecká fikce (podívejte se na DVD na bonusové materiály, původně to měla být komiksová postavička...), symbolická postava, která má ale pro neislandského diváka váhu reality. Takhle vypadá život na Islandu. Co když ale ne? Třeba je to jen podobenství o se systémem nekompatibilním člověku mající univerzální platnost pro jakékoliv lidské společenství... Každopádně je to ale silný a hluboký film...(14.8.2008)

 • T2

  Rozpočet €1,1miliónaTržby USA $60,555Tržby Celosvetovo $1,317,132(30.12.2009)

 • Nathalie
  ****

  /Hořko/sladkých sedmnáct v zemi ledu a sněhu. Albín reprezentuje starou dobrou školu mrazivého severského humoru, ale pod strohými dialogy a úsečnou rytmikou tepe absurdně komediální srdce a pumpuje do diváka ironii i poetiku dospívání. Další nenápadný film o outsiderovi, který chce rozetnout bludný kruh uvnitř.Navíc si po tomhle islandském kousku začnete vážit rodičů. Tedy otce. Pokud není posedlý Elvisem a zpíváním karaoke:)(28.9.2007)

 • rawen
  ****

  Taková typicky islandská ponurá bajka, která skončí jinak, než by kdo čekal... Zajímavé, bohužel ale ne dechberoucí. 7/10(6.11.2010)

 • Aky
  ****

  V tom filmu se prakticky téměř nic neděje, a když se děje, tak do té míry pomalu a nenásilně, až si toho jeden skoro ani nevšimne. A přesto je to síla. Vyvěrá ze syrovosti, nevlídnosti, ponurosti, chladu a lhostejnosti Islandu. Opravdový, zcela originální zážitek.(12.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace