Závod o velkou cenu

Nacionalna klasa

Komedie

Jugoslávie, 1979, 105 min

• JohnnyD

Prázdne etudy z prázdneho života prázdneho hlavného hrdinu. Strašne zle nakrútená až ubíjajúca nuda (reálne som zaspával). V žiadnom prípade sa nejedná o komédiu, je tu len zopár odľahčenejších scén a i tie sú mizerne nakrútené, že akýkoľvek komický potenciál z nich mizne (jediný, kto ako tak robí humor, je skvelý Danilo Bata Stojković). Navyše až okato je to podobné Kad budem mrtav i beo, kde taktiež hral hlavného hrdinu Dragan Nikolić...(17.11.2013)

Titulní postava je flákač, rádoby rebel, který se neustále prohání ve své otřískané bugatce ulicemi, má strach z jakýchkoliv závazků a povinností, jeho jediným cílem je zúčastnit se závodu o velkou cenu. Do jeho cíle se však postupně vkrádají různé překážky svatbou počínaje a nepříliš dobrovolným vstupem do armády konče. Film je spíše odlehčený a komediálně laděný.(10.2.2004)

Dragan Nikolić disponuje širokým hereckým rejstříkem a nesporným komediálním talentem, přesto kdykoliv si vzpomenu, jak naskakuje do své bugatky a vyráží do ulic, nebo na flákače Džimiho Bárku z filmu "Až budu mrtev", přepadá mne neodbytně hnusná myšlenka, nakolik musel všechny ty libové frajery hrát, či zda nebyli jen obrazem jeho přirozenosti…(i když je to v podstatě jedno.) 90%(9.6.2008)