Merlin (TV film)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Akční

USA / Velká Británie, 1998, 182 min

Je to Tv film takže slabšie triky, trochu dlhá stopáž. Herci dobrí, hlavne trojica M.Richardson, S.Neill, H.Bonham Carter, bol aj humor, aj kúzla aj šťastný koniec.(3.9.2010)

Má nejoblíbenější verze tohoto období :) ... když jsem byla malá, často to dávali v televizi a já se na to vždy těšila a napjatě čekala ... je to jedno z nejkrásnějších fantazy, co znám. Já nehodnotím triky, ale příběh a ten je opravdu nádherný,neotřelý a naprosto originální. Výborné herecké výkony a ke všemu i krásné herečky.(19.1.2013)

S mistrovsky natočeným a magicky laděným Excaliburem (který osobně považuji za zdaleka nejzdařilejší adaptaci artušovské legendy) samozřejmě tento televizní počin srovnávat nelze... Bylo by to nakonec i nespravedlivé, už třeba jen co se rozpočtu týče. Na televizní standart ovšem více než slušné.(14.9.2009)

Nadprůměrně dobrý televizní film, na kterém jeho televiznost ani není znát, nádherný příběh, který až vyčerpávajícím způsobem mapuje život jedné z hlavních postav Artušovské legendy kouzelníka Merlina, velmi vydařené fantasy s prakticky dokonalou hudbou(1.12.2004)

Na obvyklé televizní poměry je tohle vysoký nadprůměr - dobrá výprava, vcelku ucházející triky (rozuměj, nevzbuzují hlasitý smích, jen občasné ušklíbnutí), zvládnutá atmosféra "mystického" středověku a v neposlední řadě herecký ansábl, jemuž snad nelze nic vytknout (možná až na trochu prkenou Lenu Headey) . Kdyby se posílila triková stránka filmu, která je jeho nejslabší částí, mohl by směle do kin. Jo, a výkon Mirandy Richardson jako královny Mab je prostě lahůdka!(1.9.2009)

• - Steve Barron soutěžil o cenu Director Guild of Amerika v kategorii význačný režijní úspěch. (Terva)

• - Martin Short soutěžil o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

• - Sam Neil soutěžil o Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)