Merlin (TV film)

Merlin

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Akční

USA / Velká Británie, 1998, 182 min

Pro mě je osobně Merlin nejpovedenějším a nejpoutavějším filmem z hallmarkské produkce, a to hlavně díky známému příběhu a úžasným hercům. Miranda Richardson je jako Mab dokonalá a Sam Neill s Isabellou Rosselliny tomu dodali ještě více šťávy. Nádherný soundtrack a úžasné exteriéry a interiéry dělají z Merlina ukázkovou podívanou pro všechny, kteří mají rádi anglickou historii a nepotrpí si na vypiplaných efektech (které jsou ale i tak dost dobré). Zkrátka snímek, na který se jednou za čas rád kouknu, i když ho znám už nazpamět.(19.2.2011)

• Philippa

Mám ráda fantasy. Mám ráda legendu kolem Merlina, Artuše a kolem rytířů kulatého stolu. Tenhle film už ale tolik ráda nemám.....alespoň ,že na konci zůstalo poslední kouzlo , protože jinak bych ty tři hodiny považovala za ztrátu času....(29.10.2008)

80% - Merlin s výborným Samem Neillem je krásná pohádka od začátku do konce. Vizuální (triky sice nejsou zrovna dotažené, ale o to více nápadité) i hudební (Trevor Jones dokonale podpořil epičnost příběhu) stránka filmu na mě udělala velký dojem, a na konci jsem se pochopitelně dojal... However... Vadilo mi, že ne všechny dějové přechody byly úplně hladké. Nějak jsem postrádal více té LEGENDY, více toho RYTÍŘSTVÍ, více MERLINOVY MOUDROSTI, a hlavně více OSOBITOSTI VEDLEJŠÍCH POSTAV... Nevím, jestli se problém nazývá "boj se stopáží", nebo "televizní produkce", popř. "čachry s cílovými skupinami", ale při tak vysoké úrovni mi přišlo jako veklá škoda, že se to nedotáhlo ještě o kousek dál. Zajímavost pro ty, co film mají v originále: Odkud známe hlas skály The Rock of Ages? Že by se Darth Vader (James Earl Jones) zmocnil Excaliburu???(2.7.2006)

Další z legend o Artušovi, Excalibru a Merlinu. Jedna z těch lepších verzí, kde se na tuto legendu díváme z pohledu kouzelníka Merlina, kterého hraje skvělý Sam Neil, i když se jedná o televizní zpracování jsou zde velice solidní triky. Na zabití delšího večera rozhodně potěší.(17.8.2010)

Nato že je to vytvořený pro televizi,je to dost dobrý,řekl bych i na kino.(1.2.2007)

• - Martin Short soutěžil o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

• - Steve Barron soutěžil o cenu Director Guild of Amerika v kategorii význačný režijní úspěch. (Terva)

• - Lynn Kressel soutěžil o cenu Artois v kategorii nejlepší casting. (Terva)