poster

Merlin (TV film)

 • USA

  Merlin

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Akční

USA / Velká Británie, 1998, 182 min

 • Sašenka165
  ****

  Daleko lepší než Excalibur a cokoliv z poslední doby, co se týká stejné tématiky. Mě se tenhle film vážně líbí a Sam Neil se k tomu celkem hodí...(18.11.2007)

 • ork
  ***

  For Me 65%(5.9.2008)

 • NinadeL
  *****

  To nejlepší, s čím jsem se setkala na Hallmarku. Herecky vydatné, poetické a celkově velice kouzelné.(31.8.2011)

 • Faidra
  ****

  Vyznavači artušovské legendy se možná budou zlobit kvůli nemalému množství změn, příznivci fantasy by se mohli cítit dotčeni infantilitou zavánějícími novotami v podobě skřítků a skřetů, milovníci pohádek by mohli protestovat proti drastičnosti a i já, počítající se ke všem třem skupinám, si postesknu nad bezprecedentním odcizením Avalonu starému britskému náboženství (vlastně precedentním, grálu se vedlo dost podobně), tradičně nesympatickou Guineverou v podání mně tradičně nesympatické Leny Headey, kterážto ve mně coby královna vší Británie budila ještě větší odpor než jako královna jistého řeckého města, a několika hluchými okamžiky... ale když ona je to tak skvostná pohádka s moudrými čaroději, dobrými i zlými vílami, gryfy a draky pro dětskou a dětinskou duši, uchu lahodící hudbou Trevora Jonese pro estetickou duši, příběhem pro romantickou duši, Samem Neillem a Rutgerem Hauerem pro ženskou duši, Mirandou, Helenou a Isabellou pro mužskou duši a koncem pro citlivou duši, že Merlin ani nepotřebuje kouzelnou moc k tomu, aby mě očaroval. My dva jsme se neviděli ani poprvé, ani naposled, mistře čaroději...(29.4.2008)

 • Davies182
  ***

  Sam Neil zahrál Merlina skvěle, stejně příjemně mě pak mrazilo z postavy Mordreda, ten herec musí být šílenec! Rozhodně jde o jeden z těch lepších televizních fantasy filmů, a to nejen ve své době, ale i nyní, na počátku 21. století.(22.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace