No mohlo to být mnohem lepší. Prospěla by jistá komprimace událostí a naopak roztažení (z hlediska věnovaného času) několika motivů a situací. Na příšerné herecké výkony si divák zvykne, stejně jako na nehezkou ateliérovost a jednoduchost většiny dialogů. Bohužel ani psychologicky to nejde nijak zvlášť do hloubky.(24.4.2012)

Kromě toho, že to je vynikající seriál, jehož jedinou nevýhodou je evidentní nedostatek peněz na jeho realizaci, je to také případ nejlepší role Vladimíra Javorského. Škoda, že ho většina zná jen z Baronů, protože jeho ztvárnění Morávka bylo exkluzivní!!!(23.6.2011)

Opravdu záslužná práce natočit seriál o těchto třech legendách odboje. Nemyslím, že je nutné hledat historické nepřesnosti v ději za každou cenu (hlavně vše okolo agenta A54), ostatně text na začátku každého dílu hlásá, že o přesnou rekonstrukci nebylo tvůrci usilováno. Ty nejslavnější události jsou popsány poměrně věrně a hlavně neznám film nebo seriál, který by něco zobrazil přesně:). Snad jediné, co mě tedy neustále vytrhávalo z děje, bylo až příliš velké množství detailů v exteriérech. Praha nezapřela, že zestárla (takže omládla:) ) o 50 let od událostí, které seriál sleduje. Moderní fasády, posprejované zdi, nová okna, elektroinstalační skříně z dob socializmu. Toto vše, a ještě více, co by bylo jinde nazváno chybou, mě vytrhávalo z děje. Snad by pomohl větší rozpočet, dát si pozor a výsledný obraz upravit. Postupem času jsem to ale přeci jen vnímat přestal. Možná to chtělo i více rozebrat jednotlivé charaktery, a to ne jen hlavních postav, a snad i trochu více se věnovat tamní společnosti a době. Jinak ale rozhodně Tři králové stojí za zhlédnutí a znovu se opakuji, že natočit o nich seriál je opravdu záslužné. Díky.(16.2.2012)

Velmi zajímavé a napínavé! Javorský zde hrál výtečně.(10.3.2009)

Nadmíru povedený okupační seriál o to zajímavější a cennější, že je inspirován skutečnými událostmi, navíc pro naši historii nesmírně důležitými. Skvělá režie drží celý projekt pevně pohromadě a umožňuje vyniknout jak hercům, tak samotnému scénáři.(1.6.2015)