Kromě toho, že to je vynikající seriál, jehož jedinou nevýhodou je evidentní nedostatek peněz na jeho realizaci, je to také případ nejlepší role Vladimíra Javorského. Škoda, že ho většina zná jen z Baronů, protože jeho ztvárnění Morávka bylo exkluzivní!!!(23.6.2011)

No mohlo to být mnohem lepší. Prospěla by jistá komprimace událostí a naopak roztažení (z hlediska věnovaného času) několika motivů a situací. Na příšerné herecké výkony si divák zvykne, stejně jako na nehezkou ateliérovost a jednoduchost většiny dialogů. Bohužel ani psychologicky to nejde nijak zvlášť do hloubky.(24.4.2012)

Nadmíru povedený okupační seriál o to zajímavější a cennější, že je inspirován skutečnými událostmi, navíc pro naši historii nesmírně důležitými. Skvělá režie drží celý projekt pevně pohromadě a umožňuje vyniknout jak hercům, tak samotnému scénáři.(1.6.2015)

• - V roce 1940 bylo Václavu Morávkovi 36 let, stejně jako Vladimíru Javorskému při natáčení v roce 1998. Josefu Mašínovi bylo 44 let, Karlu Heřmánkovi pak při natáčení 51 let. Josefu Balabánovi bylo 46 let, Janu Vlasákovi bylo v době vzniku seriálu 55 let. (DecentFellow)

• - Podle nedávno - až zázračně nalezeného pitevního protokolu - si kapitán Morávek nevzal život  sám, ale byl zastřelen. (sator)