poster

Řetěz bláznů

 • USA

  Chain of Fools

 • Slovensko

  Reťaz bláznov

Komedie / Krimi

USA, 2000, 94 min

 • gudaulin
  ****

  Řetěz bláznů spadá se série černých krimikomedií, jejichž úspěch odstartoval Guy Ritchie se svým veleúspěšným hitem Sbal prachy a vypadni. Řetěz bláznů je sice hvězdně obsazený, ale jinak jde o béčko, které se opravdu nesnaží o nic hlubokomyslného a od samého začátku sklouzává spíš do crazy komedie. Řetěz náhod, nedorozumění, bláznivých situací, se kterým bude divák spokojený, pokud nečeká festivalovou podívanou a je schopen scénáristovi odpustit, že všechno podřizuje jednoduché zábavě. V podstatě jsem se bavil víc než u oceňované Pařby v Las Vegas a i když opravdu nejde o nějaký velký film a reálný odstup kvality např. u výše zmíněného Sbal prachy a vypadni je spíš dvouhvězdičkový, přikláním se nakonec ke čtvrté hvězdičce. Takový Tom Wilkinson, Jeff Goldblum nebo Elijah Wood si totiž své roličky užívají a Salma Hayek vlastně paroduje osudové krásky, které si v řadě předchozích snímků zahrála. Celkový dojem: 70 %.(4.7.2010)

 • uiu
  ****

  4 hvězda za roli Elijaha Wooda, která film staví na vyšší laťku, než si zbytek děje zaslouží. Jinak průměrná komedie.(30.9.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Ve svém dosavadním životě jsem si ještě nenechal smrtonosně spadnout opáleného zabijáka na nůžky, takže netuším jaké to je, když se na dráhu zločinu vydám s přerostlým skautem, běhají kolem mne osamělí zabijáci či sestřička transvestita, vyšetřuje mne playboyová policistka a můj syn nedokáže svižně prohnat střevy cenné mince. Z výše uvedeného je patrně zřejmé, že se jedná o slušnou hovadinu, ale velmi solidně obsazenou a nakonec i docela zábavnou.(16.12.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Traktor, jako režisér tohoto filmu odvedl stejně dobrou práci jakou odvádí na poli. Potěšila i celkem hvězdná herecká parta, která se v rozhovorech přiiznala, že práce s Traktorem byla velmi zajímavá a je to pro ně nová zkušenost. Každá postava ve filmu mě byla nesmírně blízká a zcela jsem chápal jejich chování, my magoři máme pro sebe totiž pochopení, kterého se nám nedostává od ostatních lidí.(1.1.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Zamotána, absurdní komedie o řadě svérázných a rozdílných postav, která se zaplete do kolotoče, divokých situací. Existují i daleko lepší kousky ale i tato je občas překvapivě zábavná. S daným hereckým ansámblem, jsem však čekal více.(3.1.2013)

 • - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

 • - Pracovní název filmu zněl Shiny New Enemies. (Terva)

 • - Roli Karen si původně měla zahrát Claudia Schiffer. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace