Řetěz bláznů

Chain of Fools

Reťaz bláznov

Komedie / Krimi

USA, 2000, 94 min

Je to tedy dost béčková krimikomedie, ale zato špičková béčková.(26.7.2012)

Podobných černých krimi-komedií vzniklo ke konci 90. let celá řada (ČERNÝ ČTVRTEK, NEROVNÁ PARTIE, V ČÍNĚ JEDÍ PSY, PODFU(C)K, atd.) a ŘETĚZ BLÁZNŮ se mezi nimi rozhodně neztratí. Jeho největší předností je velmi dobrý scénář s celou řadou krásných postav (mj. Elijah Wood v roli nájemného zabijáka, Orlando Jones v roli transvestity, Salma Hayek v roli detektiva a dívky z Playboye, atd.) a vtipných momentů (nej. - odklízení těla Jeffa Goldbluma).(14.2.2007)

Traktor, jako režisér tohoto filmu odvedl stejně dobrou práci jakou odvádí na poli. Potěšila i celkem hvězdná herecká parta, která se v rozhovorech přiiznala, že práce s Traktorem byla velmi zajímavá a je to pro ně nová zkušenost. Každá postava ve filmu mě byla nesmírně blízká a zcela jsem chápal jejich chování, my magoři máme pro sebe totiž pochopení, kterého se nám nedostává od ostatních lidí.(1.1.2007)

• - Pracovní název filmu zněl Shiny New Enemies. (Terva)

• - Roli Karen si původně měla zahrát Claudia Schiffer. (Terva)

• - Film režírovala skupina švédských producentů a režisérů s názvem Traktor. (Terva)