Řetěz bláznů

Chain of Fools

Reťaz bláznov

Komedie / Krimi

USA, 2000, 94 min

Ano, ano, dámy a pánové. Tohle je přesně ten typ filmů, který z Vás udělá blázna a pokud v tu chvíli bude v televizi sledovat tento film více lidí, budeme moci mluvit o řetězu bláznů. Traktor, který není Zetor, ale neidentifikovatelný objekt ze Západu se pokusil natočit cosi, co má fajnové videoklipové vsuvky. Ještě aby ne. Tenhle traktor má s videoklipy výrazné zkušenosti. Každopádně ty jsou podpořený bláznivým příběhem a fajnovou atmosférou. Na jedno zkouknutí je to určitě bez problémů.(13.1.2013)

Je to tedy dost béčková krimikomedie, ale zato špičková béčková.(26.7.2012)

4 hvězda za roli Elijaha Wooda, která film staví na vyšší laťku, než si zbytek děje zaslouží. Jinak průměrná komedie.(30.9.2011)

taková hrozná blbůstka, docela mi to připomělo sbal prachy a vypadni, ale bylo to o dost horší, spíš to vypadalo jako nějaká groteska, než nějakej film, ale občas to bylo i vtipný a dalo se u toho slušně pobavit. Ale na to že tam byly docela dobrý herci jako Goldblum nebo Hayek, tak to bylo udělaný až moc amatérsky. Jediný co nemělo chybu, je Steve Zahn jako vymaštěnej holič, ale to na víc než 3* nestačí(8.5.2005)

Řetěz bláznů spadá se série černých krimikomedií, jejichž úspěch odstartoval Guy Ritchie se svým veleúspěšným hitem Sbal prachy a vypadni. Řetěz bláznů je sice hvězdně obsazený, ale jinak jde o béčko, které se opravdu nesnaží o nic hlubokomyslného a od samého začátku sklouzává spíš do crazy komedie. Řetěz náhod, nedorozumění, bláznivých situací, se kterým bude divák spokojený, pokud nečeká festivalovou podívanou a je schopen scénáristovi odpustit, že všechno podřizuje jednoduché zábavě. V podstatě jsem se bavil víc než u oceňované Pařby v Las Vegas a i když opravdu nejde o nějaký velký film a reálný odstup kvality např. u výše zmíněného Sbal prachy a vypadni je spíš dvouhvězdičkový, přikláním se nakonec ke čtvrté hvězdičce. Takový Tom Wilkinson, Jeff Goldblum nebo Elijah Wood si totiž své roličky užívají a Salma Hayek vlastně paroduje osudové krásky, které si v řadě předchozích snímků zahrála. Celkový dojem: 70 %.(4.7.2010)