Řetěz bláznů

Chain of Fools

Reťaz bláznov

Komedie / Krimi

USA, 2000, 94 min

Zamotána, absurdní komedie o řadě svérázných a rozdílných postav, která se zaplete do kolotoče, divokých situací. Existují i daleko lepší kousky ale i tato je občas překvapivě zábavná. S daným hereckým ansámblem, jsem však čekal více.(3.1.2013)

Traktor, jako režisér tohoto filmu odvedl stejně dobrou práci jakou odvádí na poli. Potěšila i celkem hvězdná herecká parta, která se v rozhovorech přiiznala, že práce s Traktorem byla velmi zajímavá a je to pro ně nová zkušenost. Každá postava ve filmu mě byla nesmírně blízká a zcela jsem chápal jejich chování, my magoři máme pro sebe totiž pochopení, kterého se nám nedostává od ostatních lidí.(1.1.2007)

4 hvězda za roli Elijaha Wooda, která film staví na vyšší laťku, než si zbytek děje zaslouží. Jinak průměrná komedie.(30.9.2011)

Zabavna dejovo prepletena komedia, najlepsie to v komentari vystihol Enspigl, akurat ze mne tie postavy az tak blizke neboli, ale bavia ma tieto tipy filmov. Vdaka ukradnutym hodnotnym minciam je dej zrazu tak chaoticky, ze sa zda, ze by to mohlo byt neprehladne, ale nie je to tak. Vsetko do seba zapada ako puzzle a prekvapive su az prilis caste nahody zucastnenych postav, ktore skoro vsetky maju s tymi mincami nieco spolocne a ktore sa nejakym zazrakom niekde stretnu. Potesilo ma aj hviezdne obsadenie a film som si pozrel hlavne vdaka mojmu oblubenemu hercovi Jeffovi Goldblumovi. Inac pre informaciu reziser s podivuhodnou prezyvkou Traktor je nick skupiny piatich mladych svedskych reziserov a dvoch producentov... 16.12.2010 _______ Steve Zahn - (Kresk) +++ Salma Hayek - (Policajtka Kolko) +++ Jeff Goldblum - (Avnet) +++ Elijah Wood - (Nájomný strelec Mikey) +++ David Cross - (Skaut Andy) +++ Tom Wilkinson - (Bollingsworth) +++ Orlando Jones - (Transvestita Miss Cocoa) +++ David Hyde Pierce - (Mr. Kerner) +++ Lara Flynn Boyle - (Karen) +++ Michael Rapaport - (Hitman) +++ Hudba: David A. Hughes a John Murphy +++(16.12.2010)

Tohle je jeden z těch filmů které jsou tak pošahané až jsou vlastně dobré... Někde mezi 3 a 4..(25.9.2016)

• - Film režírovala skupina švédských producentů a režisérů s názvem Traktor. (Terva)

• - Pracovní název filmu zněl Shiny New Enemies. (Terva)

• - Roli Karen si původně měla zahrát Claudia Schiffer. (Terva)