JFL

Někde se něco pokazilo, protože tohle měl a hlavně mohl být úžasně zábavný camp i našlápnutý módní biják, ale skončilo to jako smutně nezáživná přehlídka promarněností. Na to, že se jedná o biják z produkce Motown tu nejsou žádné pořádné fláky, ba dokonce film zcela postrádá jakýkoli rytmus. Navzdory epizodickému ději s kupou postav, kde vyprávění ukazuje během jedné noci všemožné návštěvníky vyhlášené diskotéky, zde zoufale chybí charismatičtí představitelé a když už se jeden vyloupne, tak beztak nemá pořádně co hrát, což je případ Jeffa Goldbluma v roli otravného obšourníka. ()

Real Tom Hardy

Naposledy, keď mi J.F.B. násilím nanútil pozerať nejakú prašivú disko hudobnú komédiu zo 70./80. rokov, skoro som sa obesil, a preto som bol teraz veľmi obozretný, čo sa vyplatilo, pretože Friday naozaj nestojí za starú bačkoru, či belu? Nabudia už hneď úvodné titulky, čo je ale v konečnom dôsledku na filme najlepšia vec. Hudba a soundtrack celú hodinu pumpujú do žíl atmosféru éry diska na pozadí desiatky prepletených príbehov povrchne napísaných postáv, čo sa ale vzhľadom k ich počtu a stopáži zrejme lepšie ošéfovať nedalo, avšak veľa z nich bavilo. No i tak stále rozmýšľam, čo bol zámer režiséra – idealizovať kultúru disko klubov zrejme nie. Zobrazovať humornou cestou ich realitu? Možno. Kritizovať ich a stokárčenie v nich? Možno. Ak hej, pridávam si o hviezdu navyše na tri. A potešila tiež prítomnosť Jeffa Goldbluma. --- Celkom dosť mi film takto na obed vykoľajil hudobné vžitie, nakoľko som celú noc počúval diskografiu Marilyna Mansona, no ale tak to chodí, keď ti nejaký trpaslík hrozí bitkou, ak si film nepozrieš, všakže?! x) ()