Sněžní psi

Snežní psi

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Kanada / USA, 2002, 99 min

• tron

„Ahoj, tak ako na Aljaške?“ – „Super. Všetko je tu biele. Aj môj otec.“ Keď v prvej polovici 90. rokov Brian Levant do celovečernej hranej podoby zadaptoval vraj nezadaptovateľný kreslený seriál „Flintstonovci“, bol som z neho nadšený. Keď však neskôr nakrútil rodinnú disneyovskú komédiu o snežných psoch a havajskom zubárovi (oscarový jajbože Cuba Gooding Jr. – SMRTIACA EPIDÉMIA, JERRY MAGUIRE, TAK DOBRE AKO SA DÁ), sklamal ma. Je to hraný Disney a to hovorí za všetko: šikovné a nadmieru inteligentné zvieratá (sem-tam vylepšené drobným počítačovým efektom) najskôr terorizujú svojho nového pána, aby spolu nakoniec vyrazili do súťaže, v ktorej nemajú šancu zvíťaziť - a zvíťazia. Z hercov stojí za zmienku len vtipne vyškerený Gooding, ale atraktívna výprava, ako-tak pekný rozpočet a scenár, ktorý je raz za čas dokonca vtipný, sa postarajú o to, aby to nebolo až také zlé.(26.12.2005)

Průměrné dobrodrůžo..zbytečně protahované a místy nudné. C. Gooding se rozhodně nijak nevytáhl. Možná mě dokonce zklamal. Sem tam nějaký pád, sem tam nějaké zakousnutí..když se prostě někdo nudí.(7.2.2011)

...ale potesilo to(26.1.2007)

Příjemná rodinná komedie, na kterou se s chutí a radostí podívám znovu a rád, a kterou miluje celá naše rodina, takže není šance nevědět, že něco takového se objeví v televizi. Ono teda hlavně jde o ty psy, o ty zmrzlý čumáky, které nelze nemilovat a k tomu bezesporu patří hlavní role, sympatického Cuba Gooding jr. a spolu s Disneyovským příběhem už mě jen napadá jedna věc, jak někdo tento film nemůže nemít rád:)(24.2.2008)

Jedna z nejlepších amerických komedií. Démon a Nana jsou perfektní.(31.12.2013)

• - James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)

• - Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)