Sněžní psi

Snežní psi

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Kanada / USA, 2002, 99 min

• tron

„Ahoj, tak ako na Aljaške?“ – „Super. Všetko je tu biele. Aj môj otec.“ Keď v prvej polovici 90. rokov Brian Levant do celovečernej hranej podoby zadaptoval vraj nezadaptovateľný kreslený seriál „Flintstonovci“, bol som z neho nadšený. Keď však neskôr nakrútil rodinnú disneyovskú komédiu o snežných psoch a havajskom zubárovi (oscarový jajbože Cuba Gooding Jr. – SMRTIACA EPIDÉMIA, JERRY MAGUIRE, TAK DOBRE AKO SA DÁ), sklamal ma. Je to hraný Disney a to hovorí za všetko: šikovné a nadmieru inteligentné zvieratá (sem-tam vylepšené drobným počítačovým efektom) najskôr terorizujú svojho nového pána, aby spolu nakoniec vyrazili do súťaže, v ktorej nemajú šancu zvíťaziť - a zvíťazia. Z hercov stojí za zmienku len vtipne vyškerený Gooding, ale atraktívna výprava, ako-tak pekný rozpočet a scenár, ktorý je raz za čas dokonca vtipný, sa postarajú o to, aby to nebolo až také zlé.(26.12.2005)

Asi jsem moc sentimentální, ale ten konec i když byl strašně ,,nečekanej,, mě fakt dojal.(21.6.2013)

Příjemná rodinná komedie, na kterou se s chutí a radostí podívám znovu a rád, a kterou miluje celá naše rodina, takže není šance nevědět, že něco takového se objeví v televizi. Ono teda hlavně jde o ty psy, o ty zmrzlý čumáky, které nelze nemilovat a k tomu bezesporu patří hlavní role, sympatického Cuba Gooding jr. a spolu s Disneyovským příběhem už mě jen napadá jedna věc, jak někdo tento film nemůže nemít rád:)(24.2.2008)

jelikož můj hafan je napůl Husky, má pro mě film o jedno kouzlo navíc, ale i tak je to příjemná komedie, která neurazí a mnohé potěší(20.7.2012)

• Fiftis

Podpriemerná komédia, ktorá v pamäti zostane snáď len vďaka tým psom a nádhernej prírode, kde sa odohráva. Zubár sa dostáva k nečakanému dedičstvu a musí sa s tým primerane vysporiadať. A ako to býva, nájde si lásku... proste klišé ako hrom. Cuba Gooding Jr. je dobrý herec a ako komediálneho herca ho mám snáď v top trojke, ale bez dobrého scenára to proste nemôže fungovať.(9.1.2015)

• - Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)

• - James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)