Ted Brooks má v Miami úspěšnou praxi, velký dům, silný sportovní automobil a je neustále obklopen krásnými ženami. Jednoho dne se Tedův život obrátí naruby, když dostane předvolání, aby odletěl na Aljašku do městečka Tolketna a vyzvedl si tu věci po jakési Lucy Watkinsové, která ho ve své závěti uvádí jako svého syna a dědice. Až teď se dozví, že byl adoptovaný. Po příjezdu na Aljašku se seznámí s podivínským pilotem Georgem, šamanem Petrem, sympatickou Barb a drsným Jackem Johnsonem, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Hromový Jack. Ten, jak se zdá, ví o jeho matce mnohem víc, než je ochoten připustit. A pak přijde další šok, když Ted zjistí, že tím úžasným dědictvím, které zbylo po matce, nejsou peníze, ale stará chata a smečka polárních psů. Ta má velké šance zvítězit v blížícím se 112. ročníku extrémně náročného pětidenního závodu. Není tedy divu, že má Jack na psy spadeno a snaží se Teda přesvědčit, že Tolketna pro něj není vhodným místem k pobytu, proto by se měl psů co nejrychleji zbavit a zmizet. To je ovšem hozená rukavice, kterou Ted nemůže nechat ležet. (TV Nova)

lennyd

Úspěšný miamský zubař Ted (Cuba Gooding Jr.) se dozvídá, že jeho rodiče jej v dětství adoptovali a že jeho pravá matka žila kdesi na Aljašce, a zde také zemřela. Neváhá ani chvilku, a do zasněžené země se vydává, aby se vypořádal s dědictvím - to se ale kromě polorozpadlé chatrče skrývá pouze ve smečce tažných psů, se kterými jeho matka několikrát vyhrála místní šampionát... Těžko přetěžko hodnotit - film jako takový je docela o ničem, navíc už od prvních minut naprosto jasné, co a jak - na druhé straně nemůžu říct, že bych se nebavil, na odreagování je film dokonalý. Také nevím co si mám myslet o Cuba Goodingovi, páč pokud hraje ve vážném filmu, tak je výborný - ale pokud vleze do nějaké komedie, tak je na odstřel (ať už jde o tyto Sněžné psy nebo třeba Plnou parou vzad!). ()

Malarkey

Příjemná rodinná komedie, na kterou se s chutí a radostí podívám znovu a rád, a kterou miluje celá naše rodina, takže není šance nevědět, že něco takového se objeví v televizi. Ono teda hlavně jde o ty psy, o ty zmrzlý čumáky, které nelze nemilovat a k tomu bezesporu patří hlavní role, sympatického Cuba Gooding jr. a spolu s Disneyovským příběhem už mě jen napadá jedna věc, jak někdo tento film nemůže nemít rád:) ()

Marek1991

Tento film mal za následok, že som začal milovať omnoho viac Aljašku a hlavne psov typu Husky, títo boli mimoriadne krásni. Taktiež scenérie, turnaj, postavy a sranda s kontrastom s Miami ma zabávali a fascinovali celý film. Spájam si ho tak so zimou ako aj s letom. Dobrodružná komédia pre celú rodinu s húfom bláznivostí. ()

Radiq

Tak jako waltdisneyácká blbost pro děcka, to je jasný, ale aji mě to docela bavilo. Obzvlášť povedený jsou psí grimasy. Jinak příběh už tisíckrát ohranej, akorát v jiným prostředí. Humor často dost pro fakany a předvídatelnej, ale někdy docela originální. Průměrná podprůměřina pro válecí odpoledne... ()

chrispe

Tak straně moc toho mohli (měli) v tomto filmu vynechat. No, nebyl to můj šálek kávy. SPOILER: Ale tak... alespoň ,že Annie a Démonovi to vyšlo. // Tak nějak mám tušení, že zítra už nebudu ani vědět, o čem to bylo a pozítří už nebudu vědět, že jsem to viděla. Hvězda navíc za psy, i když všechny ty úsměvy a mrkání... no, už končím. ()

• James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)
  • Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)