Jak přicházejí sny

Scénografie:

Eugenio Zanetti

Kostýmy:

Yvonne Blake

Film se rozpadá na kousíčky a člověk pomalu neví, co mu tvůrci chtěli říct, to všechno ztěžované divnými flashbacky. Hlavní dvojici jsem bohužel neuvěřila, že prožívají lásku až za hrob.(26.3.2003)

Absolutní fantazie! Krásná pohádka plná emocí, která musí za srdce chytit každého, kdo má v sobě alespoň trochu snílka. Málokteré postavě v dějinách filmu jsem tak fandil jako tady Robinu WIlliamsovi. Už ani nevím, kolikrát jsem Jak přicházejí sny viděl. Ale pokaždé to byl, je a pořád i bude ohromný zážitek. Doporučuji i knižní předlohu. Nádhera.(20.6.2010)

Hezky natočený, ale jinak nic víc než křesťanská propaganda!(29.3.2003)

• Madison

Na jeden film s obmedzeným časovým rozsahom chcú toho riešiť akosi veľa - divák sa dočká klasickej manželskej schémy, neba a pekla, dokonca i prevteľovania! Hinduisticko-kresťanský zmätok v obrazovo nádhernom kabáte s natoľko sentimentálne plačlivým scenárom, že ohromí svojím kalkulom a neúprimnosťou. Robina Williamsa mám rada, ale tu bol všetkým, len nie po uši zamilovaným manželom - ešte som nevidela, aby nejaký herec tak nešikovne zobrazoval emócie či city vo filme, ktorý si to vyžaduje. Pre niekoho to bude film plný krásy, farieb a emócií, na mňa bolo tých litrov cukru až príliš.(30.12.2011)

• paascha

kýč, vodovkama omalovaný na umění. Jen se divím, že to při všech těch slzách ještě neteče?RW, kterýho normálně moc nemusím, mě tady vyloženě sral, jen hekal a skuhral(12.7.2007)

• - Castingu na roli Annie se zúčastnila i Annette Bening. (..Lucas..)

• - Mezi lidmi, kteří létají ve velké knihovně, se objevila také režisérova matka. (..Lucas..)

• - Annie Nielsenová (Annabella Sciorra) má nad postelí pověšený triptych „Zahrada pozemských rozkoší“ od holandského malíře Hieronyma Bosche. A její manžel Chris (Robin Williams) prochází kolem rytiny „Dante a papež Hadrián V.“ od francouzského grafika Gustava Dorého. (Zdroj: ČSFD.cz)