Jak přicházejí sny

What Dreams May Come

Ako prichádzajú sny

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1998, 113 min

Pro kýčaře zlatý důl, pro všechny ostatní kamenolom se spoustou lesklých šutříků, pod jejichž vnější vrstvou se neskrývá nic jiného než banální křesťanská báchorka o tom, že láska může všechno. Dokonce i spasit duši, odsouzenou k věčnému utrpení v jámě pekelné. Haleluja!(15.12.2009)

Hodně pochmurný příběh, který je povedený. Od začátku dobrý děj, který občas kolísá, ale to je jediné. Perfektní herecký výkon Robina Williamse a nádherná vizuální stránka. Obrazová tvorba je perfektní a vše ve snu vypadá opravdu překrásně. Zpracování pekla má své a je také bez chyby. Divím se hodnocení, poněvadž takové filmy se nevidí každý den.. 8/10 = 85%(4.8.2012)

Nečekaná několikanásobná exploze emocí. Můžou za to herci, může za to hudba, kamera, triky, ale tohle je prostě nádhera. Po smrti Robina Williamse pak už téměř neubránitelná.(21.5.2006)

• Jara.Cimrman.jr

"Utopím se! – Nemůžeš, jsi mrtvý!" Nevím, jestli je můj život reálný, kolikrát jsem umřel ani kolikátý život žiju, ale vím naprosto přesně, že pestrobarevná blábolivá dramata mě nebaví. Můj filmový nevkus má zkrátka jiné priority.(5.4.2016)

Veľmi netradičný film, netradičné pojatie tradičnej témy (záhrobie), konečne z trošku humánnejšieho a ľudskejšieho uhla pohľadu, než len klasický duchársky horror. Navyše herecky oplýva veľmi kvalitnou zostavou, vizuál úžasný, hudba podmanivá, príbeh jemný, citlivý, záver na hranici tolerancie. To všetko by malo vyjsť na jasných päť hviezdičiek, škoda však, že kompatibilita medzi každou z menovaných zložiek nebola vždy dokonalá a tak aj celkový dojem z filmu nedosiahol moje očakávania. 70%.(23.9.2009)