Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

ale jo, když člověk překousne pár suchejch hlášek a naladí se na nižší nároky na inteligenci, což se mně osobně bez větších problémů celkem brzy povedlo, nemusí si sypat prášek ze zvířecích údů pod jazyk, aby přežil až do konce... ;-) 60%(14.8.2008)

Labutí píseň Stevena Seagala, Glimmer manem se loučí s áčkovou produkcí a upadá do béčkového bahna a točí jednu blbost za druhou(18.11.2004)

Tohle béčko mám docela rád. Štefan Senegal se tu slušně ohání a pobaví špetkou kvalitních hlášek. Režie mi přijde dynamická a souboje jsou stylově nasnímané a ozvučené. Gemini napsal všechny klady, které dělají z tohodle béčka možná nejlepší film se Štefanem.(15.4.2009)

Jedna z nejlepších Seagalovek, o tom nemíním diskutovat. Rituální vraždy, ruská mafie, hrdina s utajenou minulostí, zajímavé souboje (obzvlášť ten závěrečný - jen nechápu co znamenala ta divná kamera :)) a hlavně - konečně někdo docenil Casablancu:)(12.2.2003)

Znizujem hodnotenie zo styroch na 3 hviezdicky, lebo uz sa mi to teraz nepacilo az tak, ako v case, ked som to videl v kine. Sice som si z filmu nic nepamätal, ale pocity zostali na 4*. Zacalo to podobne, ako Fincherov thriller SEDEM (1995) a neskor sa dej prehupol do uplne niecoho ineho, ako som ocakaval, co bola skoda, ale nebolo to zase nudne. Bitky boli celkom slusne, najviac som sa nasmial v tej restauracii, ked dal Seagal tomu chlapikovi facku, az ho prehodilo niekolko metrov. Celkovy dojem z filmu v dnesnej dobe zostava teda u mna pri troch hviezdickach... 28.11.2010 _______ Steven Seagal - (Poručík Jack Cole) +++ Keenen Ivory Wayans - (Det. Jim Campbell) +++ Bob Gunton - (Frank Deverell) +++ Brian Cox - (Pán Smith) +++ John M. Jackson - (Donald Cunningham) +++ Michelle Johnson - (Jessica Cole) +++ Stephen Tobolowsky - (Christoper Maynard) +++ Produkcia: Steven Seagal) +++ Hudba: Trevor Rabin +++(28.11.2010)

• - Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)

• - Vo viacerých záberoch vo filme je zreteľne vidieť pohybujúci sa závesný mikrofón nad hercami. (Piri)

• - V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Butcher of Blaviken)