Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

Když člověk zabíjí jiné lidi, je označen slůvkem vrah. Když vrah zabijí ve městě, kde je policajt Steven Seagal, už to není vrah, ale sebevrah. Steven Seagal vyšetřuje v Los Angeles tak zapáleně že přidělá práci úředníkům na magistrátu hlavního města Kalifornie - Los Angeles, ti totiž musí na rychlo začít schánět obrovský nezastavěný pozemek na vybudování nového hřbitova. Na branách největšího hřbitova v USA pak bude nápis : "Na tento hřbitov dodává mrtvoly výhradně a pouze Steven Seagal" .(18.11.2007)

Labutí píseň Stevena Seagala, Glimmer manem se loučí s áčkovou produkcí a upadá do béčkového bahna a točí jednu blbost za druhou(18.11.2004)

Tohle béčko mám docela rád. Štefan Senegal se tu slušně ohání a pobaví špetkou kvalitních hlášek. Režie mi přijde dynamická a souboje jsou stylově nasnímané a ozvučené. Gemini napsal všechny klady, které dělají z tohodle béčka možná nejlepší film se Štefanem.(15.4.2009)

Atypický film Stevena Seagala.Rituální vraždy se v jeho snímcích předtím neobjevily.A je to výtané osvěžení,přestože se příběh v druhé polovině přeci jen posouvá jiným směrem.Scénář je poměrně kvalitní a napínavý,Wayans je důstojným Seagalovým parťákem,takže je na co se dívat.O to víc zamrzí závěrečný souboj,zbytečně nastříhaný,jakoby Steven už nebyl schopen své pověstné "choreografie".Tahle drobnost mi jako Seagalofilovi znemožňuje dát pět hvězd.(28.1.2003)

Tenhle film mě nějak nepřesvědčil zvlášť "bezezvučný" bitky mi tam neseděly, protože nebylo slyšet to starý dobrý Seagalovský křupání kostí. Velký plus za Stevea a v kolika jinejch filmech vidíte chlapa kterej pojídá jelenní penis v prášku?(27.3.2005)

• - Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)

• - Vo viacerých záberoch vo filme je zreteľne vidieť pohybujúci sa závesný mikrofón nad hercami. (Piri)

• - V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Butcher of Blaviken)