Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

Až jsem se obával, aby Stevenovi někdo při rvačce neserval ty korále z krku. Horší pro něj ale je, že jednou z obětí masového vraha je matka jeho dětí a že kolegové začínají podezírat i jeho samotného. Fíha, to je zápletka. Legraci nechejme stranou, protože kousek z roku 1996 představuje zřejmě poslední Seagalův solidní kus v béčkových vodách. Jen škoda, že se snaží brousit v temném tématu rituálních vražd, ale celkově je to spíš takové povídání o chlapíkovi, který má černé pásy z několika bojových umění, nejasnou minulost, párkrát vystřelí, ale náležitě temnou atmosféru jednoduše nedostaneme. Potěší dvě scény (rvačka s výbuchem plynu v bytě a takřka finální přestřelka v jiném bytě), několik hlášek a slušné tempo.(29.3.2016)

Mám pocit, že Steven Segal natočil nejvíc béčkových filmů ze všech(8.10.2010)

• paascha

Seagal je stejně tragický, jako celá řada vytuněných hvězd kolem. Umění kopnout nebo praštit ještě neudělá z blbečka herce a na něm je to vidět.(18.9.2007)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Main Title (02:27) ,2. Emergency (01:22) ,3. In The School (00:52) ,4. Run This Number (00:30) ,5. We're On Our Way (00:30) ,6. Punishment And Purification (00:30) ,7. I Gotta Tell My Kids (00:49) ,8. Christopher Maynard / Bless Me Father (04:03) ,9. Deverell Industries (01:31) ,10. The Ambush (01:24) ,11. Got It Come On (00:19) ,12. Our Lady Of Angels (00:49) ,13. I'm Trying To Help (00:49) ,14. You Are Persistent (00:49) ,15. The Meeting (00:49) ,16. Finale (02:51)(11.5.2011)

• nash.

Jeden z posledních filmů, kdy měl Seagal ještě hlavu nad hladinou. Jinak ovšem standardní seagalovina, která byla zábavná a zajímavá možná u prvních tří filmů.(5.11.2010)

• - V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Butcher of Blaviken)

• - Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)

• - Vo viacerých záberoch vo filme je zreteľne vidieť pohybujúci sa závesný mikrofón nad hercami. (Piri)