Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

Opet Seagal a opet jsem nic necekal, ale tentokrat jsem byl mile prekvapen. Na Seagala celkem netypickej pribeh, zadny unesli(zabily) mu pritele (pribuznyho) a Seagal je vsechny vymlati, ale takova prumerna detektivka s peknejma vrazdama. Hodne filmu pomohlo, ze Seagal vsechno nedela sam, ale ma partaka a rek bych, ze film vic tahne prave Keenen Ivory Wayans nez Seagal. V Seagalove podani nepusobi hlasky, kerejch tu je celkem dost, nic moc, ale kdyz je dela Wayans tak sou cool a par je opravdu vtipnejch. Co se tyce souboju tak tech tu je celkem dost, docela krvavejch, ale me zklamali. Souboje jsou vyreseny stylem zaber na Seagalovo hlavu, zaber na padouchovo hlavu, zaber na Seagalovo ruce, zaber na padoucha jak leti nekam do hajzlu - to vse zrychlene a hraje k nim naprosto dementni hudba. Zadny, ze by se nejak zmenila, proste hraje furt ta sama jako pred bitkou a navic nejsou slyset zadny udery. Ale opet tu sou nejaky typicky znaky Seagalovek, ktery naserou. Seagal je opet bejvalej clen specialni jednotky, vi vsechno nejlip a dela budhisticky sracky. Celkove na Seagala sice nadprumer, ale v zanru kriminalek jen prumer, ale myslim, ze Seagal muze bejt rad i za ty 3*.(10.5.2005)

Posledný film v ktorom sa Seagalovi ešte chcelo chodiť, behať rozprávať, kopať a dokonca aj náznakovo hrať. Takisto posledný film v ktorom jeho hmotnosť nepresiahla hmotnosť priemerného dospelého hrocha. Akčné béčko so všetkými ingredienciami, miestami podarenými hláškami..skrátka na Seagala "výnimočne pozerateľné":)(14.1.2008)

Překvapivě pohodovej buddy movie s nepravděpodobnou, ale příjemnou dvojkou Seagal - Wayans. 70%(2.10.2010)

• Gilmour93

Až jednoho krásného dne najdete v zapadlé uličce na zemi pohozenou kosu (na sečení) a vedle v kontejneru na odpadky nacpanou Smrt zaškrcenou tibetským růžencem, musí vám být hned jasné, kdo za tím stojí..(1.12.2009)

• nash.

Jeden z posledních filmů, kdy měl Seagal ještě hlavu nad hladinou. Jinak ovšem standardní seagalovina, která byla zábavná a zajímavá možná u prvních tří filmů.(5.11.2010)