Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

Ale jo, ušlo to! Vtipné scény, zajímavá zápletka...3*, víc určitě ne...Svůj nejlepší výkon (pro mě) Seagal předvedl ve filmu Přepadení 2: Temné území, Těžko ho zabít a snad ještě Nico...(12.6.2007)

Atypický film Stevena Seagala.Rituální vraždy se v jeho snímcích předtím neobjevily.A je to výtané osvěžení,přestože se příběh v druhé polovině přeci jen posouvá jiným směrem.Scénář je poměrně kvalitní a napínavý,Wayans je důstojným Seagalovým parťákem,takže je na co se dívat.O to víc zamrzí závěrečný souboj,zbytečně nastříhaný,jakoby Steven už nebyl schopen své pověstné "choreografie".Tahle drobnost mi jako Seagalofilovi znemožňuje dát pět hvězd.(28.1.2003)

Napůl akční a napůl krimi jednohubka. Seagal a Wayans si jdou do noty a sem tam prohodí pár hlášek o jelením penisu nebo ,,to je zbraň nebo tě to vzrušilo?". Fajn akčnák.(15.1.2014)

Jedna z těch lepších Seagalovek.(13.2.2005)

Znizujem hodnotenie zo styroch na 3 hviezdicky, lebo uz sa mi to teraz nepacilo az tak, ako v case, ked som to videl v kine. Sice som si z filmu nic nepamätal, ale pocity zostali na 4*. Zacalo to podobne, ako Fincherov thriller SEDEM (1995) a neskor sa dej prehupol do uplne niecoho ineho, ako som ocakaval, co bola skoda, ale nebolo to zase nudne. Bitky boli celkom slusne, najviac som sa nasmial v tej restauracii, ked dal Seagal tomu chlapikovi facku, az ho prehodilo niekolko metrov. Celkovy dojem z filmu v dnesnej dobe zostava teda u mna pri troch hviezdickach... 28.11.2010 _______ Steven Seagal - (Poručík Jack Cole) +++ Keenen Ivory Wayans - (Det. Jim Campbell) +++ Bob Gunton - (Frank Deverell) +++ Brian Cox - (Pán Smith) +++ John M. Jackson - (Donald Cunningham) +++ Michelle Johnson - (Jessica Cole) +++ Stephen Tobolowsky - (Christoper Maynard) +++ Produkcia: Steven Seagal) +++ Hudba: Trevor Rabin +++(28.11.2010)

• - V závěrečném souboji mezi Jackem Colem (Steven Seagal) a Donaldem Cunninghamem (John Jackson) je vidět zakrvácená tvář Donalda, ale hned v dalším střihu nemá na tváři žádnou krev. (Butcher of Blaviken)

• - Vo viacerých záberoch vo filme je zreteľne vidieť pohybujúci sa závesný mikrofón nad hercami. (Piri)

• - Postava Briana Coxa bola v skutočnosti určená pre Tommy Lee Jonesa. Ten to ale nemohol vziať, kvôli práci na inom projekte. (Seag)