Glimmer Man

Sám proti zlu

Bleskový muž

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1996, 88 min

„Len hmla a tma. To je všetko, čo o tebe viem,“ prenesie v jednej chvíli sympatický detektív Keenen Ivory Wayans (jeho brat Damon hral v POSLEDNOM SKAUTOVI) a my podvedome tušíme, že človek, ku ktorému smeruje toto temné vyhlásenie, bude mať vrkoč a ovládať aikido. Správne, BLESKOVÝ MUŽ je ďalší „film Stevena Seagala“, ale pozor, vlastne to nie je tak úplne pravda. Kým Seagalove predchádzajúce filmy boli vojnou jedného muža (NICO - VIAC NEŽ ZÁKON, PREPADNUTIE V PACIFIKU), BLESKOVÝ MUŽ je nečakane skrížený so svižným buddy movie a dokonca nechýba ani bizarná príchuť serial killer. Nebojte sa však, po niekoľkých rituálnych vraždách sme znova v známom svete drsnej ruskej mafie a napnutých hrdiel, v priamom prenose s choromyseľnou chuťou pretnutých nabrúsenou kreditkou. BLESKOVÝ MUŽ je rozhodne jedným z najlepších Seagalových filmov a ako brutálny akčný triler kvalitne pobaví aj ne-seagalovcov. Kino Považan 1996(10.11.2004)

Tenhle film mě nějak nepřesvědčil zvlášť "bezezvučný" bitky mi tam neseděly, protože nebylo slyšet to starý dobrý Seagalovský křupání kostí. Velký plus za Stevea a v kolika jinejch filmech vidíte chlapa kterej pojídá jelenní penis v prášku?(27.3.2005)

Tak toto je presne to, čo mi stačí na skvelú zábavu. Super dvojica, drsné hlášky, humor a dychberúca(!!!) akcia. Najlepšia seagalovka!!!(18.12.2005)

Překvapivě pohodovej buddy movie s nepravděpodobnou, ale příjemnou dvojkou Seagal - Wayans. 70%(2.10.2010)

• Djoker

Možná je to opravdu nejlepší Seagalův kousek, ale znamená to vůbec něco? Jeho filmy prostě nejsou pro každého. Steven tady začal slušně hláškovat a společně se svým kolegou vytvořili zábavnou dvojici policistů. Bohužel si neodpustil několik sci-fi soubojů, které umí jen on. Glimmer Man tedy určil maximální hodnocení, které jsem schopen udělit Seagalovým filmům.(9.10.2010)