Explicitní důkaz

Česko, 2001, 17 min

Marek Dobeš

Diviš Marek

Václav Vokál

Pilot zamýšleného televizního povídkového cyklu Může to potkat i vás, kterýžto cyklus nebyl realizován (a film si po letech našel cestu do antologie PIONÝŘI HORORU). EXPLICITNÍ DůKAZ tím pádem není taková prudce zábavná blbina jako BYL JSEM MLADISTVÝM INTELEKTUÁLEM, ale jen lehounce strašidelná storka o chlapíkovi (Jašków) posedle pátrajícím po vzácné můře z Bulharska a nesetkávající se u své přítelkyně s pochopením. Bez vypravěčského úvodu bych se obešel (v PIONÝRECH ho film nemá), nechybí dobešovská videofilní vložka, hudba nic moc, dialogy se dají, pointa adekvátní a neodhadnutelná a Jašków dobrý.(2.10.2013)

• Tom_Lachtan

Retro vložka Pionýrů hororu? Jako taková funguje, jen škoda, že to není ani v nejmenším horor (to filmu samotnému nijak nevyčítám, jenom trošku nechápu jeho zařazení do antologie). Celé to působí o deset let starší, než ve skutečnosti je, dialogy jsou divné a záběry s hudbou neskutečně zestárli, dokonce i ten Jašków v hlavní roli potřeboval pár let, aby dorostl do charismatického herce (jinými slovy, nijak zvlášť tu nevyniká). Během psaní tohoto komentáře nebyla zraněna žádná Bulharská můra.(1.3.2014)

[Pionýři hororu] Osmdesátkový retro z roku 2001 s můrami a videopůjčovnami plnými VHS. Víte jak takový můry cestujou až z dalekýho Bulharska? Nakonec jsme se jednoho explicitního důkazu opravdu dočkali :-) | ► Explicitní důkaz(15.3.2014)

• Kirman

Bráno jako součást Pionýrů hororu, tak asi jeden z nejslabších kousků.(22.9.2014)

• kaylin

Nejstarší kousek, který se objevil v projektu „Pionýři hororu“. Natočen byl již v roce 2001 a uvolněn byl právě pro tento projekt. Robert Jašków je asi nejznámější obličej, který se v projektu objevil, alespoň pro průměrného českého diváka. „Explicitní důkaz“ je až moc dlouhá dramatizace televizního ražení, kde se čekání na pointu protahuje a následný výsledek není nijak ohromující, spíš ve vás vzbudí trochu i zklamání.(27.3.2014)