Oggy a švábi (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Kanada, 1998, 270x7 min

Marc du Pontavice
  • BigDeal

Všetci to porovnávajú s Tomom a Jerrym, ja bohužiaľ nemôžem, lebo na rozdiel od Jerryho sú mi tieto šváby ukradnuté a maximálne mi tak pijú krv. Navyše nechápem vysoké hodnotenie, pretože väčšina gagov je obyčajná, vtipy neobsahujú nič nové, len kopírujú zo starých animovaných grotesiek a ani len to im nejde bohvieako.(9.6.2009)

• honajz

Jde o jakousi francouzskou verzí Garfielda - líného kocoura, který nejraději jí a kouká na telku. Tím však rozdíly mezi oběma kocoury končí. Tam, kde u Garfielda můžeme ocenit dovednou kresbu, potažmo animaci, ironii a sarkasmus, u francouzské verze si spíše vzpomeneme na eskapády Toma a Jerryho, kteří se mlátí po hlavě a tu jim vypadne oko, tamhle zuby, ale za chvíli je zase mají a jede se dál. Pokud jde o animaci, je na čistě naivistické úrovni a mně osobně hodně lezla na nervy, přišla mi taková rozbitá, těžko se na ni dalo soustředit. Stejně tak Oggy, kterého trápí tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee - všechno mu sežerou, ruší ho u sledování televize, a nakonec se zde ještě objeví bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. A s tímhle nápadem si tvůrci vystačili minimálně na zatím u nás vydaných 48 dílů na DVD...(13.1.2009)

Bizarnost libující si v popírání všech fyzikálních zákonů, která si ve své posedlosti možnými formami destrukce a metamorfózy v ničem nezadá s filmy pana Cronenberga... Zvrácenější, podvratnější a více paranoidní sourozenec Toma a Jerryho.(12.10.2008)

Můj nejoblíbenější seriál dětství. Primě jsme tehdy s kamarády pěkně zvýšili sledovanost, kdy normální lidé ještě spali. Musím tedy jít na nostalgických 100%(11.4.2012)

Dětské animované seriály jsou dost často bez jiskry a bez vtipu. To se o tomhle říct rozhodně nedá. Kam se hrabe vlk a zajíc :))))(16.10.2013)

• - Tři švábi, kteří vystupují v seriálu pod jmény Dee Dee, Marky a Joey, jsou pojmenováni podle členů americké punkové kapely The Ramones. (Kritiq)