poster

Znovuzrození

 • USA

  Seconds

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 1966, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Šialená psychedelická show so sugestívnou kamerou a perfektným výkonom Rocka Hudsona. John Frankenheimer ide na hranu, jeho temné sci-fi je kompatibilné s ťažkou psychodrámou.(5.1.2017)

 • movie
  *****

  Vynikající žánrovka. Tohle bych tipoval spíš na Frankenheimerovi počátky, on při tom SECONDS natočil až dávno po svoji "paranoidní trilogii" a tohle konkrétně vzniklo jako jeho oddechovka po GRAND PRIX. Naprosto brilantně násnímaný čb film noir /James Wong Howe si odnesl nominaci na Oscara/ s boží titulkovou sekvencí od Saula Basse a tísnivou hudbou Jerryho Goldsmithe, který je zde nerozpoznatelný. Rock Hudson hraje maximálně uvěřitelně!(28.2.2015)

 • Jansen
  *****

  První třetina filmu, kde se hlavní hrdina propadá do sledu událostí, mi připomněla Fincherovu Hru. Je to jakési vnitřní puzení, které hlavní hrdiny obou filmů vede k tomu, aby opustili pohodlí středostavovského života a nahlédli, co se skrývá "za zrcadlem". Ačkoli hranici nepřekročili dobrovolně, jsou to oni, kdo, možná podvědomě, udělá první krok.___Co Znovuzrození posouvá jako film na zcela jinou úroveň, je geniální kamera Jamese Wong Howa. Nekonvenční úhly kamery, zejména podhledy v úvodu filmu, a pokřivené čočky umocňují kafkovské vyznění filmu. Celkově se film vyznačuje velmi stísněnou atmosférou, která mírně polevuje ve druhé třetině filmu a vrací se opět v závěru. Velmi, velmi působivý film.(17.11.2016)

 • Rominator
  ***

  Prvky sci-fi a tajemna jsou využity hlavně ze začátku příběhu. Vše začíná tím, že Arthur Hamilton dostane lísteček s adresou a později mu volná kamarád Charlie Evans, ale to se zdá být nemožné, protože by měl být mrtvý. Hamiltonovi to nedá a rozhodne se následovat instrukce, které od kamaráda dostal. Dostává se do firmy, kde mu je nabídnuta velice zvláštní věc... Úvodních 45 minut a závěr jsou z celého filmu to nejlepší.(7.7.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Pomalý, depresivní, atmosferický a překvapující thriller s dokonalou kamerou, která využívá techniky, které jsou populární pro řadu novodobých snímků.(8.3.2014)

 • - Arthur Hamilton (John Randolph) nosí hodinky značky Rolex Oyster Perpetual. (dyfur)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Elyho. (Hans.)

 • - Seconds bol Frankenheimerovým posledným čiernobielym filmom. (MikO_NR_1909)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace