Krycí jméno: Smaragd

Deep Cover

(USA)

Akční / Drama / Válečný

USA, 1985, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $561,548Tržby Celosvetovo $-(18.1.2009)

SPOILER! Z toho počátku mi přišlo, že tam borce Overlorda nechali zajmout naschvál, aby ho pak mohli osvobozovat - nebo jsem to asi blbě pochopil. Ale jinak to není špatný film. 6,5/10(31.5.2011)

Válečný film, ve kterém se takřka nestřílí a jde o osvobození důstojníka, který vypadá spíše jako nesmělý studentík, než někdo, kdo velí dalším vojákům. Průměrný film na jedno podívání, nic víc. Jen mi vrtá hlavou, proč do akce, která má zmást němčoury pošlou někoho, kdo zná vše ohledně pravé akce a navíc kdo je pro své schopnosti tak cenný. A závěrečný útěk? Všechno šlo příliš hladce, i když se Harris s von Sydowem podle hesla "HLAVNĚ NENÁPADNĚ" snažili všemocně dát najevo, že se koná útěk...(10.7.2012)

Průměrný film, ale stačí to bohatě sledovat "jedním" okem (při napínavějších scénách je lepší použít obě oči:-)). Jinak začíná to špionážně, pak to mám trochu romantiky v okupované Francii. Válku připomínají jen Němci a odboj.(31.5.2011)

Výborné herecké obsazení.Nicméně film nevybočuje z naivně-romantických mantinelů.Charaktery jsou jasně dány, úspěch, hloupost a debakly předem rozděleny, pitomci a bystří sedí na správných stranách.Dobře se na to koukalo, ale průměr je odpovídajícím hodnocením.(31.5.2011)