Krycí jméno: Smaragd

Deep Cover

(USA)

Akční / Drama / Válečný

USA, 1985, 95 min

Výborné herecké obsazení.Nicméně film nevybočuje z naivně-romantických mantinelů.Charaktery jsou jasně dány, úspěch, hloupost a debakly předem rozděleny, pitomci a bystří sedí na správných stranách.Dobře se na to koukalo, ale průměr je odpovídajícím hodnocením.(31.5.2011)

• dogma97

Film podráží hodně slabý scénář - reálie ujdou, ale na špionážní příběh je to neuvěřitelně naivní. 30%.(16.2.2013)

Akční rozhodně ne. Valečný? Může být, ovšem šplouchnutý romantikou. Toť na začátek komentáře tohoto filmového průměru, kde je hlavním poutačem švihák Harris a SS sekáč von Sydow. Odfláknutý příběh, poutavá hudba a jediná akce. 60-ti procentní hodnocení tak akorát na tenhle prvotní válečňák J. Sangera.(31.5.2011)

SPOILER! Z toho počátku mi přišlo, že tam borce Overlorda nechali zajmout naschvál, aby ho pak mohli osvobozovat - nebo jsem to asi blbě pochopil. Ale jinak to není špatný film. 6,5/10(31.5.2011)

Válečný film, ve kterém se takřka nestřílí a jde o osvobození důstojníka, který vypadá spíše jako nesmělý studentík, než někdo, kdo velí dalším vojákům. Průměrný film na jedno podívání, nic víc. Jen mi vrtá hlavou, proč do akce, která má zmást němčoury pošlou někoho, kdo zná vše ohledně pravé akce a navíc kdo je pro své schopnosti tak cenný. A závěrečný útěk? Všechno šlo příliš hladce, i když se Harris s von Sydowem podle hesla "HLAVNĚ NENÁPADNĚ" snažili všemocně dát najevo, že se koná útěk...(10.7.2012)

• - Jonathan Sanger v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)