Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• ripo

Tak neskutočne nudných úvodných 30 minút sa nevidí len tak ľahko ....(13.5.2007)

• Tsunami_X

Vlažný úvod nepostrádající šmrnc televizního pilotu, hodina a něco absolutně zbytečně promrhané suroviny a závěr bez jakéhokoliv finále, působící jako špatný vtip. Díky bohaté čtenářské základně a dobře zvládnuté reklamní kampani tady máme letní hit jako víno a zmateného diváka, namlsaného kvalitativně naprosto rozdílnými počiny se základem v papírových sešitech. Báječní a bohatí špásují s hasiči z New Yorku a celá rodina se u toho skvěle baví.(3.10.2005)

Myslím, že není důvod zatracovat rodinně-dobrodružnou adaptaci rodinně-dobrodrodružného komiksu za to, že je přesně jako předoha. Nedostatek akce je sice příliš znát, ale kdyby se tenhle nedostatek v pokračování trochu pořešil, stejně jako topornost Jessicy Alby, tak bych se na něj snad i začal těšit.(29.3.2007)

Forma zvítězila nad obsahem. Na tomto filmu jde jasně vidět, co zmůže hodně velký rozpočet, ale nekvalitní příběh. Já se u toho nudil DOST a musím se přiznat, že tohle je jeden z mála filmů, u kterého jsem uvažoval, že jej vypnu. Nestalo se a jsem celkem rád, ta finální bitva patří určitě k tomu lepšímu, co ve filmu uvidíte. Tu 3 * dávám jen za celkem obstojné hlášky. A nechápu, co všichni vidí na Jessice Alba. Znám mnohem hezčí a co je důležitější talentovanější herečky.(24.5.2008)

• DaViD´82

O kvalitách myslím nejlépe vypovídá již to, že nejlepší složkou filmu je naprosto nenápaditá tuctová hudba. Nechce se ani věřit, že za tímto paskvilem stojí scenárista formátu Marka Frosta. Možná bych to vzal na milost jako naivní béčkový popcorn. To by ovšem musel být alespoň slušně odsýpající s dobrou akcí. Jenže kde nic tu nic. Jsou zde všehovšudy dvě akční scény. A to navíc ta první na mostě je jedna z nejhorších scén, jakou jsem kdy v rádoby ačkové produkci viděl. Fantastická čtyřka je vysokorozpočtová soap-opera v komiksových kulisách. Až na ten detail, že i produkce s Natalií Oreiro je záživnější. Nutno dodat, že to ve mě postupně "dohnívá" až k chuti dát tomu hodnocení nejnižší.(15.1.2008)

• - Tim Robbins byl zvažován do role dr. Dooma. (Aknah)

• - 100-milionový popcorn od Foxů vytrhl návštěvnost amerických kin z 20-měsíčního propadu, když debutoval (8. – 10. 7. 2005) na špici žebříčku se sumou 56,1 mil. dolarů. Silná konkurence ale už o týden později zapříčinila pokles Fantastické čtyřky až na třetí příčku s 59% snížením výdělků. 4-týdenní obrat filmu se vyšplhal na 143,7 milionu. (imro)

• - Během scény, kde hasiči jedou na Brooklynský most, je řidič hasičského vozu bez helmy, ale v další scéně, kde vozem nabourá,už na hlavě hasičskou helmu má. (filmsim)