Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2006)

Soundtrack John Ottman: 1. Come In Come On - Velvet Revolver ,2. Error Operator - Taking Back Sunday ,3. Relax - Chingy ,4. Whatever Happened to the Heroes - Joss Stone ,5. Waiting (Save Your Life) - Omnisoul ,6. Always Come Back to Me - Ryan Cabrera ,7. Everything Burns - Ben Moody/Anastacia ,8. New World Symphony - Miri Ben-Ari/P. Monch ,9. Die For You - Megan McCauley ,10. Noots - Sum 41 ,11. Surrender - Simple Plan ,12. I'll Take You Down - T.F.F. ,13. On Fire - Lloyd Banks ,14. Reverie - Megan McCauley ,15. Goodbye to You - Breaking Point ,16. Shed My Skin - Alter Bridge ,17. In Due Time - Submersed ,18. Disposable Sunshine - Loser ,19. Now You Know - Miss Eighty 6/Classic ,20. Kirikirimai - Orange Range,(8.6.2011)

• Tsunami_X

Vlažný úvod nepostrádající šmrnc televizního pilotu, hodina a něco absolutně zbytečně promrhané suroviny a závěr bez jakéhokoliv finále, působící jako špatný vtip. Díky bohaté čtenářské základně a dobře zvládnuté reklamní kampani tady máme letní hit jako víno a zmateného diváka, namlsaného kvalitativně naprosto rozdílnými počiny se základem v papírových sešitech. Báječní a bohatí špásují s hasiči z New Yorku a celá rodina se u toho skvěle baví.(3.10.2005)

Príjemný začiatok, prepracované efekty, Ioan Groffudd herecky, Jessica Alba výzorovo a kvalitný protivník. To je asi tak všetko, na čo sa tu dá pozerať. Inak to zostáva svojim úžasne nelogickým a triviálnym scenárom, nehodiacou sa romancou, len ďalším priemerom v spracovaním comicsov. 60%.(13.9.2007)

• Cival

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-)(18.8.2005)