Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Teda nechci tady být za rejpala, ale on vážně někdo shledává nějaký kvalitativní rozdíl mezi např. Avengers (83%) a tímhle? Jo, jasně postavy jsou jiné, tady zachraňujou svět supaherous Kameňák, Elastik, Ohnivák a Průhledňačka, zatímco v Avengers jsou to jiné xichty, ale jinak? V čem je rozdíl? Někdo lítá a hoří, další se přežral steroidů, někdo je jak z gumy, jiný umí zmizet... Dyť je to v těchdle pohádkách furt dokola. Jo, aha, tady bylo méně akčních záběrů, už je mi to jasný. No tak to pak jó, to pardón. :-P(10.2.2014)

• Renton

Scénář: Mark Frost, Michael France .. Zkratkovitě pojaté vyprávění o vzniku Fantastické sestavy, která má k něčemu fantasticky hrdinskému zatraceně daleko. Ani se není čemu divit, bídný scénář je režisérem přetaven na nudnou a rádoby cool záležitost, kde Chris Evans sází jednu nezáživnou hlášku za druhou a popírá schopnost týmové spolupráce. Když k tomu připočtu minimum akce (v podstatě chybí nějaký zásadní problém na řešení či nepřítel, neboť kolega Von Doom je prostě moc zastrčený), která mohla zakrýt zmíněné nedostatky, je průser na světě. Účel vydělat a nejlépe zajistit i další díl(y) byl průzračně a přímočaře splněn … hold ten filmový svět dneska divně funguje.(29.4.2007)

Obdoba X-mena, ale dobré.(2.12.2007)

• DaViD´82

O kvalitách myslím nejlépe vypovídá již to, že nejlepší složkou filmu je naprosto nenápaditá tuctová hudba. Nechce se ani věřit, že za tímto paskvilem stojí scenárista formátu Marka Frosta. Možná bych to vzal na milost jako naivní béčkový popcorn. To by ovšem musel být alespoň slušně odsýpající s dobrou akcí. Jenže kde nic tu nic. Jsou zde všehovšudy dvě akční scény. A to navíc ta první na mostě je jedna z nejhorších scén, jakou jsem kdy v rádoby ačkové produkci viděl. Fantastická čtyřka je vysokorozpočtová soap-opera v komiksových kulisách. Až na ten detail, že i produkce s Natalií Oreiro je záživnější. Nutno dodat, že to ve mě postupně "dohnívá" až k chuti dát tomu hodnocení nejnižší.(15.1.2008)

• Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2006)