Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2006)

No prislo mi, jak kdyby si z toho Story delal srandu a celej film natocil skoro jak komedii. Coz v tomhle pripade neni zas tak na skodu, je to prvni dil, takze tu mame klasicky zrod superhrdinu a seznamovacku a akci je venovano jen malo prostoru, ale prave diky tomu, ze to je cely toceny s vtipem a nadhledem, tak to docela dobre funguje. Stejne se typek se vsim natahovacim, typek se vsim kamennym, typek se vsim ohnivym a zenska se vsim neviditelnym nedaj brat moc vazne. Co se tyce herecky sestavy, po herecky strance to je fakt mizerie, ale postavy jsou nastesti sympataci, Evans se na hlaskare hodi a Alba je sexy. Ale zato zaporak se poved, McMahon prakticky nema chybu. No a co se tyce triku, vetsinou jsou docela obstojny, akorat triky pana natahovaciho jsou dost spatny a pan sutrak proste vypada jak tlustoch v gumovym obleku. Takze celkove zabavna a malo akcni komiksova jizda, s nekolika nelogicnostma (kdyz clovek zkameni ma o prst min?), ktera kdyz se nebere vazne, tak dokaze dost dobre pobavit.(31.3.2009)

• Gemini

Mladistvá verze X-menů, která stojí na Jessice Alba...nebo Albě, to je fuk, každopádně pro dospělejší než dvanáctileté publikum je to o ničem. Jedině snad kdyby šlo o Fantastickou Trojku s miss Alba a jejím jednovaječným dvojčetem, by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení;) 20% a díky jakési vyšší moci, že do stolu podstrčila sudoku, jinak bych sledováním této ryze popcornové "zábavy" zcela promrhal hodinu a tři čtvrtě:)(5.7.2007)

Nevim co na tom filmu komu vadí u mě to účel splnilo. Ta lehčí oddychová občas i komediální forma tomu filmu jen a jen prospěla. Herecký výkony jsou v poho a Jessica je k sežrání. Dr. Dooma sice zlikvidovali dost rychle, ale stejně určitě bude dvojka tak tam si to vynahraděj. Tahleta adaptace Fantastic Four je důkaz že komiksová legenda se dá zfilmovat i jinak než jen temně atd. A komu se to nelíbí ať se jde bodnout.(5.8.2005)

Viděli jsme něco podobného stokrát jinde a stokrát líp. Přesto se má klávesnice zdráhá vyřknout nad milým a zábavným ukrácením večera se sympatickými hrdiny a pár docela vtipnými okamžiky přísnější ortel. Nečekala jsem moc a dostala jsem docela dost, takže nač kritizovat a zlobit se, takový mediálně mnohem promasírovanější Daredevil mě zklamal podstatně víc, nehledě na to, že jsem se během něj musela opakovaně profackovávat, abych neusnula a nesvezla se na zem. Což se mi u Fantastické čtyřky nestalo. Tudíž shrnuji výsledek jako fajn podívanou, co se rychle vytratí z paměti, aniž napáchá škody. A fanynkám Hornblowera nedoporučuji začít se zčistajasna smát a povykovat: "Horatio, proč na sobě proboha máš ten upnutej modrej obleček?" Okolí se na vás pak nevím proč divně dívá.(31.7.2007)