Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• xxmartinxx

Hloupé, zoufalé, nudné. "Neherci" předvádí děsivé výkony, příběh je naprosto bez jediného nápadu. Hlavní hrdinové ani padouch nemají charisma. Scénář byl asi sepsán několik minut před natáčením a jeho větší část Jessica Alba polila nějakým nápojem, takže byl nečitelný a herci si víceméně dělali, co chtěli. Můžu tu dál sypat nadávky, kterých mě napadá ještě několik, ale prostě tomu dám 30% za to, že je to alespoň krátké a zbytek vzteku si schovám pro druhý díl.(12.12.2009)

• Cival

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-)(18.8.2005)

• Isherwood

Dějově přiblblá slátanina, jíž levácké režijní zpracování posílá ještě níž. Necitlivý střih dělá jednu logickou díru za druhou a pohromadě to drží jenom silou opulentního vizuálního zpracování, které muselo spolknout většinu stomilionového rozpočtu. Jenomže ani trikové sekvence, k nimž jednoznačně patří skvělá kamera Olivera Wooda, nedokáží nijak popřít vlastní samoúčelnost. Obsahová stránka je neskutečně prázdná a komediální prvky mohly raději ustoupit alespoň kapičce psychologického pozadí jednotlivých postav, z nichž nejvíce zaujme kamenný Ben, v podání skvělého Michaela Chicklise, který by (objevit se v lepším filmu) dokázal skvěle konkurovat i Hellboyi Rona Perlmana, protože spojení klasického latexu s hereckým charismatem je to jediné, proč opravdu stojí jinak příšernou Fantastickou čtyřku vidět.(27.9.2005)

Katastrofálny scenár vyvažujú dobre obsadené a zahrané postavy. Tento film treba hodnotiť v rámci tupej hollywoodskej komercie ako Van Helsing a nie v rámci inteligentných komiksoviek ako X-Men 2. Zábavná konina, ktorej blbosť prebíjajú jej naivnučké sympatie. Zábavnejšia a roztomilejšia konina než Baywatch, ktorej hlavnou devízou pre mužského diváka je medová tvarička profesionálnej neherečky Jessicy Alby. Aj s tým českým dabingom (s dabingom vidím jeden film za dva roky) som si to svojím spôsobom užil.(24.8.2005)

Nebudu nosit Jessicu Albu do lesa, tak jen napíšu, že u téhle zábavné limonády jsem se ani chvíli nenudil. I když je to blbost největšího kalibru.(29.12.2005)

• - Pre film bolo vytvorených mnoho podôb scenára. Až Michael France vytvoril taký, ktorý vyhovoval vo všetkých stránkach. Okrem iného napísal scenár k filmu Hulk (2003). (Greenpeacak)

• - Chris Evans ve většině dialogů improvizoval. (Aknah)

• - Během příprav filmu se na režisérské stoličce vystřídali Chris Columbus, Raja Gosnell a Peyton Reed. Jako další v pořadí byli Steven Soderbergh a Sean Astin (režie epizody seriálu Angel, proslavil se ztvárněním Sama v trilogii Pán prstenů). (imro)