Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Viděli jsme něco podobného stokrát jinde a stokrát líp. Přesto se má klávesnice zdráhá vyřknout nad milým a zábavným ukrácením večera se sympatickými hrdiny a pár docela vtipnými okamžiky přísnější ortel. Nečekala jsem moc a dostala jsem docela dost, takže nač kritizovat a zlobit se, takový mediálně mnohem promasírovanější Daredevil mě zklamal podstatně víc, nehledě na to, že jsem se během něj musela opakovaně profackovávat, abych neusnula a nesvezla se na zem. Což se mi u Fantastické čtyřky nestalo. Tudíž shrnuji výsledek jako fajn podívanou, co se rychle vytratí z paměti, aniž napáchá škody. A fanynkám Hornblowera nedoporučuji začít se zčistajasna smát a povykovat: "Horatio, proč na sobě proboha máš ten upnutej modrej obleček?" Okolí se na vás pak nevím proč divně dívá.(31.7.2007)

• Cival

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-)(18.8.2005)

• Renton

Scénář: Mark Frost, Michael France .. Zkratkovitě pojaté vyprávění o vzniku Fantastické sestavy, která má k něčemu fantasticky hrdinskému zatraceně daleko. Ani se není čemu divit, bídný scénář je režisérem přetaven na nudnou a rádoby cool záležitost, kde Chris Evans sází jednu nezáživnou hlášku za druhou a popírá schopnost týmové spolupráce. Když k tomu připočtu minimum akce (v podstatě chybí nějaký zásadní problém na řešení či nepřítel, neboť kolega Von Doom je prostě moc zastrčený), která mohla zakrýt zmíněné nedostatky, je průser na světě. Účel vydělat a nejlépe zajistit i další díl(y) byl průzračně a přímočaře splněn … hold ten filmový svět dneska divně funguje.(29.4.2007)

• Gemini

Mladistvá verze X-menů, která stojí na Jessice Alba...nebo Albě, to je fuk, každopádně pro dospělejší než dvanáctileté publikum je to o ničem. Jedině snad kdyby šlo o Fantastickou Trojku s miss Alba a jejím jednovaječným dvojčetem, by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení;) 20% a díky jakési vyšší moci, že do stolu podstrčila sudoku, jinak bych sledováním této ryze popcornové "zábavy" zcela promrhal hodinu a tři čtvrtě:)(5.7.2007)

• Kaka

Silně nepovedená filmařina, která svou tupostí a klišovitostí přímo bije do očí. Přesto se z toho stal relativní hit, jak je to možné ? Holt v Hollywoodu se dějí různé věci. Srovnávat film s literárními podklady nemohu, ale postavy zde byly načrtnuty poměrně slušně a smršť kvalitních vizuálních efektů člověka občas příjemně usadí (tyto ingredience evidentně působí na americké publikum až příliš). Celé je to ovšem poměrně hodně vykalkulované a šíleně předvídatelné.(3.12.2005)

• - Ve filmu uvidíme téměř 900 triků. (Aknah)

• - Pre film bolo vytvorených mnoho podôb scenára. Až Michael France vytvoril taký, ktorý vyhovoval vo všetkých stránkach. Okrem iného napísal scenár k filmu Hulk (2003). (Greenpeacak)

• - Tim Robbins byl zvažován do role dr. Dooma. (Aknah)