Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• Kaka

Silně nepovedená filmařina, která svou tupostí a klišovitostí přímo bije do očí. Přesto se z toho stal relativní hit, jak je to možné ? Holt v Hollywoodu se dějí různé věci. Srovnávat film s literárními podklady nemohu, ale postavy zde byly načrtnuty poměrně slušně a smršť kvalitních vizuálních efektů člověka občas příjemně usadí (tyto ingredience evidentně působí na americké publikum až příliš). Celé je to ovšem poměrně hodně vykalkulované a šíleně předvídatelné.(3.12.2005)

• Fr

tak tohle mě zklamalo. zfilmované komiksy mám rád, ale tady se buď nevyužil potenciál, který příběh nabízí, nebo je komiksová předloha špatná. spíš A) je správně. přece komiks nemůže nabízet minimum akčních scén, když jeho hrdinové mají takové ,,krásné" schopnosti. a právě sympatické vystupování hlavních postav přehlušilo slaboučký scénář. ale stejně jsem celkem zvědavej na pokračování, protože horší už to být nemůže. snad.(25.1.2006)

• Tsunami_X

Vlažný úvod nepostrádající šmrnc televizního pilotu, hodina a něco absolutně zbytečně promrhané suroviny a závěr bez jakéhokoliv finále, působící jako špatný vtip. Díky bohaté čtenářské základně a dobře zvládnuté reklamní kampani tady máme letní hit jako víno a zmateného diváka, namlsaného kvalitativně naprosto rozdílnými počiny se základem v papírových sešitech. Báječní a bohatí špásují s hasiči z New Yorku a celá rodina se u toho skvěle baví.(3.10.2005)

• KarelR

Komixové zoufalství. Šeď a debilita. na dvojku mě nedostanete, ani kdyby tentokrát byla Jessica Alba při svojí nahé scéně vidět.(24.2.2007)

• Renton

Scénář: Mark Frost, Michael France .. Zkratkovitě pojaté vyprávění o vzniku Fantastické sestavy, která má k něčemu fantasticky hrdinskému zatraceně daleko. Ani se není čemu divit, bídný scénář je režisérem přetaven na nudnou a rádoby cool záležitost, kde Chris Evans sází jednu nezáživnou hlášku za druhou a popírá schopnost týmové spolupráce. Když k tomu připočtu minimum akce (v podstatě chybí nějaký zásadní problém na řešení či nepřítel, neboť kolega Von Doom je prostě moc zastrčený), která mohla zakrýt zmíněné nedostatky, je průser na světě. Účel vydělat a nejlépe zajistit i další díl(y) byl průzračně a přímočaře splněn … hold ten filmový svět dneska divně funguje.(29.4.2007)

• - Chris Evans ve většině dialogů improvizoval. (Aknah)

• - Ve scéně, kdy Sue (Jessica Alba) zadržuje ohnivý vír, teče jí krev z nosu. V dalším záběru není ale po krvi ani stopa. (Terva)

• - Ve filmu uvidíme téměř 900 triků. (Aknah)