poster

Cromwell

 • Velká Británie

  Cromwell

 • slovenský

  Cromwell

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie, 1970, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  *****

  Vyborny a vypravny historicky velkofilm s uzasnym R.Harrisem o jedne z nejvetsich a nejkontroverzenejsich postav anglicke historie. Dej je vyborne vysponovany a bitvy dechberouci, vse doporovazene pusobivou atmosferickou hudbou.(7.9.2003)

 • AGAMENON
  *****

  Vynikající anglický velkofilm, výborný Harris a pěkná hudba.(20.4.2003)

 • sportovec
  *****

  Komunistické období svou cenzurou, ale i ekonomickými limity radikálně deformovalo naše poznání západní produkce. Mezi filmy, které unikly dlouhodobě z našeho záběru, je i životní příběh skvělého anglického státníka sedmnáctého století Olivera Cromwella. Příběh anglické revoluce, druhé moderní evropské revoluce evropského lidstva, je i strhující historií úspěšného odporu namyšlenosti a arogance zešílevších šlechtických elit i omezenosti panovníka, který se jimi nechal ovládat, ale také ponurým letopisem korupce a rozkošnictví, které začaly poměrně záhy rozkládat jednotu vítězného tábora. Tento nedoceňovaný historický velkofilm dokázal ve svých tvůrcích předložit i relativně nepoučenému filmovému divákovi strhující dějinné drama a přiblížit osobnost, s níž se stýkal i stárnoucí Jan Ámos Komenský, usilující úporně o obnovu samostatnosti své středoevropské vlasti. Poutavé tu přitom znamená i věcně a odborně věrohodné a přesné. O to větší a trvalejší je zážitek, který si ze zhlédnutí Hughesova filmu o jednom z největších britských politiků odnášíme.(27.8.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Další zdlouhává historická podívaná ve které se vše reší slovně a celý film plyne v pomalém povídacím tempu, které od nudy nezachrání ani zdařilé herecké výkony.(27.9.2008)

 • Javert
  *****

  Historicky velmi nepřesné, ale na druhou stranu nadmíru zábavné a perfektně zahrané, takže film ani přes celkem dlouhou stopáž ani minutu nenudí. Výrazný Harris, ale GENIÁLNÍ Guinness. Alec navíc jako by Karlu I. z oka vypadl. Jen mě mrzí, že tvůrci do snímku nevložili temnou dobu protektorátu - má to přeci být film o Cromwellovi jako osobnosti a nikoliv pouze o jeho roli v občanské válce...(14.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace